شماره تماس: 02122500600

خراب شدن یخ ساز یخچال | چرا یخ ساز یخچال یخ نمی سازد؟

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که می‌تواند باعث خراب شدن یخ ساز یخچال شود و همین عامل نیز مشکلات زیادی را در زمان استفاده از یخساز یخچال برای شما به وجود خواهد آورد. یکی از مهم‌ترین مواردی که برای تعمیر یخ‌ساز یخچال باید به آن دقت داشته باشید این است که چه عواملی می‌توانند باعث خراب شدن این یخ‌سازها شوند؟ در صورتی که بتوانید این عوامل را به‌خوبی شناسایی کنید می‌توانید راهکار مناسبی را نیز برای حل کردن این مشکل و تعمیر یخ‌سازهای خود پیدا کنید. 

ما در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره این موضوع صحبت کنیم که چرا یخ ساز کار نمیکند؟ پس اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که این سوال برایتان به وجود آمده و به دنبال راهکاری مناسب برای آن هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید. 

خاموش شدن یخ‌ساز

اگر این سوال در ذهن شما هم به وجود آمده که چرا یخ ساز یخ نمی سازد؟ و این دستگاه به‌خوبی کار نمی‌کند باید بدانید که یکی از مهم‌ترین دلایلی که برای این موضوع وجود دارد این است که یخساز شما خاموش شده است و شما نمی‌توانید آن را روشن کنید. متوقف شدن یخساز نیز از دیگر دلایل مهمی است که برای این موضوع وجود دارد و شما باید دقت و توجه کافی را به آن داشته باشید.

بسته به نوع یخچال و یخ‌سازی که شما دارید ممکن است یک دکمه یا اهرم وجود داشته باشد که با فعال کردن آن این امکان برای شما وجود خواهد داشت که بتوانید یخ‌ساز خود را راه بیندازید و از آن استفاده کنید. یکی از رایج ترین مشکلات در یخچال های ساید بای ساید خراب شدن یخ ساز است که افراد برای تعمیر ساید بای ساید به افراد حرفه ایی مراجعه می کنند.

توزیع‌کننده مسدود شده است 

از دیگر دلایل بسیار مهمی که برای خراب شدن یخ ساز یخچال وجود دارد و شما باید به آن دقت داشته باشید این است که توزیع‌کننده یخ‌ساز شما مسدود شده است و به همین علت نیز شما باید به دنبال راهی باشید تا آن را مسیر آن را آزاد کنید. دلایل بسیار زیادی برای مسدود شدن توزیع‌کننده وجود دارد که یکی از مهم‌ترین این دلایل این است که احتمالا توزیع‌کننده یخ‌زده است. علاوه بر این فشار پایین آب نیز می‌تواند از دیگر دلایلی باشد که برای مسدود شدن این دستگاه‌ها وجود دارد. 

دقت داشته باشید که گاهی اوقات ممکن است شما ترموستات فریزر را نیز با مقدار بسیار بالایی تنظیم کرده باشید و همین عامل نیز باعث شده باشد تا مسیر توزیع‌کننده مسدود شده و در نتیجه یخ‌ساز یخچال شما به‌خوبی کار نکند. پس برای جلوگیری از بروز این مشکل حتما سعی کنید از یک کارشناس در این زمینه مشورت بگیرید. 

گرفتگی فیلتر آب از دلایل خراب شدن یخ ساز یخچال

چرا یخ ساز کار نمیکند؟ گاهی اوقات ممکن است یکی از مهم‌ترین دلایلی که برای خرابی یخ‌ساز وجود دارد این باشد که فیلتر آب یخ‌ساز شما به‌خوبی کار نمی‌کند و به همین علت نیز نمی‌تواند عملکرد مطلوبی را در اختیار شما قرار دهد و به اصطلاح باید عیب یابی یخچال صورت گیرد. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی اولین اقدامی که باید انجام دهید این است که هر شش ماه یک‌بار اقدام به تعویض فیلتر آب خود کنید. 

این مسئله به خصوص برای آن دسته از افرادی که در محیط‌هایی زندگی می‌کنند که آب آنها رسوب بالایی دارد از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود. یکی از بهترین راه‌هایی که برای جلوگیری از خراب شدن فیلتر آب و گرفتگی آن وجود دارد این است که سعی کنید دفترچه راهنمای یخچال خود را بادقت مطالعه کنید و نکات آن را عملی کنید. 

درجه حرارت روی عدد بسیار پایینی تنظیم شده است 

چرا یخ ساز یخ نمی سازد؟ احتمالا یکی دیگر از عواملی که می‌تواند به طور مستقیم روی این موضوع تاثیرگذار باشد این است که شما درجه حرارت ترموستات خود را روی عدد بسیار پایینی تنظیم کرده‌اید و همین عامل نیز باعث می‌شود تا آب قبل از این‌که وارد قالب یخ شود منجمد شده و در نتیجه یخ‌ساز شما به‌درستی کار نکند. در چنین شرایطی شما باید سعی کنید که درجه حرارت ترموستات را روی عدد مناسبی تنظیم کنید و به این ترتیب از بروز چنین مشکلی جلوگیری کنید.

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی به دنبال بهترین راهکار هستید پیشنهاد ما به شما این است که حتما سعی کنید از خدمات تعمیر یخچال که امروزه توسط مجموعه ما در اختیار شما قرار می‌گیرد استفاده کرده و از مزایای این خدمات بهره‌مند شوید. 

مشکلات مربوط به دریچه آب 

یکی از مهم‌ترین دلایلی که می‌تواند باعث خراب شدن یخ ساز یخچال شود مشکلات مربوط به دریچه آب است. گاهی اوقات یخ‌ساز شما ممکن است با مشکلات مربوط به دریچه آب درگیر شده و دریچه آب آن خراب شود. در چنین شرایطی مهم‌ترین اقدامی که شما باید انجام دهید این است که دریچه آب یخچال خود را تعمیر کنید. برای این کار نیز می‌توانید از خدمات تعمیر لوازم خانگی استفاده کنید که در حال حاضر توسط مجموعه ما در اختیار شما قرار می‌گیرد و از کیفیت بالایی برخوردار است. 

سوالات متداول 

در این بخش قصد داریم به برخی از رایج‌ترین سوالات در خصوص خراب شدن یخ ساز یخچال پاسخ دهیم. 

مهم‌ترین دلایل خراب شدن یخ ساز یخچال کدام موارد هستند؟ 

از جمله رایج‌ترین این دلایل می‌توان به مواردی مانند خراب شدن دریچه، مشکلات مربوط به درجه حرارت ترموستات و ... اشاره کرد. 

آیا خرابی یخ‌ساز یخچال قابل تعمیر است؟ 

بله در صورتی که یخ‌ساز یخچال شما با مشکلی مواجه شده باشد شما می‌توانید آن را به‌راحتی تعمیر کنید. گاهی اوقات می‌توانید خودتان به‌سادگی این کار را انجام دهید و در برخی از مواقع نیز مانند زمانی که دریچه آب خراب شده است باید از یک شخص زبده و حرفه‌ای کمک بگیرید تا بتوانید یخ‌ساز یخچال خود را تعمیر کنید. 

سخن پایانی 

خراب شدن یخ ساز یخچال می‌تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد که هریک از این دلایل به طور مستقل می‌توانند تاثیر بسیار زیادی روی روند تعمیر یخچال داشته باشند. پس در اولین قدم برای این‌که بتوانید یخ‌ساز یخچال خود را تعمیر کنید باید بتوانید مشکل آن را شناسایی کنید که ما در این مطلب برخی از رایج‌ترین این مشکلات را به شما معرفی کردیم. 

درصورتی که شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که برای تعمیر یخ‌ساز یخچال خود به دنبال بهترین خدمات تعمیرات یخچال هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات ارائه شده توسط مجموعه ما نیز استفاده کرده و از مزایای این خدمات از جمله کیفیت بالای خدمات و البته هزینه مناسب استفاده از این خدمات نهایت بهره را ببرید. 

 

برای ارسال سریع کارشناس، لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

برای تماس با تعمیرکار کلیک کنید