شماره تماس: 02122500600

شرکت آراد آروین آتیه

بهترین زمان برای تعویض فیلتر یخچال و ساید بای ساید جنرال الکتریک

بهترین زمان برای تعویض فیلتر یخچال و ساید بای ساید جنرال الکتریک

فیلتر یک وسیله مفید برای یخچال‌های امروزی است. یکی از انواع یخچال‌های پرفروش در ایران، یخچال جنرال‌الکتریک است. فیلتر یخچال سایدبای‌ساید جنرال‌الکتریک در نحوه عملکرد یخچال تاثیر زیادی دارد. در ادامه درباره فیلتر یخچال جنرال‌الکتریک صحبت خواهیم‌‌ کرد.

فیلتر یخچال چیست؟

قبل از اینکه به سراغ فیلتر یخچال جنرال‌الکتریک برویم، اول باید بدانیم فیلتر یخچال چیست.

فیلتر یخچال وظیفه تصفیه آب در مخزن یخچال را به عهده دارد. این دستگاه از ورود ذرات معلق مثل کلر، سموم و مواد شیمیایی جلوگیری می‌کند. با این دستگاه یخچال کارایی بهتری پیدا‌ می‌کند. فیلتر یخچال با افزایش کیفیت آب مصرفی باعث سلامتی بیشتر بدن می‌شود.

کاربرد فیلتر یخچال

فیلتر یخچال کاربرد‌ها‌ی زیادی دارد. از جمله:

  • شن‌وماسه و گل‌و‌لای  موجود در آب شهری به وسیله فیلتر گرفته می‌شود.
  • باعث فشار آب مناسب در خروجی یخچال می‌شود.
  • کارکرد سیستم آب‌سرد‌کن و یخ‌ساز را بهبود می‌بخشد.
  •  طعم‌و‌ بوی آب و یخ‌های موجود در مخزن یخچال با وجود فیلتر مطبوع می‌شود.
  • از سیستم داخلی در برابر رسوب محافظت می‌‌کند.
  • مانع از پوسیدگی لوله‌کشی داخلی یخچال می‌شود.
  • باعث بهینه‌سازی مصرف انرژی می‌شود.

 به طور کلی این دستگاه عملکرد یخچال را بهبود می‌بخشد. لازم به ذکر است که فیلتر یخچال و ساید‌بای‌ساید جنرال‌الکتریک، تمامی کارکرد‌های ذکرشده را دارد.

انواع فیلتر یخچال

در بازار فیلترهای مختلفی برای انواع یخچال وجود‌‌‌ دارد. فیلترها براساس کاربردی که در یخچال‌ها‌ی مختلف دارند دسته‌بندی می‌شوند. شناخت فیلترهای مختلف تشخیص فیلتر مناسب برای یخچال را آسان‌تر می‌کند.

فیلتر معمولی برای یخچال:

سیستم بعضی یخچال‌ها به گونه‌ای است که فیلتر معمولی در آن تعبیه شده. داخل این نوع فیلتر پودر‌ ذغال یا کربن فعال وجود‌ دارد. این پودر باعث جذب ذرات آلوده می‌شود. فیلترهای معمولی باعث جذب ذرات معلق موجود در آب می‌شوند. این فیلترها سختی آب را کمتر می‌کند.

فیلترهای آنتی‌باکتریال در یخچال:

این نوع فیلتر همانند فیلترهای معمولی سختی آب را از بین می‌برد. علاوه بر این فیلترهای آنتی‌باکتریال، باکتری‌های موجود درآب را از بین می‌برند. این نوع فیلتر توانایی تشخیص ذرات ریز آلودگی را دارد. همچنین فیلترهای آنتی‌باکتریال باعث تصفیه آلودگی نیز می‌شوند.

فیلترهای دورنی و بیرونی در یخچال‌های ساید:

فیلترهای دورنی و بیرونی از به روزترین نوع فیلترها هستند که تاکنون ساخته‌ شدند این نوع فیلترها در محیط دورنی و بیرونی یخچال نصب می‌شوند.

فیلترهای یخچال بیرونی در قسمت خارجی یخچال نصب می‌شوند. این فیلترها به طور مستقیم روی شیلنگ ورودی آب قرار‌‌ می‌گیرند. بسیاری از یخچال‌های‌ نسل جدید از این نوع فیلتر استفاده می‌کنند.

فیلتر یخچال دورنی همانطور که از نامش پیداست، در قسمت داخلی یخچال قرار می‌گیرد. این نوع فیلتر در زیر سقف یخچال یا در کنار جامیوه‌ای نصب می‌شود.

درباره فیلتر یخچال ساید‌بای‌ساید جنرال‌الکتریک می‌توان‌گفت، فیلترهای این یخچال در دو نوع درونی و بیرونی موجود است.

ویژگی‌های فیلتر یخچال خوب و با‌کیفیت

تشخیص فیلتر خوب و مناسب به بهبود عملکرد یخچال کمک می‌کند. یک فیلتر خوب ویژگی‌های خاص خود را دارد. در ادامه راجع به ویژگی‌های فیلتر با‌کیفیت صحبت می‌کنیم.

یک فیلتر خوب استانداردهای بهداشتی لازم را دارد. محصولی که شامل استانداردهای بهداشتی است، آب مصرفی مطلوب و با‌کیفیتی ارائه می‌دهد. فیلترهای غیربهداشتی برای سلامتی مضر است؛ علاوه براین کیفیت آب شهری مصرفی را پایین می‌آورند. فیلتر یخچال بهداشتی و اصل، عملکرد بدن را بهتر می‌کند. یک فیلتر خوب، آب‌ شهری متصل به یخچال را به طور کامل تصفیه می‌کند. یک دستگاه خوب ذرات آلودگی در حد میکرون را نیز در خود نگه‌می‌دارد. خنک‌بودن همیشگی آب یکی دیگر از ویژگی‌های یک فیلتر خوب است. توصیه می‌شود قبل از خرید مشخصات فیلتر یخچال را بررسی کنید.

 ظرفیت و دیگر اطلاعات مربوط به عملکرد فیلتر در مشخصات آن عنوان می‌شود. قبل از خرید برند و سطح کیفی فیلتر را به دقت بررسی کنید. سطح کیفی برندهای مختلف فیلتر یخچال با هم متفاوت است.

هنگام خرید فیلتر یخچال ساید‌بای‌ساید جنرال‌الکتریک، توجه به نکاتی که گفته‌‌ شد می‌تواند کمک شایانی به شما بکند.

بهترین زمان تعویض فیلتر یخچال

تعویض درست و به موقع فیلتر یخچال باعث بهبود کارکرد یخچال می‌شود. آگاهی از بهترین زمان تعویض فیلتر باعث می‌شود طعم مطبوع آب و یخ مخزن یخچال هرگز تغییر نکند. این کار مزایای زیادی دارد. مهمترین مزیت آن جلوگیری از رسوب‌گذاری لوله‌های ورودی یخچال است.

زمان تعویض فیلتر در برندهای مختلف یخچال متفاوت است. براساس برند یخچال، بهترین زمان تعویض فیلتر ۵ الی ۶ ماه است.

درباره بهترین زمان تعویض فیلتر یخچال ساید‌بای‌ساید جنرال‌الکتریک می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

همانطور که قبلا ذکر شد، فیلتر یخچال و سایدبای‌ساید جنرال‌الکتریک در دو نوع درونی و بیرونی موجود‌ است. عمر فیلترهای این یخچال معمولا ۶ ماه تا نهایتا یک سال است. فیلترهای نوع داخلی این یخچال حدود ۶ ماه عمر می‌کنند. فیلترهای بیرونی در دو نوع موجود هستند. این دو نوع در حدود ۶ ماه  یا یک سال عمر می‌کنند.

نحوه تعویض فیلتر یخچال

نحوه تعویض فیلتر در برند‌های مختلف یخچال متفاوت است.

برای تعویض فیلتر یخچال مراحل زیر را دنبال کنید:

محل قرارگیری فیلتر یخچال سایدبای‌ساید جنرال‌الکتریک را پیدا کنید.

۱. در ابتدا حتما یخ‌ساز یخچال را خاموش کنید.

۲. با یک حرکت چرخشی به سمت راست و چپ فیلتر آب را از محل قرارگیری آن خارج کنید.

۳. اگر فیلتر آب بیرون نیامد، پیچ کاور محافظ را که در قسمت پشتی فیلتر قرار دارد باز کنید.

۴. به محض خارج کردن فیلتر قدیمی، فیلتر جدید را جایگزین کنید.

۵. از محکم بسته شدن فیلتر اطمینان داشته باشید. کاور پشت یخچال را در جایی به طور محکم قرار دهید.

۶. نسبت به راه اندازی یخ‌ساز یخچال اقدام کنید. دکمه water filter  را به مدت یک دقیقه روی نمایشگر یخچال نگه‌‌‌دارید. این کار به منظور ریست کردن است.

۷. در این صورت چراغ فیلترآب (water filter) سبز می‌شود. سبز شدن چراغ نشان‌دهنده نصب شدن صحیح فیلتر است.

البته باید گفت تعویض فیلتر یک کار تخصصی است. یک فرد ماهر و متخصص باید این کار را انجام دهد. برای تعویض فیلتر می‌توانید از افراد متخصص در نمایندگی تعمیر یخچال جنرال الکتریک یا مدرن تکنیک درخواست کنید. به هیچ وجه خودتان اقدام به تعویض فیلتر نکنید. این کار باعث آسیب جدی به یخچال شود.

فواید تعویض فیلتر یخچال ساید‌بای‌ساید جنرال‌الکتریک و سایر برندها

۱. حذف آلاینده‌های آب و مواد ریز باقی‌مانده داخل آب

۲. عدم رشد باکتری در داخل یخچال و وارد شدن آن به داخل آب مصرفی در مخزن یخچال

۳. عدم تجمع میکروب‌ها در سیستم آب‌رسانی یخچال

۴. افزایش راندمان فشار آب خروجی یخچال

۵. عدم بروز مشکل در شیر برقی یخچال و کاهش هزینه‌تراشی

۶. تولید یخ‌هایی با طعم مطبوع، شفاف و روشن

۷. جلوگیری از تغییر بوی مطبوع آب

۸. کاهش فلوراید و کلر موجود در آب لوله‌کشی

در پایان باید گفت، استفاده از دستگاه فیلتر آب برای یخچال‌های ساید‌بای‌ساید جنرال‌الکتریک و حتی دیگر برندها، باعث افزایش طول عمر یخچال می‌شود. طعم آب را مطبوع‌تر می‌کند. فرایند کار یخ‌ساز را هم بهبود می‌بخشد. انتخاب فیلتر درست و مناسب یخچال باعث عدم آسیب و کارایی بهتر یخچال می‌شود. تعویض فیلتر یخچال در زمان مناسب مزایای فراوانی دارد. توجه به این مسئله باعث کارکرد بهتر یخچال می‌شود. استفاده از افراد متخصص برای تعویض فیلتر یخچال، سلامت و طول عمر یخچال را تضمین می‌کند.

 

 

 

برای ارسال سریع کارشناس، لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

برای تماس با تعمیرکار کلیک کنید