شماره تماس: 02122500600

تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک  

تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک  

بدون شک فیلتر یخچال جزو قطعات مهم به حساب می‌آید. وقتی که قطعات مختلف در دستگاه دچار مشکل شوند و شما آنها را تعمیر یا تعویض نکنید، نمی‌توانید شاهد عملکرد خوبی از یخچال باشید. به خاطر همین ما توصیه می‌کنیم اطلاعاتتان را در این باره افزایش دهید و سعی کنید به گونه‌ای عمل کنید تا یخچال‌تان همیشه مثل روز اول کار کند. در این بخش تصمیم گرفتیم راجع به تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک صحبت کنیم و اطلاعات کافی را در اختیارتان قرار دهیم تا اگر نیاز به تعویض این قطعات دارید، بدانید که دقیقاً باید چه کار کرده و چگونه عمل کنید. با ما همراه باشید تا در این باره اطلاعات کافی را به دست بیاورید.

آموزش عوض کردن فیلتر داخلی - بیرونی یخچال جنرال الکتریک 

در بعضی از شرایط خودتان متوجه می‌شوید که یخچال به درستی کار نمی‌کند. یعنی فیلتر آن مانند همیشه نیست. فیلتری که برای تصفیه آب در یخچال استفاده می‌شود، جزو بخش‌های بسیار مهم است. اگر بتواند به صورت دقیق کار کند، قطعاً کار یخچال مانند همیشه خواهد بود اما گاهی اوقات روند طبیعی خودش را ندارد.

از طرفی حتی اگر فیلتر دچار مشکل نشده باشد، باز هم باید در بازه زمانی مشخص آن را تعویض کنید. با انجام این کار متوجه خواهید شد که آب یخچال چقدر طعم بهتر و ظاهر تمیزتری دارد. در مورد تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک باید به مراحل زیر اشاره کرد.

نحوه تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک از نوع داخلی

اول ببینید که محل فیلتر آب کجاست. محل فیلتر آب در گوشه سمت راست و بالای محفظه یخچال است و گاهی اوقات هم در قسمت داخلی و پایین درب یخچال قرار می‌گیرد. شما اول باید شیر ورودی آب را پیدا کنید. سپس آن را به طور کامل قطع کنید.

انجام این کار باعث می‌شود زمانی که می‌خواهید فیلتر را بردارید، آب بیرون نریزد. سپس فیلتر آب قدیمی را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید. با انجام این کار فیلتر از داخل محفظه بیرون می‌آید.

خیلی از مدل‌ها به گونه طراحی شده‌اند که فقط باید یک دکمه را فشار دهید تا بتوانید فیلتر را به طور کامل آزاد کنید.

در مرحله بعدی باید به سراغ برداشتن پوشش محافظ از فیلتر آب بروید و آن را داخل محفظه بگذارید.
اگر فیلتر را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید، سر جای خودش قفل خواهد شد و دوباره باید شیر آب باز شود.

با انجام این کار تمامی نشتی اطراف فیلتر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

اگر متوجه شدید که نشتی وجود دارد، قبل از تعویض فیلتر یخچال ساید جنرال الکتریک در محل یا حتی برای یخچال‌های معمولی حتماً باید نشتی را به طور کامل برطرف کرده و فیلتر را هم به طور کامل سفت کنید.

توصیه ما این است که به اندازه دو الی سه لیوان آب را برای تست از فیلتر جدید رد کنید. با این کار مطمئن می‌شوید که هر گونه آلودگی و هوا از داخل آن خارج شده و آب هم خیلی خوب جریان دارد. خیلی از این یخچال‌ها نشانگر فیلتر آب هم دارند و بعد از اینکه فیلتر را تعویض می‌کنید، خیلی راحت می‌توانید آنها را ریست کنید.

یحچال جنرال الکتریک

نحوه تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک از نوع خارجی 

برای تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک که از نوع خارجی باشد، باید به قسمت پشت یا پایین یخچال مراجعه کنید که معمولاً فیلتر در آنجا قرار گرفته است. جریان آب باید قبل از تعویض به طور کامل قطع شود.

دکمه آزادسازی روی کارتریج فیلتر را فشار دهید. با انجام این کار فیلتر قدیمی از جای خودش جدا خواهد شد و می‌توانید آن را به جلو و عقب بچرخانید تا شل شود و راحت‌تر آن را جدا کنید.

قبل از اینکه اقدام به نصب فیلتر جدید کنید، در پوش‌ها و مهر و موم محافظ را به طور کامل جدا کنید. با انجام این کار شست و شو به مدت ۵ دقیقه انجام می‌شود و ذرات کربن و هوای موجود داخل فیلتر از بین خواهد رفت.

سپس نگهدارنده محفظ فیلتر را با فیلتر جدید تراز کنید. با استفاده از فلش‌هایی که روی نگهدارنده وجود دارد، جای آن را تثبیت کنید. نشتی اطراف فیلتر را بعد از باز کردن شیر از بین ببرید. در نهایت بعد از اینکه فیلتر جدید را نصب کردید، چند بار مانند مراحلی که در فیلتر داخلی یخچال گفتیم، آن را تست کنید.

چرا باید حتما پروسه تعویض فیلتر انجام شود؟

بالاتر هم اشاره کردیم که چند وقت یکبار باید به اقدام به تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک یا هر برند دیگری کنید؛ اما سوال اینجاست که اصلاً چرا باید این کار را انجام داد؟

در واقع فیلتر آب وظیفه دارد که ناخالصی‌های موجود داخل آب یخچال را به طور کامل از بین ببرد. این ناخالصی‌ها شامل رسوب‌، کلر و دیگر آلاینده‌ها می‌شود. انجام این کار باعث می‌شود که شما آبی قابل آشامیدن و تمیز و مطبوع را در اختیار داشته باشید اما بعد از اینکه مدت زمانی سپری می‌شود، ممکن است ناخالصی‌ها و ذرات داخل فیلتر آب رخنه کند. در نتیجه مسدودیتی داخل فیلتر آب اتفاق می‌افتد.

این موضوع نه تنها به یخچال آسیب می‌زند، بلکه باعث تغییر طعم آب هم خواهد شد. به همین دلیل است که ما توصیه می‌کنیم اقدام به تعویض فیلتر ساید بای ساید جنرال الکتریک یا یخچال‌های معمولی کنید. با انجام این کار مطمئن می‌شوید آب سالم، تمیز و خوشمزه در اختیار دارید.

اگر فیلتر آب مسدود شده باشد یا فیلترها قدیمی باشند، کاهش جریان و فشار آب را رقم می‌زنند. در نتیجه اگر شما به طور منظم فیلتر را تعویض کنید، مطمئن می‌شوید که یخچال عملکرد درستی دارد. پس حتماً چند وقت یک بار حواستان باشد تا بررسی کنید و ببینید که آیا نیاز به تعمیر یخچال جنرال الکتریک وجود دارد یا خیر.

تعوض فیلتر یخچال جنرال الکتریک

اطلاعات بیشتر در مورد تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک

بالاتر اطلاعاتی را در مورد چگونگی تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک در اختیارتان قرار دادیم اما یک سری نکات دیگر هم هستند که باید به آنها اشاره کرد و جزو مباحث مهم به شمار می‌آیند. اطلاعاتی که در زیر معرفی می‌کنیم، باعث می‌شود که شما در زمان درست‌تری برای تعویض فیلترها اقدام کنید و با آگاهی بیشتری این کار را انجام دهید:

زمان تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک

اولین سوالی که خیلی از شما می‌پرسید، این است که از کجا بفهمیم زمان تعویض فیلتر یخچال‌ها است. ما توصیه می‌کنیم برای هر نوع یخچالی از جمله یخچال جنرال الکتریک هر ۶ ماه یکبار این کار را انجام دهید. یعنی بعد از اینکه ۳۰۰ گالن آب داخل یخچال فیلتر می‌شود، اقدام به تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک کنید اما اگر قبل از این مدت زمان متوجه شدید که جریان آب کاهش پیدا کرده یا بو و طعم آب دچار تغییراتی شده‌اند، یعنی باید باز هم فیلتر را تمیز کنید.

همه فیلترها داخل این یخچال‌ها حالت مشابهی ندارند. ما توصیه می‌کنیم به سراغ دفترچه راهنما بروید و ببینید که آیا زمان تعویض رسیده است یا خیر. نشانگر فیلتر هم در بعضی از این یخچال‌ها وجود دارد که زمان تعویض فیلتر را به شما هشدار داده و اطلاع رسانی خواهد کرد.

هزینه تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک

یکی دیگر از اطلاعاتی که مدام در مورد آن سوال می‌کنید، هزینه تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک است. همه چیز بستگی به مدل یخچال و محل خرید فیلتر دارد که باعث تغییر قیمت خواهد شد اما اگر می‌خواهید فیلتر به درستی نصب شود و عملکرد درستی هم داشته باشد، ما توصیه می‌کنیم از متخصصان حرفه‌ای در مراکز معتبر کمک بگیرید. ما سایت مدرن تکنیک را پیشنهاد می‌کنیم که یکی از بهترین نمایندگی‌ جنرال الکتریک ها برای انجام تعمیرات و تعویض قطعات لوازم خانگی است. افراد با تجربه و متخصص در این مرکز فعالیت می‌کنند و می‌توانند اقدامات مربوط به تعویض فیلتر را خیلی اصولی برایتان انجام دهند. آنها به طور کامل وضعیت یخچال را بررسی می‌کنند تا علت خرابی فیلتر یخچال جنرال الکتریک را تشخیص دهند و مطمئن شوند که نیاز به تعویض فیلتر وجود دارد.

انواع فیلتر آب یخچال جنرال الکتریک

نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد، این است که فیلتر یخچال معمولی با یخچال دوقلو و ساید بای ساید مشابه نیست. به خاطر همین است که تاکید داریم به مراکز معتبری مراجعه کنید که می‌توانند تمامی قطعات و فیلترها را سریعا برای شما آماده کرده و نصب کنند.

جمع‌بندی

تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک یکی از اقداماتی است که چند وقت یکبار طبق چیزی که برایتان توضیح داده شد، باید انجام شود. اگر شما بتوانید فیلترهای با کیفیت را روی یخچال نصب کنید، نه تنها آب تمیز، خوشبو و سالمی را دریافت می‌کنید، بلکه عملکرد خود یخچال هم بهتر خواهد بود و از آسیب‌های یخچال در آینده جلوگیری می‌شود. در این بخش سعی کردیم که به طور کامل  در مورد چگونگی تعویض فیلترهای داخلی و خارجی یخچال‌های جنرال الکتریک صحبت کنییم و به ابهامات زیادی را برطرف کنیم.
برای کسب اطلاعات بیشتر و تعویض فیلتر کافی است که به سایت مدرن تکنیک مراجعه کنید.

برخی از سوالات متداول

قطعا در مورد تعویض فیلترهای یخچال سوالات زیادی در ذهنتان وجود دارد که شاید پاسخ آنها در بین سوالات زیر باشد.

چند وقت یکبار باید فیلتر یخچال جنرال الکتریک را تعویض کنیم؟

برای همه برندهای یخچال بهتر است که هر ۶ ماه یکبار اقدام به تعویض فیلتر کنید.

آیا می‌توانیم زودتر از شش ماه فیلترها را تعویض کنیم؟

معمولا بازه زمانی مناسب همین شش ماه است؛ مگر این که علائم نیاز به تعویض زودتر از این‌ها مشخص شده باشد.

برای ارسال سریع کارشناس، لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

برای تماس با تعمیرکار کلیک کنید