شماره تماس: 02122500600

ارور یخچال وایت هاوس

نمایندگی‌های وایت ھاوس در تهران

تماس با شمال تهران

۰۲۱-22500600

تماس با شرق تهران

021-77081090

تماس با غرب تهران

021-88566359

تماس با جنوب تهران

021-55102370
شماره تماس ها جهت رفع ارور یخچال وایت هاوس

توضیحات


ارور hrs یخچال وایت هاوس 

ارور Hrs یخچال وایت هاوس یکی از شایع‌ترین و سخت‌ترین ارورها در یخچال فریزر و حتی سایدبای‌سایدها است نشانه‌های این ارور آن است که باعث ازکارافتادگی کامل یخچال شده و فضای داخلی یخچال را از خنکی خارج کرده و به سمت گرم‌شدن می‌رود و همچنین باعث می‌شود که تمام علائم روی یخچال را دچار مشکل کرده و دیگر کار نمی‌کند و باعث می‌شود که تنها فقط لامپ آن روشن می‌شود. در این صورت شما باید از متخصصین تعمیر یخچال وایت هاوس کمک بگیرید از نشانه‌های بارز این کد خطا این است که دیگر کار نمی‌کند و صدای بوق بوق کردن می‌دهد و فن خنک کننده هم از کار میافتد در این حالت ما متوجه می‌شویم که برد یخچال دچار آسیب شده و نیاز به تعمیر دارد

راه حل‌های برطرف کردن ارور hrs یخچال وایت هاوس

وقتی که ارور Hrs بر روی یخچال وایت هاوس ظاهر شد باید سریعاً یخچال را از برق جدا کرده بنابراین دیدن این ارور به منزله خراب‌شدن برد یخچال و یا همان پاور یخچال است به‌محض دیدن این خطا و بعد از قطع برق ورودی به یخچال سریعاً با تکنسین تعمیر یخچال وایت هاوس تماس بگیرید. اصلی‌ترین دلیلی که باعث به‌وجودآمدن این کد خطا می‌شود خرابی برد است که تعمیر این قطعه بسیار پرهزینه است برد یخچال به دلایل مختلفی می‌تواند دچار مشکل و اختلال شود از جمله آن نوسانات برق، آب خوردگی برد و سایر مواردی که باعث خرابی برد می‌شود و نیاز به تعمیر و حتی تعویض برد را در یخچال وایت هاوس ایجاد می‌کند به شرح زیر است

دلایل عمده بروز ارور Hrs در یخچال وایت هاوس

نوسانات شدید برق

نوسانات شدید برق باعث می‌شود که برد یخچال بسوزد و یخچال از کار بیفتد

قطعی سیم برق یخچال وایت هاوس

به دلیل قطعی سیم دوشاخه یخچال باعث می‌شود که یخچال از کار بیفتد و این ارور ظاهر شود

خرابی ترانس یا محافظ تبدیل برق در یخچال وایت هاوس

به دلیل خرابی ترانس یا همان ترانس تبدیل و برق ۲۲۰ ولت به ۱۱۰ باعث می‌شود که یخچال فریزر خاموش شده و این کد خطا بر روی نمایشگر یخچال ظاهر شود

خرابی کنتور آشپزخانه

خرابی کنتور و پریز آشپزخانه باعث خرابی یخچال و به‌وجودآمدن ارور Hrs در یخچالهای وایت هاوس می‌شود

در صورت فرسوده شدن یخچال و گذشت عمر زیادی از آن برد یخچال هم فرسوده شده و دیگر توان انتقال دستورات صحیح به قطعات مختلف یخچال را ندارد به همین خاطر برد یخچال شروع به افت کرده و به سمت خرابی پیش می‌رود و باعث به‌وجودآمدن انواع ارورها که مهم‌ترین آن که باعث از کار افتادن کامل یخچال می‌شود ارور Hrs است و همچنین خطای Hrs تنها زمانی که برد مشکل دارد به وجود نمی‌آید بعضی اوقات زمانی که دیگر قطعاتی مثل ترمودیسک ،ترموفیوز، برد مین هم دچار مشکل می‌شود این کد خطا به وجود می‌آید.

در صورت خنک نشدن یخچال وایت هاوس ، تکنسین‌ها چگونه تعمیر می‌کنند؟

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا یخچال وایت هاوس شما خنک نمی‌شود. اما هر دلیلی که ممکن است باشد، تکنسین‌ها پس از تشخیص علت مشکل آن را تعمیر می‌کنند و در اینجا ما برخی از روش‌های انجام این کار را مورد بحث قرار می‌دهیم.

تشخیص کمپرسور

تکنسین‌هایی که تعمیر یخچال را ارائه می‌دهند ابتدا کمپرسور را بررسی می‌کنند زیرا این جزء قلب هر یخچال محسوب می‌شود زیرا مبرد را به اواپراتور و سیم پیچ‌های کندانسور پمپ می‌کند. اما از آنجا که این جزء شامل چندین قسمت است ، بررسی آن می‌تواند یک قسمت زمان بر باشد. علاوه بر این ، همه قسمتهای کمپرسور را نمی‌توان تعویض کرد و در این صورت ، ممکن است نیاز به تعویض کل کمپرسور داشته باشد.

تمیز کردن یا تعمیر سیم پیچ‌های کندانسور

مبرد از سیم پیچ‌های کندانسور عبور می‌کند اما اگر کویل ها کثیف شده یا نشت کنند ، ممکن است یخچال سرد نشود. بنابراین ، در این سناریو ، تکنسین‌ها باید ابتدا سیم پیچ‌های کندانسور را تمیز کرده و نشتی احتمالی که باعث ایجاد مشکل شده را بررسی کنند. اما اگر به نظر می‌رسد سیم پیچ‌ها خوب کار می‌کنند ، مشکل از چیز دیگری است.

تشخیص موتور فن کندانسور

خرابی موتور فن کندانسور می‌تواند باعث خنک شدن یخچال نشود. موتور فن به گردش هوا در سیم‌پیچ‌های کندانسور کمک می‌کند و اگر موتور کار نکند، کمپرسور نیز کار نمی‌کند. بنابراین ، تعمیرکاران وضعیت موتور فن را بررسی می‌کنند و اگر متوجه شدند که قطعه به درستی کار نمی‌کند ، باید آن را تعویض کنند.

بررسی ترموستات

در بین اجزای متعدد ، متخصصان در صورت خنک شدن ترموستات یخچال وایت هاوس شما را بررسی می‌کنند. ازآنجاکه این قطعه ولتاژ را به کمپرسور و موتورهای فن می‌رساند، هرگونه اختلال می‌تواند روش خنک‌کننده را مختل کند؛ بنابراین، اگر قطعه به درستی کار نکند ، متخصصان باید ترموستات دقیق موجودی قطعات یدکی یخچال وایت هاوس خود را جستجو کنند تا بتوانند آن را جایگزین کنند.

مشکلات برد کنترل دما

این قطعه قدرت را به موتورهای فن می‌رساند و در صورت خرابی ، طبیعتاً یخچال خنک نمی‌شود. بنابراین ، پس از تشخیص ، اگر تکنسین‌ها متوجه شوند که برد کنترل دما خراب است یا معیوب است ،  به فکر تعمیر یخچال وایت هاوس می افتند و یا قطعه را جایگزین می‌کنند تا قدرت را به موتورهای فن باز گرداند تا یخچال دوباره خنک شود.

مشکلات ترمیستور

نقص در ترمیستور می‌تواند منجر به خرابی کمپرسور و اواپراتور شود و بنابراین ، یخچال شما سرد نمی‌شود. بنابراین ، تکنسین‌ها تشخیص می‌دهند که مشکل از ترمیستور است با استفاده از ابزارهای مختلف آزمایش و در صورت پیدا کردن ، قطعه را جایگزین می‌کنند.

مشکلات خازن

خازن جزءي است كه به راه اندازي كمپرسور كمك می‌کند و در صورت خرابي اوليه ، خنك كننده را جدا كنيد. یخچال شما حتی کار نمی‌کند اما با تعویض آن مشکل حل می‌شود.

تشخیص موتور فن اواپراتور

اگر این جزء خراب شود ، اواپراتور به درستی کار نمی‌کند و این باعث ایجاد مشکل در خنک شدن می‌شود. بنابراین ، تکنسین‌های درگیر عیب یابی یخچال وایت هاوس به دنبال مشکلاتی در قطعه هستند و در صورت لزوم آن را تعمیر می‌کنند تا سرمایش را بازیابی کنند.

بنابراین ، از این طریق ، تکنسین‌ها در صورت عدم خنک شدن مناسب به فکر تعمیر یخچال وایت هاوس می افتند.

انواع ارور  در یخچال وایت هاوس

  • ارور E0
  • ارور E1
  • ارور E3
  • ارور E4
  • ارور E8
  • ارور E9

بررسی انواع ارور  و کد خطا در یخچال وایت هاوس

خطا E0 

این ارور زمانی به وجود می آید که خرابی در سنسور فریزر یخچال وایت هاوس باشد. خرابی این سنسور باعث می‌شود یخچال شمابه خوبی خنک نشود.می‌توانید اتصالات مربوط به سنسور را چک کنید. اگر مشکل برطرف نشد باید از تکنسین مجرب برای تعویض سنسور یخچال خود کمک بگیرید.

ارور E1

اگر برای سنسور یخ‌زدایی یخچال شما، مشکلی به وجود آمده باشد این ارور پدیدار می‌شود. خرابی این سنسور در سرما سازی یخچال اختلال ایجاد می‌کند. اگر همراه با این ارور یخچال شما هم سرمای لازمه را نداشته باشد، باید اتصالات سنسور را چک کنید و به احتمال زیاد نیاز به تعویض سنسور دیفراست (یخ زدایی) دارید. ممکن است خرابی از برد یخچال هم باشد؛ به هر حال باید برای تعمیر این ارور یخچال وایت هاوس با تکنسین تعمیر مجرب یخچال تماس بگیرید

ارور E3 

 این ارور وقتی بر روی نمایشگر ظاهر می‌شود که سنسور تشخیص دمای یخچال خراب است. سرما از طریق دریچه دمپر یخچال وارد یخچال می‌شود. یعنی دما بین یخچال و فریزر شما به درستی تنظیم نشده است.

ارور E4 

هیتر یا المنت یخچال ایراد دارد. این ارور نشان دهنده‌ی خرابی سنسور نیست. در نتیجه‌ی این ارور سرمای یخچال کاهش می‌یابد. تمام قطعات یخ زدایی باید بررسی شوند تا مشکل به صورت اساسی برطرف شود.

ارور E8 

اغلب این ارور مربوط به یخساز یخچال است. سیم‌های متصل به یخساز را بررسی کنید. اگر این ارور همراه با تولید نکردن یخ توسط یخساز بود با تکنسین تعمیر یخچال تماس بگیرید.

ارور E9 

این ارور ممکن است هم به یخساز وایت هاوس مربوط شود و  هم اگر موتور یخساز خراب شده.باشد ظاهر می‌شود.  یعنی یخساز نمی‌تواند یخ تولید نماید و آن را خارج کند.برای تعمیر یخچال  خود می‌توانید از متخصصین در این زمینه کمک بگیرید.

چند عامل در بروز این مشکل دخیل است:

گاز یخچال تخلیه شده است.

مشکل در قطعه دیفراست است.

خراب شدن موتور یا دیفراست.

در صورتی که دمای فریزر نرمال است اما دمای یخچال گرم است، احتمالاً مشکل از گاز است.

در صورتی که موتور و کمپرسور یکسره کار کرده و با صدا کار می‌کند، باید خود کمپرسور را بررسی نمائید.

خراب شدن برد الکترونیکی اصلی یخچال وایت هاوس

برد یخچال اصلی‌ترین قطعه در هر یخچال است. برد الکترونیکی مسئول صدور فرمان در بخش‌های مختلف است. بنابراین نقش مهمی دارد. خراب شدن این قطعه ممکن است باعث کار نکردن یخچال و یا یکسره کار کردن آن شود. بنابراین هرگاه با این مشکلات مواجه شدید، حتماً از یک تعمیرکار کمک بخواهید.

 
مطالعه بیشتر

برای ارسال سریع کارشناس، لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

برای تماس با تعمیرکار کلیک کنید