شماره تماس: 02122500600

ارور یخچال بوش

نمایندگی‌های بوش در تهران

تماس با شمال تهران

۰۲۱-22500600

تماس با شرق تهران

021-77081090

تماس با غرب تهران

021-88566359

تماس با جنوب تهران

021-55102370
شماره تماس ها جهت رفع ارور یخچال بوش

توضیحات


ارور و کدخطاهای یخچال بوش

ارور و کد خطا یخچال بوش، در دسته هشدارهای اخطاری مثبت قرار می گیرد؛ هرچه سیستم این محصول پیشرفته تر باشد؛ در مقابل، بانک ارور آن هم افزایش پیدا می کند؛  بوش یک برند آشنای آلمانی الاصل با شهرت جهانی در زمینه ی لوازم خانگی هوشمند می باشد؛ که نیازمند معرفی کامل نبوده و هر روز به گوش خریداران زیادی می خورد؛ یخچال های  این برند سال های زیادی ایست که مهمان بالا نشین خیلی از آشپزخانه های ایران هستند؛ این مهمان ویژه با برخورداری از امکانات زیاد، نیازمند یک شناخت کامل، در زمان بروز هر نوع  واکنش از جمله، کدخطا و ارور بوده؛ تا به راحتی قابل تشخیص و رفع باشد؛ 

کدخطا و ارورهای پرتکرار یخچال

برخورد با انبوهی از ارورها در انواع یخچال بوش مانند یخچال فریزر و ساید بای ساید، در نگاه اول شاید یک مشکل محسوب شود، اما با بررسی کامل آن ها در ادامه ی مطلب، این مشکل به یک اعلان آگاه کننده تبدیل می شود.

ارور و کد خطا F3

کد خطای طولانی شدن زیاد آخرین دیفراست و اروری مربوط به سیستم یخ زدایی یخچال، شامل قطعات المنت دیفراست، ترموفیز ،ترمودیسک و برد الکترونیکی بوده که با بررسی دقیق، تعمیر یا تعویض می شوند.

ارور و کد خطا r1

ناشی از ارور دادن مکرر یخچال بوش می باشد، ابتدا، مقاومت سنسور محیطی یخچال اندازه گیری شده؛ در صورت استاندارد نبودن این اندازه، قطعه مورد نظر باید تعویض شود.

ارور و کد خطا d1

حاکی از خرابی سنسور دیفراست یا مدار برد الکترونیکی است؛ جهت رفع آن باید دو قطعه دیفراست و برد الکترونیکی مورد بررسی قرار گرفته و درصورت نیاز تعویض شوند.

ارور و کد خطا dr

نشان دهنده خرابی کلید درب یخچال است؛ که باید تعویض شود.

ارور و کد خطا E01

مربوط به سنسور دمای محفظه است که جهت رفع آن باید ابتدا سیم دستگاه از پریز برق جدا شده و در ادامه، سیم های اتصالی به سنسور دما، که در گوشه سمت راست یخچال قرار دارند؛ را بررسی کنید؛ در صورت درستی این اتصال، سنسور دمای محفظه باید تعویض شود.

ارور و کد خطا E02

با مشاهده این ارور، اخطار معیوب شدن حسگر دمای محفظه فریزر به شما داده می شود؛ برای رفع آن باید قطعات سنسور دمای محفظه و سیم های متصل به آن را بررسی و در صورت نیاز تعویض کنید. با تست سنسور یخچال آشنا شوید.

ارور و کد خطا E03

ظاهر شدن این ارور بیانگر خرابی سنسور دمای محفظه کشویی است که با انجام اقداماتی نظیر، خارج کردن کشو، جداسازی دوشاخ دستگاه از برق، چک کردن سیم های اتصالی به سنسور دما کشو می توان کد خطای مربوطه را برطرف کرد؛ همچنین در صورت کمبود یا معیوب بودن این سیم ها باید تعویض شوند؛ نکته قابل توجه آخر این که، با درست بودن سیم کشی، باید سنسور درجه حرارت کشو را تعویض کنید. 

ارور و کد خطا E10

خطای خراب شدن ماژول اصلی می باشد که جهت برطرف شدن آن، ابتدا یخچال را به مدت 5 دقیقه از برق جدا کرده و دوباره متصل کنید؛ پس از انجام این عمل اگر همچنان خطا را مشاهده کردید؛ باید ماژول اصلی تعویض شود.

ارور و کد خطا E11

ارور مربوط به ماژول کنترل دیسپلی است؛ جهت رفع آن باید اتصال یخچال را به مدت 3دقیقه از برق قطع کنید تا صفحه نمایش دستگاه ریست شود؛ درصورت برطرف نشدن کدخطا با این عمل، قطعه مورد نظرباید تعویض شود.

ارور و کد خطا E15  

خطا خرابی سنسور دما محیط دستگاه بوده و با تعویض این قطعه می توان ارور را برطرف کرد.

ارور وکد خطا E20

ارور ناشی از  بهم خوردگی ارتباط بین ماژول صفحه نمایش و برد کنترل اصلی دستگاه، بوده و جهت برطرف شدن آن، باید سیم های اتصالی بین این دونقطه بررسی و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شوند؛ در صورت برطرف نشدن کد خطا، دوقطعه منبع و برد الکترونیکی را هم مورد بررسی قرار دهید.

ارور و کد خطا E21

این خطا بیانگر مختل شدن ارتباط بین ماژول صفحه نمایش، برد کنترل یخ ساز و آب سرد کن است، برای برطرف شدن آن باید سیم های اتصالی بین این قسمت ها چک شده و در صورت لزوم عمل تعویض انجام شود.

ارور و کد خطای F1

علت این ارور، خرابی سنسور دیفراست و سنسور محیطی می باشد؛ با بررسی سیم های متصل به سنسور و اندازه گیری مقاومت، می توان این خطا را برطرف کرد.

ارور و کد خطای r1

ارور ناشی از بد کارکردن و خطا دادن سنسور در یخچال بوده؛ جهت رفع آن، ابتدا مقاومت این قطعه اندازه گیری و سیم های اتصالی به آن را بررسی کنید؛ در صورتی باز هم کد خطا را مشاهده کردید؛ باید قطعه ی موردنظر تعویض گردد.

ارور و کد خطای RT

این کدخطا نشان دهنده ی خراب شدن سنسور محیطی است؛ جهت رفع آن، باید مقاومت را اندازه گیری و سیم های اتصالی به این قطعه را بررسی کنید؛ در  صورت برطرف نشدن ارور، باید قطعه ی مورد نظر را تعویض نماید.

ارور و کد خطای E1

بیانگر قطعی سنسور یخ ساز دستگاه است؛ با بررسی سیم های متصل به این سنسور و اندازه گیری مقاومت آن میتوان این ارور را رفع کرد.

ارو و کد خطای EU

ارور مربوط به کلید روشن و خاموش کردن یخساز یخچال است؛ که جهت رفع آن می توانید ابتدا سیم های متصل به یخساز را بررسی کرده؛ در صورت برطرف نشدن کد خطا، باید کلید مورد نظر را تعویض نماید.

ارور و کد خطای ES

نشان دهنده ی خرابی کلید یخ ریز دستگاه بوده؛ جهت برطرف شدن این خطا، محفظه ی یخ ساز و یخ ریز بررسی شده و درنهایت در صورت رفع نشدن ارور، کلید یخ ریز تعویض گردد.

ارور و کد خطای Ea

نمایش این ارور حاکی از خراب شدن موتور تایم یخ ساز است؛ ابتدا از درستی سیم های متصل به این موتور مطمئن شوید؛ در صورت برطرف نشدن مشکل، باید این قطعه را تعویض نماید.

ارور و کد خطای Eg

مفهوم این خطا، خراب شدن شیر برقی یخچال است که باید تعویض شود.

با مطالعه ی دفترچه راهنمای یخچال فریزر بوش، می توانید در بررسی هر ارور و کد خطای این محصول بهتر عمل کرده و در نهایت  عیب یابی این برند را با موفقیت انجام دهید.

 
مطالعه بیشتر

برای ارسال سریع کارشناس، لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

برای تماس با تعمیرکار کلیک کنید