شماره تماس: 02122500600

دستگاه تصفیه آب خانگی؛ رویا یا واقعیت؟!

دستگاه تصفیه آب خانگی؛ رویا یا واقعیت؟!

دستگاه تصفیه آب خانگی؛ رویا یا واقعیت؟!

در روزگاران گذشته که آب شرب از چشمه و یا رودها تهیه می‌شد هیچکس حتی فکرش را نمی‌کرد که ممکن است زمانی آب را به صورت کاملا تصفیه شده و عاری هر ناخالصی در خانه خود داشته باشد! با پیشرفت علم و اختراع دستگاه تصفیه آب روز به روز آب‌ها بیشتر تصفیه شده و برای بدن انسان مفیدتر شده‌اند به گونه‌ای که در حال حاضر دستگاه‌های تصفیه آب بیشتر از گذشته پیشرفت داشته و توانسته‌اند ناخالصی‌های بیشتری را از آب‌های آشامیدنی حذف کند. پیشرفت علم توانسته است این رویا که درصد بیشتری از ناخالصی‌ها از آب حذف شود را به واقعیت مبدل نماید. با حذف این ناخالصی‌ها آب آشامیدنی سالم‌تر و مفیدتر می‌شود.

در ادامه دستگاه تصفیه آب را تعریف می‌کنیم و کاربردهای آن را برای شما نام می‌بریم.

دستگاه تصفیه آب:

به طور کلی به فرایند یا سیستم‌هایی که برای جداسازی آلودگی و ذرات معلق از آب استفاده می‌شود، تصفیه آب گویند. درحقیقت تصفیه آب به معنی  فرایندی است که بتواند باکتری‌ها، گل و لای، کلر و املاح نا خالص در آب را فیلتر کند. یک سیستم تصفیه آب معمولا دربرگیرنده یک سری فیلتر است که هر کدام کارکرد مشخصی دارند. عملکرد دستگاه تصفیه آب به نوعی است که می تواند در ابعاد صنعتی و در اندازه یک تصفیه منزل شهری ساخته شود یا یک دستگاه تصفیه آب خانگی باشد. دستگاه تصفیه آب در هر دوی این سیستم‌ها همانند است ولی دستگاه تصفیه آب خانگی نسبت به دستگاه تصفیه آب صنعتی دقت و بهره‌وری بیشتری دارد.

دستگاه تصفیه آب، سیستمی است که از یک سری فیلتر ویژه تهیه شده که هر کدام از این فیلترها وظیفه جداسازی و از میان بردن بخشی از ذرات و آلودگی‌های موجود در آب را دارند. آب خروجی این دستگاه‌ها، کیفیت فوق‌العاده‌ای دارد و کاملا تندرست و بهداشتی است.

دستگاه تصفیه آب، تصفیه آب، دستگاه تصفیه آب خانگی،‌ مدرن تکنیک

دستگاه تصفیه آب ساخت کجاست؟

با توجه به کشور سازنده دستگاه تصفیه آب، سه نوع دستگاه تصفیه آب داریم:

چگونه دستگاه تصفیه آب را انتخاب نماییم؟

ابتدا لازم است بدانید که دستگاه‌های تصفیه آب با چندین عملکرد متفاوت در بازار موجود هستند. دستگاه‌های با تکنولوژی RO ، دستگاه‌های متکی به فیلتراسیون و UF، دستگاه‌های تبادل یونی و ...

تفاوت دستگاه‌های تصفیه آب در چیست؟

وجه تمایز این نوع دستگاه‌ها در این است که دستگاه تصفیه آب RO دارای فیلتر ممبران هستند که قدرت زیادی در تصفیه دارد ولی دستگاهای فیلتراسیون ممکن است همه فیلترها را داشته باشند بجز ممبران. این فیلتر توانایی زیادی در تصفیه دارد که باعث می‌شود تمام مواد مضر و سموم از آب حذف شوند در صورتی که دستگاه‌های فیلتراسیون فاقد این توانایی هستند و فقط بخشی از مواد مضر را حذف می‌کنند. برای مثال  با دستگاه RO نیترات از آب جدا می‌شود ولی دستگاه‌های فیلتراسیون چنین توانایی را ندارند .

دقت دستگاه‌های تصفیه آب RO

هر دو دستگاه ممکن است 5 یا 6 یا بیشتر فیلتر داشته باشد اما فیلتر ممبران تنها در دستگاه‌های RO است. این نوع از دستگاه‌ها دارای پمپ، ترانس و سنسور می‌باشد که دستگاه‌های فیلتراسیون ندارند. هر فرد ممکن است یکی از دستگاه‌ها را ترجیح دهد ولی مراقب باشید دستگاه‌های فیلتراسیون 6 مرحله را بجای 6 مرحله RO به شما نفروشند. برای تصفیه بهتر و کاملتر بخصوص در مناطق شهری پیشنهاد می‌شود حتما از دستگاههای RO بهره‌گیری نمایید‌.

حذف ذرات مضر آب به وسیله دستگاه تصفیه آب خانگی

سرب، باکتری‌ها، ویروس‌ها و بسیاری دیگر از ترکیبات و مواد فیزیکی، شیمیایی، بیولوژیکی و رادیولوژیکی، از راه‌های گوناگون به منبع آب راه پیدا می‌کنند. از بین بردن تمامی ذراتی که آب را آلوده می‌کنند، به نوعی غیرممکن است، مقامات دولتی و مسئولان آب تعیین می‌کنند که چه مقدار از یک ماده خاص برای آب قابل قبول است.

دستگاه تصفیه آب، تصفیه آب، دستگاه تصفیه آب خانگی، مدرن تکنیک

اگر دستگاه تصفیه آب خانگی را در خانه خود داشته باشید و آن را نصب نمایید، می‌توان گفت این آلاینده‌های موجود در آب را تا حدود زیادی از بین خواهد برد. حتی به تنظیم میزان املاحی که می‌خواهید در آب شرب و آشامیدنی شما موجود باشد، بپردازید.

حفظ سلامتی شما با آب تصفیه شده

در اواخر قرن دوم میلادی به دلیل بوجود آمدن بیماری‌های واگیردار و مشخص شدن این موضوع که آب می‌تواند انتقال دهنده این بیماری‌ها باشد، همه کشورها به اندیشه تصفیه کردن آب افتادند. نوشیدن آب حاوی باکتری و ویروس می‌تواند منجر به بوجود آمدن دشواری‌های جدی در سلامت بدن انسان شود.

دستگاه‌های تصفیه آب معمولا از سیستم وارونه برای پروسه تصفیه کردن آب بهره می‌برند. فیلتر ممبران مهم‌ترین فیلتر دستگاه تصفیه آب از نوع وارونه به حساب می‌آید. این فیلترها دارای منافذی در داخل خود هستند. اندازه این منافذ به اندازه‌ای کوچک می‌باشد که می‌تواند ویروس و باکتری‌های موجود در آب را متوقف کند.

نتیجه دستگاه تصفیه آب در تبادل یون

دیگر کاربرد دستگاه تصفیه آب این است که می تواند املاح مضر موجود در آب  را جداسازی نماید که به طریق تبادل یونی اتمام می‌گردد. در این شیوه یون‌هایی مشابه سدیم و هیدروژن جایگزین یون‌هایی چون کلسیم و منیزیم می‌شوند. روش تبادل یونی سبب می‌شود که رسوب آهکی کم شود، املاح سخت آب متمایز شوند و بتوان آب را در دماهای زیاد درون دستگاه‌هایی مثل قهوه ساز نگهداری کرد، بدون اینکه آسیبی یا ضرری به این  دستگاه وارد شود.

عملکرد دستگاه تصفیه آب در دفع ناخالصی‌های بسیار کوچک!

دیگر عملکرد دستگاه تصفیه آب این است که می‌تواند مواد و ناخالصی‌های بسیار کوچک را دفع نماید و خلوص آب را تا ۹۹.۹ درصد زیاد کند. ذراتی که در این مرحله از آب جدا می‌شوند، از راه مسیر فاضلاب به بیرون از دستگاه هدایت می‌شوند.

 

 

برای ارسال سریع کارشناس، لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

برای تماس با تعمیرکار کلیک کنید