مشکل سرد نکردن و یخ نزدن یخچال و فریزر

مشکل سرد نکردن و یخ نزدن یخچال و فریزر

مشکل سرد نکردن و یخ نزدن یخچال و فریزر

یخچال فریزر از جمله وسایل ضروری برای هر خانه است و در طول دوران استفاده از یخچال فریزر ممکن است مشکلات یا خرابی­هایی پیش بیاید که آگاهی به آن­ها به ما کمک می­کند تا طول عمر یخچال فریزر را بالاتر ببریم. یخ نزدن و سرد نکردن فریزر و یخچال  در هر یخچال فریزری ممکن است رخ دهد و ربطی به برند یخچال فریزر و یا طراحی آن ندارد. در این مطلب ما به  مشکلات یخ نزدن و خنک نکردن و تعمیر یخچال جنرال الکتریک و علت بروز چنین مشکلاتی رو توضیح می­دهیم.

شاید برایتان مفید باشد: دستگاه تصفیه آب

یخ نزدن مواد غذایی در فریزر

اگر مشاهده کردید مواد غذایی شما در فریزر یخ نزده است؛ اولین چیزی که باید چک کنید سالم بودن کابل برق یخچال فریزر است و مطمئن شوید حتما برق­ رسانی به فریزر انجام می­شود. اگر قسمت فریزر شما چراغ دارد؛ باید حتما موقع باز کردن در فریزر چراغ آن روشن شود.

یکی دیگر از دلایل یخ نزدن مواد غذایی این است که بسته­ های مواد غذایی به گونه­ای چیده شده­اند که جریان هوا در میان آن برقرار نیست. دمای محیط باید حدود 13 درجه تا 43 درجه سانتی­گراد باشد بنابراین حتما دمای اطراف یخچال فریزر را چک کنید.

خراب بودن موتور فن اپراتور یا کمپرسور می­تواند باعث شود هوای خنک در فریزر جریان پیدا نکند. همچنین حتما لاستیک­های در فریزر را چک کنید تا مطمئن شوید در فریزر هر بار به درستی بسته می­شود. در صورتی که چنین مشکلی رخ داد حتما سریعا با تعمیرکار یخچال تماس بگیرید تا در صورت خرابی فریزر, بررسی و رفع عیب شروع شود.

 

یخ زدن مواد غذایی داخل یخچال

 در ابتدا دمای ترموستات را بررسی کنید اما ممکن است این موضوع ریشه در مشکلات بزرگ­تری داشته باشد. برای مثال احتمال آن­ وجود دارد که ترمیستور یخچال خراب شده باشد و یخچال نتواند دمای درست را تشخیص دهد.

حتما کویل­های کندانسور را چک کنید تا مطمئن شوید کثیفی و گرد و غبار زیادی روی آن جمع نشده­باشد. یکی دیگر از دلایلی که باعث یخ زدن مواد غذایی در یخچال می­شود؛ خراب بودن برد یخچال فریزر است که بعد از بررسی تکنسین­های حرفه­ ای در زمینه یخچال فریزر, تعمیر یا تعویض خواهد شد.

این مرکز دارای تعمیرکاران حرفه ای در زمینه تعمیر یخچال بوش میباشد.

 

بعد از خواندن این مقاله شمارا دعوت به خواندن نمایندگی لوازم خانگی مابه می کنیم تا با خدمات مدرن تکنیک در تعمیرات لوازم خانگی آشنا شوید.

 

برای ارسال سریع کارشناس، لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

برای تماس با تعمیرکار کلیک کنید