شماره تماس: 02122500600

در تمامی ایام نوروز در خدمت شما هستیم

دلایل یخ نزدن فریزر و سرد نکردن یخچال

دلایل یخ نزدن فریزر و سرد نکردن یخچال

مشکل سرد نکردن و یخ نزدن یخچال و فریزر

یخچال و فریزر، مهم‌ترین بخش در آشپزخانه محسوب می‌شوند. در طول زمان و به دلایل مختلفی مانند عدم رسیدگی و مراقبت‌های صحیح ممکن است یخچال فریزر شما خراب شوند. آگاهی از این مشکلات و خرابی‌ها به ما کمک می­کند تا طول عمر یخچال فریزر را بالاتر ببریم. شایع‌ترین مشکل یخچال‌ها و فریزرها، سرد نشدن و یخ نبستن آن است. یخ نزدن و سرد نکردن فریزر و یخچال در هر یخچال فریزری ممکن است رخ دهد و ربطی به برند یخچال فریزر و یا طراحی آن ندارد. در صورت پیگیری نکردن علت یخ نزدن فریزر، ممکن است که فریزر شما آسیب بیشتری ببیند. دلایل متفاوتی برای این مشکل وجود دارد. در این مطلب به علل یخ نزدن فریزر و کاهش سرمای یخچال می‌پردازیم. در این مطلب ما به  مشکلات یخ نزدن و خنک نکردن و تعمیر یخچال جنرال الکتریک و علت بروز چنین مشکلاتی رو توضیح می­دهیم.

 

مشکل سرد نشدن یخچال

سرد نشدن یخچال و یخ نزدن فریزر، ازجمله مشکلاتی است که امکان ایجاد آن برای هر یخچالی وجود دارد. در این حالت، دمای یخچال به‌تدریج بالا می‌رود و به‌جای سرما، گرما تولید می‌کند. با این مشکل، مواد غذایی درون یخچال به‌سرعت خراب می‌شوند و ناچاراً مجبور به دور ریختن آنها می‌شوید. به همین علت باید با بررسی این مشکل و عیب‌یابی، اقدام به تعمیر یخچال کنید.

قابل‌ذکر است که سرد نکردن یخچال، یک دلیل مشخصی ندارد. بلکه به دلایل متفاوتی ممکن است یخچال با افزایش دما مواجه شود. از جمله این دلایل می‌توان به تنظیم دما به‌اشتباه، مشکل در  سیستم دیفراست یخچال و مشکل در کمپرسور اشاره کرد. در ادامه به بررسی این مشکلات و علت یخ نزدن فریزر می‌پردازیم.

یخ نزدن مواد غذایی در فریزر

اگر مشاهده کردید مواد غذایی شما در فریزر یخ نزده است؛ اولین چیزی که باید چک کنید سالم بودن کابل برق یخچال فریزر است و مطمئن شوید حتما برق­ رسانی به فریزر انجام می­شود. اگر قسمت فریزر شما چراغ دارد؛ باید حتما موقع باز کردن در فریزر چراغ آن روشن شود.

یکی دیگر از دلایل یخ نزدن مواد غذایی این است که بسته­ های مواد غذایی به گونه‌­ای چیده شده­اند که جریان هوا در میان آن برقرار نیست. دمای محیط باید حدود 13 درجه تا 43 درجه سانتی­گراد باشد بنابراین حتما دمای اطراف یخچال فریزر را چک کنید.

خراب بودن موتور فن اپراتور یا کمپرسور می­تواند باعث شود هوای خنک در فریزر جریان پیدا نکند. همچنین حتما لاستیک­های در فریزر را چک کنید تا مطمئن شوید در فریزر هر بار به درستی بسته می­شود. در صورتی که چنین مشکلی رخ داد حتما سریعا با تعمیرکار یخچال تماس بگیرید تا در صورت خرابی فریزر, بررسی و رفع عیب شروع شود.

 

خرابی کمپرسور

کمپرسور یکی از مهم‌ترین قطعات یخچال است. درحقیقت کمپرسور قطعه‌ای است که باعث خنک شدن و کاهش دمای درون یخچال می‌شود. کمپرسور با تبدیل گاز سرد شده به مایع و فرستادن آن به بخش بعدی، یعنی اواپراتور، دمای یخچال را پایین می‌آورد. زمانی که کمپرسور یخچال شما خراب شود، عملکرد بخش‌های مهم دیگر مانند موتور نیز با مشکل مواجه می‌شود. در این حالت دمای یخچال افزایش پیدا می‌کند و هیچ سرمایی درون آن تولید نمی‌شود. با این مشکل مواد غذایی خراب می‌شوند.

کمپرسور به دلایل متفاوتی اعم از قدیمی بودن، آلودگی، گرما و افزایش حجم مواد غذایی داخل یخچال، خراب می‌شود. درصورتی‌که با بخش‌های مختلف یخچال آشنا هستید، می‌توانید کمپرسور یخچال را تمیز کنید تا عملکرد یخچال به‌خوبی قبل شود. بهتر است از یک تعمیرکار و متخصص کمک بگیرید. یک متخصص با تشخیص علت یخ نزدن فریزر و کاهش دمای یخچال، می‌تواند به‌سرعت آن را تعمیر کند.

تنظیم دما

در تمامی یخچال‌ها، بخش کوچکی به تنظیم دمای یخچال اختصاص دارد. در این بخش می‌توانید دمای یخچال را از شماره ۰ تا ۵ یا ۰ تا ۹ تنظیم کنید. دقت داشته باشید ۰ برابر با خاموش‌کردن یخچال است. شما باید دمای یخچال خود را متناسب با موارد زیادی تنظیم کنید. اولین مورد، دمای شهر شما است. درصورتی‌که در شهرهای گرم و شرجی زندگی می‌کنید، بهتر است که یخچال شما دمای کمتری داشته باشد. با کاهش دمای یخچال، عملکرد آن بهتر می‌شود و دوام بهتری دارد. در مواردی علت یخ نزدن فریزر و کاهش دمای یخچال این مورد است.

دمای یخچال در هر آب‌وهوایی متفاوت است. برای مثال در فصل زمستان دمای یخچال خود را باید روی درجه ۵ قرار دهید. کاهش دما در زمستان یک امر مهم است. در فصل تابستان نیز باید دمای آن را روی ۳ درجه قرار دهید. تنظیم دما امر مهمی است که بسیاری از افراد به آن توجهی ندارند. دقت کنید که تنظیمات دمای یخچال‌های دیجیتالی و یخچال‌های مکانیکی باهم تفاوت دارند. درصورتی‌که مشکل سرد نشدن یخچال شما با این مورد رفع نشد، می‌توانید با یک تعمیرکار صحبت کنید.

برای کسی اطلاعات بیشتر مقاله دمای مناسب یخچال را در بلاگ مدرن تکنیک مطالعه کنید. 

خراب‌شدن سیستم دیفراست

سیستم دیفراست یکی از کارآمدترین بخش‌های هر یخچالی محسوب می‌شود. سیستم دیفراست وظیفه

ازبین‌بردن یخ‌های تولیدشده درون یخچال را دارد. این سیستم با برفک‌زدایی از یخچال محافظت می‌کند. سیستم دیفراست با فاصله زمانی‌های مشخصی کار می‌کند. در هر دفعه، با متوقف شدن عملکرد یخچال، عملیات برفک‌زدایی شروع می‌شود و در کمتر از پنج دقیقه یخچال تمیز می‌شود.

درصورتی‌که سیستم دیفراست خراب شود، یخچال با مشکل افزایش دما و سرد نکردن مواجه می‌شود. شاید علت یخ نزدن فریزر هم خراب‌شدن سیستم دیفراست باشد. درصورتی‌که سیستم دیفراست یخچال خراب شود، اواپراتور عملکرد خود را به‌خوبی انجام نمی‌دهد. درنتیجه این مشکل، سرمای یخچال کم می‌شود. سیستم دیفراست یخچال جزو سیستم‌هایی است که نمی‌توان آن را در خانه و به‌صورت شخصی تعمیر کرد. برای تعمیر این سیستم باید از یک فرد متخصص کمک بگیرید. کارشناسان مدرن تکنیک می‌توانند در این مسیر به شما کمک کنند.

علت یخ نزدن فریزر

فریزها انواع مختلفی دارند. برخی از آنها به یخچال متصل هستند و برخی دیگر به‌صورت جدا طراحی شده‌اند. اما علت یخ نزدن فریزر در مدل‌های مختلف آن، یکسان است. مشکلات فریزرها اغلب مربوط به مدلی است که به یخچال متصل هستند. در این حالت به‌خاطر این که یک موتور باید دو کار را به‌صورت هم‌زمان انجام بدهد، فشار زیادی را تحمل می‌کند. همچنین این مشکل در بخش‌های دیگر هم ایجاد می‌شود. به همین علت مشکلات زیادی در این فریزرها دیده می‌شود. شایع‌ترین مشکل تمامی فریزرها، یخ نزدن مواد غذایی درون آن است. مسئله یخ نزدن، نشانه از نبود سرما به‌اندازه کافی و یا مشکل درون بخش‌های مختلف آن است. در ادامه به بررسی علت یخ نزدن فریزر می‌پردازیم.

زیاد بودن مواد غذایی

شاید علت یخ نزدن فریزر، پر بودن آن باشد. در خیلی از موارد، به‌خاطر اینکه یک فریزر حجم زیادی از مواد غذایی را درون خود جا می‌دهد، با مشکل مواجه می‌شود. زیاد بودن مواد غذایی و قراردادن جعبه‌های بزرگ و متعدد باعث می‌شود که بیشتر فضای یخچال اشغال شود. این کار از چرخش جریان هوای سرد جلوگیری می‌کند. زمانی که هوای سرد فقط به برخی از بخش‌ها برسد، بخش‌های دیگر با گرما و نبود این هوای سرد مواجه می‌شود. در این حالت فریزر فشار زیادی برای تولید سرما متحمل می‌شود اما محفظه داخلی هیچ سرمایی ندارد.

زمانی که محفظه یخچال از مواد غذایی پر باشد، جلوی کارکردن فن‌ها گرفته می‌شود. در این حالت تهویه هوا انجام نمی‌شود و فریزر در روند یخ‌زدن مواد غذایی مشکل ایجاد می‌کند. برای رفع این مشکل بهتر است که از حجم از مواد غذایی کم کنید. ابزارهای نظم‌دهنده مانند سبدهای کوچک پیشنهاد خوبی هستند. همچنین می‌توانید از جعبه‌های مخصوص برای جمع‌کردن این مواد کمک بگیرید.

ایجاد برفک روی بخش‌های مختلف

علاوه بر خراب‌شدن سیستم دیفراست، دلایلی دیگری برای ایجاد برفک و یخ‌زدن قسمت‌های مختلف یخچال وجود دارد. از این دلایل می‌توان به خراب‌شدن لوله مویی نیز اشاره کرد. درکل با اختلال در عملکرد این بخش‌ها، ممکن است که اپراتور، یخ ببندد. همان‌طور که می‌دانید، اواپراتور از مهم‌ترین قسمت‌های یخچال و فریزر است. درصورتی‌که اواپراتور با مشکل مواجه شود، سرمای فریزر کاهش پیدا می‌کند. علت یخ نزدن فریزر می‌تواند ازکارافتادن موتور آن نیز باشد.

با یخ‌زدن لوله مویی یا اپراتور، فریزر دیگر نمی‌تواند سرما تولید کند و در نتیجه مواد غذایی درون آن خراب می‌شوند. برای رفع این مشکل باید به تعمیر سیستم دیفراست یخچال بپردازید. درصورتی‌که نتوانید علت اصلی یخ‌زدن قطعات یخچال را پیدا کنید، می‌توانید از کارشناسان مدرن تکنیک کمک بگیرید. این افراد با آگاهی بالا در این حوزه به‌راحتی می‌توانند مشکل یخچال و فریزر شما را پیدا کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله علت برفک زدن یخچال را در بلاگ مدرن تکنیک مطالعه کنید. 

بسته نشدن درب فریزر

بسته نشدن کامل درب فریزر و باز ماندن آن، باعث می‌شود تا دمای آن افزایش بیابد. زمانی که درب یخچال بسته نمی‌شود، هوای سرد آن به بیرون راه پیدا می‌کند. در این موقعیت، کارکردن موتور بی‌فایده است. زیرا سرمای تولید شده، باعث یخ‌زدن فریزر و مواد داخل آن نمی‌شود. بلکه این سرما به بیرون از یخچال انتقال میابد و دمای داخل فریزر ثابت نیست. دلایل متفاوتی برای بسته نشدن درب فریزر وجود دارد. اولین دلیل، وجود یک مانع است. زمانی که یک مانع در مسیر بسته‌شدن درب فریزر وجود داشته باشد، دمای درون آن کم می‌شود. اگر مانع مشخصی دیده نشد، بهتر است به کشوها و صفحه‌های جداکننده دقت کنید. درصورتی‌که این بخش‌ها در جای خود قرار نگرفته باشند، درب یخچال به طور کامل بسته نمی‌شود.

دومین دلیل یخ نزدن فریزر، وجود یک مشکل در لاستیک دور درب است. این لاستیک به درب فریزر کمک می‌کند تا به‌صورت کامل بسته شود و دمای آن تغییر نکند. درصورتی‌که این لاستیک پاره شود، درب فریزر بسته نمی‌شود. در این حالت هوای گرم وارد فریزر می‌شود و از ایجاد دمای سرد ثابت جلوگیری می‌کند. این علت یخ نزدن فریزر اهمیت زیادی دارد. شما می‌توانید برای تعویض آن از متخصصان ماهر مدرن تکنیک کمک بگیرید.

مقاله علت بسته نشدن درب یخچال را در بلاگ مدرن تکنیک مطالعه نمایید. 

روش های مراقبت از یخچال فریزر

برای این که یخچال و فریزر شما عمر طولانی داشته باشند و با مشکلات جدی مواجه نشوند، بهتر است که از آنها به شیوه صحیح مراقبت کنید. یخچال و فریزر خود را تمیز نگه دارید. تمیزکردن آنها باعث می‌شود که آلودگی‌ها و قطعات ریز مواد خوراکی وارد قسمت‌هایی مانند فن نشوند. همچنین تمیزکردن یخچال و فریزر از بروز مشکلاتی مانند یخ نزدن فریزر و کاهش دمای یخچال جلوگیری می‌کند. یکی از علل مهم این مشکلات کثیف شدن لوله کندانسور است. این لوله توسط چربی و آلودگی، باعث اختلال در عملکرد یخچال و فریزر می‌شود. درصورتی‌که علت یخ نزدن فریزر را بررسی کنید، نیازی به پرداخت هزینه‌های کلان برای تعمیر آن ندارید.

از دیگر راه‌های مراقبت از یخچال و فریزر، می‌توان به پیداکردن یک فضای مناسب برای آن اشاره کرد. فضایی که در آن یخچال را قرار می‌دهید، نباید نزدیک به وسایل حرارتی مانند گاز یا بخاری باشد. این کار به بدنه و بخش‌های مختلفی مانند موتور و اواپراتور آسیب می‌زند. همچنین نباید یخچال و فریزر خود را به طور کامل به دیوار بچسبانید. ایجاد یک فاصله از گرم‌شدن موتور یخچال جلوگیری می‌کند. بهتر است که یخچال جلوی نور مستقیم خورشید نباشد.

درصورتی‌که یخچال شما سیستم دیفراست ندارد، ماهی یکبار برفک‌های آن را تمیز کنید. تمیزکردن برفک‌ها باعث عملکرد بهتر یخچال می‌شود. دمای یخچال را متناسب با آب‌وهوا تنظیم کنید. درصورتی‌که در شهرهای گرم زندگی می‌کنید، یخچال و فریزر را سردتر کنید تا علاوه بر مواد غذایی، یخچال هم آسیب نبیند. علت یخ نزدن فریزر در تابستان دمای زیاد محیط است.

یخ زدن مواد غذایی درون فریزر

 در ابتدا دمای ترموستات را بررسی کنید اما ممکن است این موضوع ریشه در مشکلات بزرگ­تری داشته باشد. برای مثال احتمال آن­ وجود دارد که ترمیستور یخچال خراب شده باشد و یخچال نتواند دمای درست را تشخیص دهد.

حتما کویل­های کندانسور را چک کنید تا مطمئن شوید کثیفی و گرد و غبار زیادی روی آن جمع نشده­باشد. یکی دیگر از دلایلی که باعث یخ زدن مواد غذایی در یخچال می­شود؛ خراب بودن برد یخچال فریزر است که بعد از بررسی تکنسین‌­های حرفه­ ای در زمینه یخچال فریزر, تعمیر یا تعویض خواهد شد.

این مرکز دارای تعمیرکاران حرفه ای در زمینه تعمیر یخچال بوش میباشد.

تعمیر یخچال و فریزر در مدرن تکنیک

مدرن تکنیک یکی از برترین شرکت‌هایی است فعال در تعمیر لوازم‌خانگی ازجمله یخچال است. این شرکت با در اختیار داشتن افراد متخصص و ماهر در حوزه تعمیرات، به شما در عیب‌یابی و تعمیر یخچال و فریزر کمک می‌کند. برای یافتن علت یخ نزدن فریزر و کاهش دمای یخچال می‌توانید با کارشناسان مدرن تکنیک تماس بگیرید.

 

بعد از خواندن این مقاله شمارا دعوت به خواندن نمایندگی لوازم خانگی مابه می کنیم تا با خدمات مدرن تکنیک در تعمیرات لوازم خانگی آشنا شوید.

 

برای ارسال سریع کارشناس، لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

مقالات مرتبط

مشاهده بیشتر
ارور hrs در یخچال چیست و نحوه رفع آنها

ارور hrs در یخچال چیست و نحوه رفع آنها

یخچال‌های جدید مجهز به نمایشگرهایی هستند که اطلاعات مختلفی از وضعیت یخچال را نمایش می‌دهند. بسیاری از افراد تصور می‌کنند این نمایش...

مطالعه بیشتر 2023-03-14 15:10:03
مقایسه و بررسی تفاوت‌های یخچال جنرال الکتریک و جنرال

مقایسه و بررسی تفاوت‌های یخچال جنرال الکتریک و جنرال

برندهای ایرانی و خارجی زیادی در بازار لوازم خانگی ایران حضور دارند که هرکدام محصولات مختص به خودشان را تولید می‌کنند. در موارد زیادی، ت...

مطالعه بیشتر 2023-03-14 16:42:00
تعمیر یخچال جنرال الکتریک در شمال تهران

تعمیر یخچال جنرال الکتریک در شمال تهران

تعمير یخچال > تعمير یخچال جنرال الکتریک > تعمير یخچال جنرال الکتریک در شمال تهران   شماره تماس پشتیبانی و مشاوره شبانه روزی ...

مطالعه بیشتر 2023-03-08 09:03:55
علت بوق زدن یخچال دوو

علت بوق زدن یخچال دوو

وجود یخچال در هر آشپزخانه ضروری است و بدون آن، نمی‌توان بسیاری از مواد غذایی را بیشتر از یک روز نگهداری کرد. این وسیله پرکاربرد نیاز به م...

مطالعه بیشتر 2023-01-07 19:58:37
۳ برند برتر یخچال های آمریکایی و مقایسه آنها

۳ برند برتر یخچال های آمریکایی و مقایسه آنها

در هنگام خرید یخچال لازم است فاکتورهای مختلفی مد نظر قرار داده شود که مهمترین آنها کیفیت محصول عرضه شده است. یکی از فاکتورهایی که کیفیت مح...

مطالعه بیشتر 2022-12-30 13:28:45
برد الکترونیکی یخچال فریزر؛ عیب یابی و تعمیر

برد الکترونیکی یخچال فریزر؛ عیب یابی و تعمیر

تکنولوژی مدام در حال پیشرفت است. هر روز وسایل الکتریکی جدیدی روانه بازار می‌شود. این پیشرفت تکنولوژی زندگی انسان را آسان‌تر می‌کند....

مطالعه بیشتر 2023-03-10 19:01:47
چرا صفحه نمایش یخچال کار نمی کند؟

چرا صفحه نمایش یخچال کار نمی کند؟

یخچال یکی از وسایل اصلی در آشپزخانه است. این وسیله کاربردی هر سال با انواع متنوع و جدیدی روانه بازار می‌شود. یخچال‌های جدید امکانات مت...

مطالعه بیشتر 2023-03-10 19:14:02
نحوه اتصال سیم ارت یخچال و لباسشویی

نحوه اتصال سیم ارت یخچال و لباسشویی

اتصال نادرست سیم ارت یخچال، لباسشویی و دیگر لوازم خانگی برقی، ممکن است مشکلاتی را برای شما به وجود بیاورند. بسیاری از افراد، نحوه اتصال سی...

مطالعه بیشتر 2022-11-01 22:28:02
چرا بعد از زدن یخچال به برق فیوز می‌پرد؟

چرا بعد از زدن یخچال به برق فیوز می‌پرد؟

یخچال‌ها وظیفه خنک کردن و نگهداری از مواد غذایی را برعهده دارند و این سرما، حاصل کار کمپرسور است. کمپرسور نیز برای کار کردن به اتصال برق ...

مطالعه بیشتر 2022-10-26 16:22:10
علت داغ‌ شدن بدنه و دیواره های یخچال

علت داغ‌ شدن بدنه و دیواره های یخچال

یخچال یکی از اصلی‌ترین وسایل آشپزخانه است. عملکرد درست این وسیله‌ی کاربردی در آشپزخانه مهم است. ممکن است مواقعی پیش بیاید که درباره ع...

مطالعه بیشتر 2023-03-15 12:12:25
راهنمای یخچال سامسونگ

راهنمای یخچال سامسونگ

اگر یخچال خانه‌تان را به تازگی خریداری کرده‌اید، اولین کاری که باید انجام دهید، مطالعه دفترچه راهنمای آن است. این کار باعث می‌شود ب...

مطالعه بیشتر 2022-10-03 15:47:51
تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی

تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی یکی از به‌روزترین وسایل آشپزخانه است. این وسیله کار شستن ظرف‌ها را آسان‌تر می‌کند. کافی است قبل از خواب، ظرف‌های ...

مطالعه بیشتر 2022-10-23 22:39:50
راهنمای استفاده از یخچال فریجیدر

راهنمای استفاده از یخچال فریجیدر

  یخچال فریجیدر، یکی از انواع برند یخچال امریکایی با کیفیت در بازار است. آشنایی با نحوه استفاده و ویژگی‌های دیگر این یخچال به استفا...

مطالعه بیشتر 2022-09-18 20:16:53
نشتی آب یخچال را چگونه برطرف کنیم؟

نشتی آب یخچال را چگونه برطرف کنیم؟

یخچال در دسته لوازم خانگی پرمصرف قرار دارد به همین دلیل بسیار زود دچار استهلاک و در نتیجه خرابی می‌شود. یکی از مشکلاتی که در تمامی یخچال&...

مطالعه بیشتر 2022-09-18 17:11:24
ترفندهای مهم افزایش طول عمر یخچال

ترفندهای مهم افزایش طول عمر یخچال

سال‌ها پیش اجداد ما برای نگهداری موادغذایی از سرداب استفاده می‌کردند. سرداب موادغذایی را سالم نگه‌می‌داشت. با گذشت زمان و پیشرفت...

مطالعه بیشتر 2022-09-18 16:50:55
علت جمع شدن آب در کف یخچال

علت جمع شدن آب در کف یخچال

یخچال در دسته لوازم خانگی ضروری و الزامی هر خانه‌ای جای دارد. به همین دلیل بروز کوچکترین مشکلی در عملکرد آن می‌تواند منجر به مختل شدن ...

مطالعه بیشتر 2022-09-13 17:00:45
برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ Samsung

برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ Samsung

ماشین لباس‌شویی‌های مختلف، برنامه و گزینه‌های گوناگونی دارند. هرکدام از این دکمه‌ها یا برنامه‌های شستشو، دارای کاربرد خاصی ه...

مطالعه بیشتر 2022-09-08 15:27:11
بهترین زمان برای تعویض فیلتر یخچال و ساید بای ساید جنرال الکتریک

بهترین زمان برای تعویض فیلتر یخچال و ساید بای ساید جنرال الکتریک

فیلتر یک وسیله مفید برای یخچال‌های امروزی است. یکی از انواع یخچال‌های پرفروش در ایران، یخچال جنرال‌الکتریک است. فیلتر یخچال سایدبا...

مطالعه بیشتر 2022-12-15 01:58:31
علت تیک تیک یخچال جنرال الکتریک

علت تیک تیک یخچال جنرال الکتریک

یخچال‌ها یکی از لوازم برقی آشپزخانه هستند که تنوع مشکلات آنها، بسیار زیاد است؛ از طرف دیگر، بسیاری از مردم برخی از نشانه‌های این مشکل...

مطالعه بیشتر 2022-08-31 17:56:27
علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال ساید جنرال الکتریک

علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال ساید جنرال الکتریک

یخچال و فریزر به عنوان دو مورد از اساسی‌ترین لوازم آشپزخانه به حساب می‌آیند. در واقع نگهداری از مواد غذایی بدون استفاده از یخچال، غیر...

مطالعه بیشتر 2023-03-10 17:39:33
سنسور یخچال و روش تست و تعویض آن

سنسور یخچال و روش تست و تعویض آن

ی این سنسورها با فعالیت خود روی دما و عملکرد یخچال اثر می‌گذارند. برای آشنایی با سنسور یخچال و نحوه انجام تست سلامت روی آن‌ها، این مطل...

مطالعه بیشتر 2022-08-13 23:10:45
علائم و علت خرابی ترموستات یخچال فریزر

علائم و علت خرابی ترموستات یخچال فریزر

ترموستات یکی از قطعات بسیار مهم و کاربردی یخچال است. برای تنظیم درجه و دمای مناسب یخچال باید ترموستات سالم باشد. مواردی نظیر خاموش و روشن ش...

مطالعه بیشتر 2022-12-15 02:02:55
مهم‌ترین خرابی ماشین ظرفشویی سامسونگ

مهم‌ترین خرابی ماشین ظرفشویی سامسونگ

  ماشین ظرفشویی از مدرن‌ترین و کارآمدترین لوازم‌خانگی به شمار می‌رود. برند سامسونگ با تولید برترین و باکیفیت‌ترین لوازم&zwnj...

مطالعه بیشتر 2022-08-03 21:35:15
سیسیتم دیفراست یخچال چیست؟

سیسیتم دیفراست یخچال چیست؟

یکی از بارزترین مشکلاتی که برای یخچال‌ها ایجاد می‌شود، برفک و یخ‌زدن قسمت‌های مختلف یخچال است. برفک زدن در ابتدا یک مشکل ساده به ...

مطالعه بیشتر 2022-08-20 15:43:55
علت خاموش نشدن موتور یخچال چیست؟

علت خاموش نشدن موتور یخچال چیست؟

  در این مقاله قصد داریم علت خاموش نشدن موتور یخچال را بررسی کنیم‌. از آنجایی که این موضوع بسیار شایع است؛ راه‌حل‌هایی برای رف...

مطالعه بیشتر 2022-08-08 02:35:49
خرابی ‌های ماشین لباسشویی سامسونگ

خرابی ‌های ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی یکی از بهترین و پرکاربردترین لوازم خانگی در هر خانه‌ای است که شستشوی لباس‌ها را بسیار راحت‌تر کرده است. خرابی دستگا...

مطالعه بیشتر 2022-06-24 17:47:31
نکاتی که هنگام تعمیر لوازم خانگی باید به آن توجه کنید

نکاتی که هنگام تعمیر لوازم خانگی باید به آن توجه کنید

یکی از دغدغه های اساسی افراد تعمیر لوازم خانگی است. اما آیا می دانید که در هنگام تعمیر لوازم خانگی چه نگرانی هایی وجود دارد؟ برای تعمیر صحی...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 15:07:42
مزایای تعمیر لوازم خانگی در مقابل تعویض آن

مزایای تعمیر لوازم خانگی در مقابل تعویض آن

مزایای تعمیر لوازم خانگی در مقابل تعویض آن به‌منظور تهیه لوازم‌خانگی اکثر مردم به زیبایی، برند و فضای محصول و شکل ظاهری آن توجه کرد...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 15:07:00
راهنمای نصب انواع لوازم خانگی ( انتخاب محل مناسب)

راهنمای نصب انواع لوازم خانگی ( انتخاب محل مناسب)

پس از عبور از دغدغه های مربوط به خرید لوازم خانگی، اولین نکته ای که اهمیت پیدا می کند، نصب و راه اندازی وسیله است. شاید برای شما این سوال پی...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 15:06:12
راهنمای خرید لوازم خانگی از بانه

راهنمای خرید لوازم خانگی از بانه

شاید نام شهر بانه تا به حال به گوش شما هم رسیده باشد. این شهر معروف به مکانی است که می توان لوازم خانگی برند های معروف، با کیفیت خوب را با قی...

مطالعه بیشتر 2022-12-15 02:00:53
استفاده از قطعات اصل در تعمیر لوازم خانگی چقدر اهمیت دارد؟

استفاده از قطعات اصل در تعمیر لوازم خانگی چقدر اهمیت دارد؟

لوازم‌خانگی جدید بسیار پیچیده تر از نسل­های قدیمی لوازم‌خانگی است و نمی­توان برای تعمیر آن­ها با یک پیچ گوشتی ساده لوازم‌خان...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 15:01:17
علت صدای زیاد یخچال چیست؟

علت صدای زیاد یخچال چیست؟

صدای زیاد یخچال از جمله موارد آزار دهنده خانه است که آرامش خاطر را از اهالی خانه سلب می­کند. علل بروز صدای آزاردهنده و زیاد یخچال متنوع ا...

مطالعه بیشتر 2023-03-10 18:16:45
علت یخ زدن لوله پشت یخچال چیست؟

علت یخ زدن لوله پشت یخچال چیست؟

یخچال‌ها یکی از مهم‌ترین لوازم موجود در خانه هستند. درحقیقت یخچال مهم‌ترین بخش آشپزخانه محسوب می‌شود. وسیله ای که به دلیل استف...

مطالعه بیشتر 2022-07-24 21:54:53
علت بوی بد آبسردکن یخچال و رفع آن

علت بوی بد آبسردکن یخچال و رفع آن

بوی بد آب سردکن یخچال، در زمان تشنگی و آشامیدن آب، احساس ناخوشایند و عذاب آوری به همراه دارد. اگر تا به حال در زمان نوشیدن آب از آبسردکن یخچ...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 14:58:51
شارژ گاز یخچال چگونه است؟

شارژ گاز یخچال چگونه است؟

گاز یخچال سیالی است که عملیات خنک سازی یخچال را بر عهده دارد. فرایند خنک سازی یخچال به این صورت است که مبرد یا همان گاز یخچال به‌صورت گاز...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 14:58:02
دلایل داغ شدن موتور یخچال چیست؟

دلایل داغ شدن موتور یخچال چیست؟

یخچال از مهم­ترین لوازم برقی داخل آشپزخانه است که اگر دچار خرابی شود، علاوه بر اینکه مواد غذایی موجود در آن فاسد خواهد شد، هزینه بالایی ...

مطالعه بیشتر 2023-03-15 12:47:08
علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی چیست؟

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی چیست؟

در دوره ای که اکثر لوازم خانگی برقی هستند، تا در وقت کاربران صرفه جویی کرده و انرژی کمتری برای انجام کارهای روزمره از آنها بگیرند، شما در م...

مطالعه بیشتر 2021-11-27 13:28:34
چرا ماشین لباسشویی آبگیری نمی کند؟

چرا ماشین لباسشویی آبگیری نمی کند؟

برای وسایلی که در خانه استفاده ی فراوانی از آن ها می شود، ممکن است مشکلات مختلفی پیش بیاید، لباس شویی ها از این دسته لوازم خانگی هستند که د...

مطالعه بیشتر 2021-11-27 13:29:38
چرا آب از ماشین لباسشویی نشت میکند؟

چرا آب از ماشین لباسشویی نشت میکند؟

اگر به تازگی اقدام به خرید ماشین لباسشویی کرده باشید، حتما می دانید که این وسیله معمولا قیمت بالایی دارد، البته با توجه به برندی که از آن خ...

مطالعه بیشتر 2021-11-27 13:26:26
چرا ماشین لباسشویی دچار لرزش و سر و صدا می شود؟

چرا ماشین لباسشویی دچار لرزش و سر و صدا می شود؟

تعمیر لباسشویی یکی از آن کار هایی است که باید توسط یک کارشناس حرفه ای انجام شود، چرا که در بسیاری از موارد پیدا کردن دلیل عیب این دستگاه آن...

مطالعه بیشتر 2021-11-27 13:27:30
علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی چیست؟

علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی چیست؟

لباسشویی از آن دسته لوازم خانگی است که  در خانه ی همه ی افراد استفاده می شود و تعداد دفعات استفاده از این وسیله نیز معمولا زیاد است. اول ا...

مطالعه بیشتر 2021-11-27 13:30:30
چرا درب ماشین لباسشویی باز نمی شود؟

چرا درب ماشین لباسشویی باز نمی شود؟

معمولا برای تعمیر لوازم خانگی باید از تعمیرکاران حرفه ای کمک گرفت و اهمیت این موضوع در مورد وسایلی مانند لباسشویی که هم قیمت بالایی دارند ...

مطالعه بیشتر 2021-11-27 13:24:05
علت نچرخیدن سینی ماکروفر چیست؟

علت نچرخیدن سینی ماکروفر چیست؟

ماکروفر ها یکی از بهترین و کاربردی ترین دستگاه های لوازم خانگی هستند که روزانه از آنها برای پختن غذا های مختلف استفاده می کنند. مایکروویو ...

مطالعه بیشتر 2021-11-18 23:34:52
علت گرم نشدن غذا در ماکروفر چیست؟

علت گرم نشدن غذا در ماکروفر چیست؟

ماکروفر ها و مایکروویو ها دو نوع دستگاه هستند که بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند. این دستگاه ها از دسته مهم ترین لوازم خانگی امروزه ه...

مطالعه بیشتر 2021-11-18 23:35:18
علت سر و صدای ماکروفر چیست؟

علت سر و صدای ماکروفر چیست؟

لوازم خانگی در دنیای امروز به مهم ترین و کاربردی ترین وسایل تبدیل شده اند. بسیاری از افراد با خرید وسایل الکترونیک مختلف در خانه، کار های م...

مطالعه بیشتر 2021-11-18 23:35:48
علت روشن نشدن لامپ ماکروفر چیست؟

علت روشن نشدن لامپ ماکروفر چیست؟

لوازم خانگی امروزه یکی از مهم ترین دسته وسایل و محصولاتی هستند که برای خانه خریداری می کنیم. این وسایل در انجام دادن بسیاری از کار های مختل...

مطالعه بیشتر 2021-11-18 23:36:13
علت داغ شدن بیش از حد ماکروفر چیست؟

علت داغ شدن بیش از حد ماکروفر چیست؟

امروزه هر کدام از ما در خانه خود با وسایل و لوازم خانگی بسیار زیادی کار داریم که روزانه از آنها استفاده می کنیم. لوازم خانگی امروزه به مهم ت...

مطالعه بیشتر 2021-11-18 23:36:48
علت خاموش نشدن ماکروفر چیست؟

علت خاموش نشدن ماکروفر چیست؟

امروزه لوازم خانگی مهم ترین وسایل خانه ما هستند که به آسان تر کردن زندگی ما کمک می کنند. از دسته مهمترین وسایلی که در دهه های اخیر تولید می ...

مطالعه بیشتر 2021-11-18 23:37:15
علت خاموش شدن ماکروفر در حین کار چیست؟

علت خاموش شدن ماکروفر در حین کار چیست؟

لوازم خانگی امروزه در همه خانه ها، از دسته مهمترین وسایلی هستند که خریداری می شوند. در واقع لوازم خانگی، محصولاتی هستند که کار های بسیار ز...

مطالعه بیشتر 2021-11-18 23:37:51
علت جرقه زدن ماکروفر چیست؟

علت جرقه زدن ماکروفر چیست؟

لوازم خانگی امروزه به مهم ترین وسایل منزل ما تبدیل شده اند. در واقع امروزه دستگاه ها و ماشین های مختلف زیادی طراحی و تولید شده اند تا در خان...

مطالعه بیشتر 2021-11-18 23:38:24
چگونه کندانسور یخچال را تمیز کنیم؟

چگونه کندانسور یخچال را تمیز کنیم؟

کندانسور یخچال وظیفه دارد که گاز در حال گردش را خنک کند. این بخش یخچال که برخی به آن رادیاتور یخچال نیز می‌گویند، در قسمت پشتی یخچال قرار...

مطالعه بیشتر 2023-03-14 19:33:36
علت خاموش بودن یخچال فریزر بلومبرگ

علت خاموش بودن یخچال فریزر بلومبرگ

امروزه وسایل الکترونیک و لوازم خانگی، اهمیت زیادی در منازل دارند و از خرید های مهمی هستند که در هر خانه ای انجام می شوند. لوازم خانگی از مح...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 14:54:54
علت نشت آب از یخچال

علت نشت آب از یخچال

امروزه لوازم خانگی از دسته مهمترین وسایلی هستند که توسط افراد برای خانه خریداری می شوند. لوازم خانگی مختلفی وجود دارند که هر کدام برای انج...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 14:53:42
علت سخت بازشدن درب یخچال

علت سخت بازشدن درب یخچال

یخچال نیز مانند هر وسیله برقی دیگری به‌مرورزمان و در اثر استهلاک و موارد دیگر دچار اشکال خواهد شد ولی به دلیل اینکه مواد غذایی یخچال با ...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 14:52:35
دستگاه تصفیه آب خانگی؛ رویا یا واقعیت؟!

دستگاه تصفیه آب خانگی؛ رویا یا واقعیت؟!

دستگاه تصفیه آب خانگی؛ رویا یا واقعیت؟! در روزگاران گذشته که آب شرب از چشمه و یا رودها تهیه می‌شد هیچکس حتی فکرش را نمی‌کرد که ممکن ...

مطالعه بیشتر 2021-11-13 19:34:58
اساس کار دستگاه تصفیه آب خانگی را بشناسید!

اساس کار دستگاه تصفیه آب خانگی را بشناسید!

دستگاه تصفیه آب خانگی به چندین بخش تقسیم‌بندی و مدل‌ها و گونه‌های مختلفی دارد ولی پرفروش‌ترین و بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ...

مطالعه بیشتر 2021-11-13 18:22:43
علت خاموش بودن ساید بای ساید دوو

علت خاموش بودن ساید بای ساید دوو

همانطور که گفته شد، یکی از مشکلاتی که برای ساید بای ساید ها یا انواع دیگر یخچال ها به وجود می آید این است که یخچال به یکباره خاموش می شود یا ...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 14:50:02
علت خاموش شدن ساید بای ساید بکو

علت خاموش شدن ساید بای ساید بکو

علت خاموش شدن ساید بای ساید بکو همانطور که گفته شد یکی از انواع مشکلات رایجی که ممکن است برای بسیاری از یخچال های ساید بای ساید بکو یا ان...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 14:48:35
علت برفک زدن یخچال چیست؟

علت برفک زدن یخچال چیست؟

احتمالاً برای شما پیش‌آمده است که شاهد یخ‌زدن و برفک زدن یخچال و فریزر خود باشید. این مشکل می‌تواند برای تمام سبزی‌ها، گوشت‌ها...

مطالعه بیشتر 2022-08-27 21:01:03
چه دمایی برای یخچال مناسب است؟

چه دمایی برای یخچال مناسب است؟

یخچال یکی از مهم ترین انواع لوازم خانگی است که مواد غذایی را در آن نگه می داریم. بسیاری از مواد غذایی هستند که نیاز داریم آنها را خنک نگه دا...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 14:44:06
علت روشن نشدن موتور یخچال

علت روشن نشدن موتور یخچال

دلایل و راه‌حل‌های زیادی برای روشن نشدن موتور یخچال و رفع آن وجود دارد. یخچال یک وسیله الکتریکی پیچیده است. برای تشخیص علت روشن نشدن م...

مطالعه بیشتر 2023-03-15 12:04:45
علت کار نکردن یخساز یخچال

علت کار نکردن یخساز یخچال

  علت کار نکردن یخساز یخچال چیست و چگونه آن را برطرف کنیم؟   ما در این مطلب قصد داریم تا به شما اطلاعاتی در خصوص یخچال ها، نحوه ک...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 14:32:38
تعمیر فیلتر یخچال ساید بای ساید برندهای آمریکایی

تعمیر فیلتر یخچال ساید بای ساید برندهای آمریکایی

  آموزش تعویض فیلتر یخچال آمریکایی در این مقاله با آموزش تعویض فیلتر یخچال آمریکایی در خدمت شما عزیزان هستیم. مطالب کاربردی را در ا...

مطالعه بیشتر 2023-03-10 19:42:01
علت بسته نشدن درب یخچال و روش های تعمیر آن چیست؟

علت بسته نشدن درب یخچال و روش های تعمیر آن چیست؟

در این مقاله قصد داریم در مورد یخچال‌ها، خرابی‌ها و روش‌های تعمیر آن‌ها توضیح دهیم و پس از آن شرکتی معتبر را به شما عزیزان معرفی ک...

مطالعه بیشتر 2023-03-15 12:50:45
راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید

راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید

  مشخصات یخچال ساید بای ساید اگر بخواهیم گزینه مناسبی برای خرید یخچال به شما پیشنهاد دهیم, قطعا از سری یخچال­ های محبوب و پر فروش س...

مطالعه بیشتر 2023-03-10 19:44:59
دلایل کار نکردن آبسرد کن یخچال

دلایل کار نکردن آبسرد کن یخچال

علت کار نکردن آبسرد کن یخچال  زمانی که به بازار و فروشگاه­های لوازم خانگی برویم, اگر از هر فروشنده­ای برای خرید یخچال بپرسیم, پیشن...

مطالعه بیشتر 2023-03-10 19:16:52
نکات کلیدی برای خرید تلویزیون سه بعدی

نکات کلیدی برای خرید تلویزیون سه بعدی

  مهمترین نکات کلیدی برای خرید تلویزیون سه بعدی اگر اهل فیلم دیدن باشید، قطعاً با نظر ما مبنی بر استفاده از تلویزیون‌های سه بعدی ...

مطالعه بیشتر 2021-11-14 00:59:30
افزایش طول عمر ماشین لباسشویی

افزایش طول عمر ماشین لباسشویی

لباسشویی از جمله دستگاه‌های پرکاربرد در منازل است که تقریباً می‌توان گفت که حداقل هر یک روز در میان مورد استفاده قرار می‌گیرد. چنین...

مطالعه بیشتر 2023-03-23 13:13:51
راهنمای خرید بهترین ماشین ظرفشویی

راهنمای خرید بهترین ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی از جمله دستگاه‌های پرکابرد در آشپزخانه است که اگر خانم‌های خانه قصد دارند از آن استفاده کنند، در وهله‌ی اول باید نوع ...

مطالعه بیشتر 2023-03-23 13:15:56
طرز استفاده از بخار شور

طرز استفاده از بخار شور

    بخار شوی‌، وسیله یا دستگاهی است که از بخار برای خشک کردن، تمیز  و ضدعفونی کردن سریع سطوح استفاده می‌کند. بخار کثیفی،...

مطالعه بیشتر 2022-08-08 03:07:54
دانستنیهایی درباره اتو بخار ایستاده

دانستنیهایی درباره اتو بخار ایستاده

  اتو بخار ایستاده از جدیدترین اتو بخارهایی است که در اکثر برندهای معروف طراحی و تولید می‌شود. این اتو بخارها با طراحی کاربردی که ...

مطالعه بیشتر 2022-07-19 20:07:46
آشنایی با غذاساز و کابردهاش

آشنایی با غذاساز و کابردهاش

  کاربردهای دستگاه غذاساز از جمله وسایل برقی آشپزخانه که در میان کدبانوهای منزل بسیار پرطرفدار است، دستگاه غذاساز نام دارد که با ب...

مطالعه بیشتر 2021-11-14 00:59:31
عوارض دستگاه های غیر استاندارد تصفیه هوا

عوارض دستگاه های غیر استاندارد تصفیه هوا

  عوارض دستگاه‌های غیر استاندارد تصفیه هوا امروزه با توجه به افزایش آلاینده‌های محیط زیست باید مراقبت‌های بیشتری را برای سا...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 14:02:25
طرز تهیه انواع کیک و شیرینی با ساندویج ساز

طرز تهیه انواع کیک و شیرینی با ساندویج ساز

  طرز تهیه انواع شیرینی با ساندویچ ساز یکی از لوازم خانگی نسبتاً ضروری که برای تهیه انواع شیرینی یا ساندویچ برای کدبانوهای منزل در ...

مطالعه بیشتر 2021-11-14 00:59:31
روش های تمیز کردن اجاق گاز

روش های تمیز کردن اجاق گاز

  روش های تمیز کردن اجاق گاز مبله تمیز کردن لوازم آشپزی یکی از ضروریاتی است که هر کدبانو باید به آن توجه خاصی داشته باشد. شاید هم فکر ...

مطالعه بیشتر 2021-11-14 00:59:31
راهنمای خرید هود آشپزخانه

راهنمای خرید هود آشپزخانه

  راهنمای جامع خرید هود آشپزخانه از جمله وسایل مهمی که باید در هر آشپزخانه‌ای باشد، هود است که برای انتخاب بهترین آن می‌بایست ب...

مطالعه بیشتر 2021-11-14 00:59:31
جاروبرقی چی بخریم؟ پاکت دار یا بدون پاکت؟

جاروبرقی چی بخریم؟ پاکت دار یا بدون پاکت؟

  جاروبرقی چی بخریم؟ پاکت دار یا بدون پاکت؟ از جمله لوازم خانگی پرمصرف در منزل جاروبرقی است که در انواع مختلف در بازار به فروش می‌...

مطالعه بیشتر 2021-11-14 00:59:31
اجاق گاز صفحه‌ای بخریم یا اجاق گاز مبله؟

اجاق گاز صفحه‌ای بخریم یا اجاق گاز مبله؟

  اجاق گاز صفحه‌ای بخریم یا اجاق گاز مبله؟ این سوالات جزو رایج‌ترین سؤالاتی است که هنگام خرید لوازم آشپزخونه ایجاد می‌شود‌....

مطالعه بیشتر 2022-07-24 21:27:57
راه های تشخیص تلویزیون تقلبی و قاچاق در بازار

راه های تشخیص تلویزیون تقلبی و قاچاق در بازار

به منظور خرید انواع لوازم خانگی اصل در درجه اول باید به فروشگاه‌های مجاز مراجعه کرد تا بتوان با خیال راحت محصولات دلخواه را خریداری نمو...

مطالعه بیشتر 2021-11-14 00:59:31
علت سر و صدا و بوق زیاد یخچال چیست؟!

علت سر و صدا و بوق زیاد یخچال چیست؟!

  از جمله مشکلاتی که ممکن است وسایلی مانند یخچال را درگیر کند، سر و صدای زیاد آنهاست که طبیعتاً رخ دادن چنین مسئله‌ای باید به سرعت ب...

مطالعه بیشتر 2023-03-15 12:00:40
نکات مهم و ضروری قبل از خرید انواع لوازم خانگی

نکات مهم و ضروری قبل از خرید انواع لوازم خانگی

  خرید لوازم خانگی موضوعی است که از حساسیت‌های زیادی برخوردار بوده و هر شخص برای تهیه هر کدام از لوازم دلخواه خانگی باید موارد زیاد...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 14:09:00
آیا یخچال ساید نیاز به محافظ برق دارد؟

آیا یخچال ساید نیاز به محافظ برق دارد؟

  در این مقاله قصد داریم تا در مورد محافظ برق یخچال صحبت کنیم. زمانی که صحبت از محافظ و یا محافظت می شود. شاید در بیشتر موارد فکر و تصورم...

مطالعه بیشتر 2023-03-11 14:25:32
برای تماس با تعمیرکار کلیک کنید