اجاق گاز صفحه‌ای بخریم یا اجاق گاز مبله؟

اجاق گاز صفحه‌ای بخریم یا اجاق گاز مبله؟

 

در زمان خرید اجاق گاز با سوالات زیادی روبرو می‌شویم که یکی از مهمترین آنها به این موضوع اختصاص پیدا می‌کند که چه نوع اجاق گازی مناسب آشپزخانه است که طبیعتاً باید از دو مدل اجاق گاز صفحه‌ای یا مبله یکی را انتخاب کرد. پر واضح است که هر کدام از این اجاق گازها دارای یک‌سری امکانات و ویژگی‌ها هستند، با این حال برای اینکه بتوان بهترین نوع این لوازم خانگی را انتخاب کرد باید به موارد بسیاری توجه نمود.

به طور کلی هیچکدام از این دو اجاق گاز را نمی‌توان نسبت به دیگری برتر دانست فقط باید در نظر گرفت که ویژگی‌ها یا مزایای کدامیک از این دو وسیله، بیشتر نیازهای ما را رفع خواهد کرد. حال با این توضیحات به سراغ ویژگی‌های دو اجاق گاز صفحه‌ای و مبله خواهیم رفت.

 

با خواندن این مقاله با روش های تمیز کردن اجاق گاز آشنا شوید.

 

نکات با اهمیت قبل از خرید اجاق گاز

دقت کنید قبل از آنکه یک اجاق گاز مناسب (چه از نوع صفحه‌ای و چه از نوع مبله) انتخاب کنید، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 

·اندازه اجاق گاز

اولین قدم برای خرید اجاق گاز در نظر گرفتن فضای قرارگیری این وسیله است. طبیعتاً باید از انواع اجاق گازهایی بهره ببرید که از قبل برای مکان آن در نظر گرفته‌اید. اگر خانواده‌ی کم جمعیتی هستید، شاید بهترین انتخاب اجاق گاز صفحه‌ای باشد. این در حالی است که برخی از اجاق گازهای مبله نیز جمع و جور هستند.

 

·نوع اجاق گاز

انتخاب نوع اجاق گاز نیز اهمیت دارد. اجاق گازهای خوراک‌پزی در انواع برقی یا گازی بوده که نوع دوم بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. پر واضح است که مدل‌های گازی از جریان مداوم بهره می‌گیرند این در حالی است که نوع دیگر از نیروی برق استفاده خواهد کرد.

 

·ایمنی اجاق گاز

اگر به ایمنی اجاق گازها توجه نشود احتمال خسارات جبران ناپذیر وجود دارد. به طور کلی توصیه می‌شود که از اجاق گازهایی بکارگیری شود که دارای ترموکوپل هستند. همچنین وجود فندک در اجاق گاز نیز موثر است.

 

·جنس اجاق گاز

در اکثر موارد اجاق گازها دارای جنس استیل است با این حال ممکن است در برخی از موارد از نوع شیشه نیز تولید شوند. به هر حال قبل از آنکه اجاق گاز مورد نظرتان را خریداری کنید، حتماً از جنس و کیفیت آن مطلع شوید.

 

معایب و مزایای اجاق گاز صفحه‌ای

برای اجاق گاز صفحه‌ای ویژگی‎‌های زیر را می‌توان در نظر داشت:

 

·مزایا

اجاق گاز صفحه‌ای که یکی از مشهورترین انواع اجاق گاز است از وزن مناسبی برخوردار است که در این صورت جابجایی آن را دچار مشکل نخواهد کرد. همچنین اگر علاقه دارید بعد از استفاده از اجاق گاز فضای آشپزخانه‌تان محدود نشود، این گزینه می‌تواند مورد مناسبی باشد.

در کنار مزایای گفته شده برای اجاق گاز صفحه‌ای می‌توان به تعمیر اجاق گاز بسیار راحت آن نیز اشاره کرد. در واقع اگر در هر قسمت از این وسیله مشکلی ایجاد شود، تعمیر آن با کمترین دردسر انجام خواهد شد. ضمناً گفتنی است که اجاق گاز صفحه‌ای دارای طرح‌های بسیار زیادی است که دست خانم‌های خانه را برای انتخاب مدل دلخواه باز گذاشته است.

 

·معایب

اجاق گاز صفحه‌ای دارای معایبی نیز بوده که شاید از مهمترین آنها بتوان به عدم وجود فر اشاره کرد. همچنین نسبت به اجاق گاز مبله دارای قیمت بیشتری نیز بوده و نوع شیشه‌ای آن نیز آسیب‌پذیرتر خواهد بود.

 

معایب و مزایای اجاق گاز مبله

اجاق گاز مبله دارای ویژگی‌های زیر است:

 

·مزایا

برعکس اجاق گاز صفحه‌ای؛ اگر نیاز به فر برای پخت کیک و غیره دارید، بهتر است که از اجاق گاز مبله استفاده کنید. ضمناً اگر مستأجر هستید و یا به هر دلیل دیگر قصد نقل مکان کنید، به راحتی ‌می‌توانید اجاق گاز مبله را جابجا نمایید که این مزیت در اجاق گاز صفحه‌ای وجود ندارد. ضمناً توجه داشته باشید که اجاق گاز مبله مختص خانواده‌های پرجمعیت است.

 

·معایب

از معایب قابل توجه اجاق گاز مبله این است که فضای زیادی را اشغال می‌کند، شاید به همین دلیل است که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. وزن این اجاق گاز نیز سنگین بوده و حمل آن را دشوار خواهد کرد. همچنین در مقایسه با اجاق گاز صفحه‌ای نیز دارای طرح و مدل‌های کمتری بوده و از ظاهری ساده برخوردار است.

به طور کلی باید در ابتدای خرید اجاق گاز این موضوع را برای خود روشن کنید که می‌خواهید چه نیازهایتان را برآورده کند و دقیقاً بر همان اساس اقدام به خرید نوع دلخواه اجاق گاز کنید.

 

اگر دستگاهتان با مشکلی مواجه شد، متخصصان مجرب شرکت مدرن تکنیک با تعمیرکاران کارآزموده در خدمت شما هستند.

 


 

برای ارسال سریع کارشناس، لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

برای تماس با تعمیرکار کلیک کنید