شماره تماس: 02122500600

نحوه تنظیم مجدد چراغ فیلتر آب یخچال

نحوه تنظیم مجدد چراغ فیلتر آب یخچال

 

اگر به تازگی فیلتر آب یخچال خود را تعویض کرده‌اید، ممکن است چراغ نشانگر آن تا زمانی که تنظیم فیلتر آب یخچال را به صورت دستی انجام ندهید، همچنان روشن بماند. دستور العمل‌های تنظیم مجدد چراغ وضعیت بسته به نوع و مدل یخچال شما می‌تواند متفاوت باشد؛ بنابراین اگر قصد تنظیم فیلتر آب را دارید، باید حتماً به مدل یخچال خود دقت کنید. برای این که بتوانید فیلتر آب را تنظیم نمایید، باید بدانید که دکمه تنظیم مجدد فیلتر در کجا قرار دارد و علت روشن بودن چراغ آن چیست؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چراغ فیلتر آب یخچال و نحوه تنظیم مجدد آن در ادامه این مطلب از مدرن تکنیک همراه ما باشید.

محل قرار گیری دکمه تنظیم مجدد فیلتر آب

همان طور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم در هر مدل یخچال دستور العمل‌های متفاوتی برای تنظیم مجدد چراغ نشانگر فیلتر آب یخچال وجود دارد. در یخچال‌های مدل درب فرانسوی به طور معمول یک صفحه کنترل به سقف داخلی یخچال وصل شده است و در یخچال‌های مدل ساید بای ساید دکمه تنظیم مجدد فیلتر آب اغلب روی پنل کنترل آب سردکن قرار دارد که می‌توانید از طریق این دکمه چراغ فیلتر آب یخچال را تنظیم کنید.

علت روشن بودن چراغ وضعیت فیلتر آب 

برای تعمیر لوازم خانگی اولین اقدامی که باید انجام شود، این است که وسیله مورد نظر خود را عیب‌یابی کنید و متوجه شوید که مشکل آن دقیقاً چیست. این که بفهمید چرا تنظیمات یک وسیله بهم ریخته است و در حالت معمولی قرار ندارد، بسیار مهم خواهد بود. برای پاسخ به این سؤال که چرا چراغ نشانگر فیلتر آب یخچال روشن است؟ می‌توان گفت که چند دلیل احتمالی برای پیش آمدن چنین وضعیتی وجود دارد.

روشن بودن این چراغ می‌تواند زمان تعویض فیلتر آب را به شما نشان دهد یا این که نصب اشتباه فیلتر جدید را اعلام کند. بسته به مدل یخچال ممکن است پس از تعویض فیلتر آب این چراغ روشن بماند تا زمانی که مجدداً تنظیم فیلتر آب یخچال را به صورت دستی انجام دهید.

نحوه تنظیم مجدد چراغ فیلتر آب در یخچال درب فرانسوی

در برخی از یخچال‌های درب فرانسوی ممکن است مجبور شوید، پس از تعویض فیلتر آب یخچال چراغ وضعیت آن را به صورت دستی خاموش کنید. برای انجام این تنظیمات لازم است که مراحلی را طی نمایید. در زیر ما نحوه تنظیم چراغ فیلتر آب یخچال درب فرانسوی را برای شما بیان خواهیم کرد.

پیدا کردن دکمه تنظیم مجدد فیلتر آب 

به طور معمول دکمه ریست یا همان تنظیم مجدد فیلتر آب یخچال مدل درب فرانسوی را می‌توان روی صفحه کنترل متصل به سقف داخلی یخچال پیدا کرد.

بررسی کردن چراغ فیلتر آب

به طور کلی پیش از این که بخواهید اقدامی جهت تعمیر یخچال خود و تنظیم آن انجام دهید، بهتر است ابتدا آن را به خوبی بررسی کنید. برای تنظیم چراغ فیلتر آب در یخچال‌های درب فرانسوی ابتدا وضعیت آن را به خوبی مشاهده نمایید. اگر چراغ فیلتر آب یخچال به رنگ آبی روشن است، نیازی به تنظیم مجدد آن ندارید. با این حال اگر نور چراغ نارجی است، باید تنظیمات آن را به صورت دستی انجام دهید.

تنظیم چراغ فیلتر 

دکمه تنظیم مجدد فیلتر آب یخچال را که معمولاً در زیر چراغ وضعیت در صفحه کنترل یافت می‌شود، پیدا کنید. پس از یافتن دکمه آن را فشار دهید و تا زمانی که سه ثانیه بگذرد یا صدای بوق یا جیر جیر بشنوید، نگه دارید.

نحوه تنظیم مجدد چراغ فیلتر آب در یخچال ساید بای ساید

اگر چراغ وضعیت فیلتر آب یخچال ساید بای ساید شما روشن است، با طی کردن چند مرحله می‌توانید به راحتی آن را تنظیم مجدد کنید. در ادامه مراحل تنظیم فیلتر آب یخچال مدل ساید بای ساید را بررسی می‌کنیم.

یافتن دکمه تنظیم مجدد

در مرحله اول برای انجام تنظیمات مربوط به چراغ فیلتر آب یخچال باید دکمه ریست را پیدا کنید. چراغ فیلتر آب و دکمه تنظیم مجدد باید به راحتی برای افراد قابل تشخیص باشد. در اکثر یخچال‌های ساید بای ساید دکمه تنظیم مجدد را می‌توان در صفحه کنترل واقع در قسمت بیرونی درب یخچال یافت.

بررسی چراغ وضعیت فیلتر آب

برای این که تشخیص دهید که آیا چراغ وضعیت فیلتر آب یخچال شما نیاز به تنظیم مجدد دارد یا خیر، باید آن را بررسی کنید و به رنگ چراغ دقت نمایید. اگر رنگ چراغ وضعیت نارنجی بود، باید برای تنظیم مجدد آن اقدام کنید. اما اگر پس از مشاهده چراغ متوجه شدید که رنگ آن آبی است، نیازی نیست برای تنظیم مجدد آن کاری انجام دهید؛ زیرا نور آبی نشان دهنده عملکرد صحیح فیلتر است.

 

برای ارسال سریع کارشناس، لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

برای تماس با تعمیرکار کلیک کنید