شماره تماس: 02122500600

در تمامی ایام نوروز در خدمت شما هستیم

تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی

تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی یکی از به‌روزترین وسایل آشپزخانه است. این وسیله کار شستن ظرف‌ها را آسان‌تر می‌کند. کافی است قبل از خواب، ظرف‌های کثیف را درون ماشین ظرفشویی بگذارید. صبح از خواب بلند شوید و ظرف‌های تمیز و شسته‌شده را تحویل بگیرید. ماشین‌ظرفشویی مانند بقیه وسایل برقی دچار اشکال می‌شود. یکی از رایج‌ترین مشکلات این وسیله، عدم تخلیه آب است. درصورت روبه‌رو شدن با این مسئله چگونه آن را برطرف کنیم؟

علت این مشکل چیست؟

 راه‌های پیشگیری از آن کدامند؟

در ادامه با ما همراه باشید تا درباره مسائل مربوط به تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی بیشتر بدانید.

 

فرایند تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی

تخلیه نشدن آب هنگامی اتفاق می‌افتد که آب جمع شده در ماشین ظرفشویی، در مسیر خروجی دچار مشکل شود. این مسئله دلایل مختلفی دارد. مسدود شدن فاضلاب یا فیلتر می‌تواند راه خروج آب را ببندد. ممکن است لوله‌ تخلیه دچار گرفتگی شده‌باشد. گاهی بعضی از قطعات مهم مثل پمپ، شیربرقی و … ایراد پیدا می‌کنند. در این شرایط یک فرد متخصص و باتجربه باید اقدام به تعویض قطعات کند.

 

پیشگیری از مشکل تخلیه آب ماشین ظرفشویی

از قدیم گفتند پیشگیری بهتر از درمان است. آگاهی از روش‌های پیشگیری همیشه باعث کاهش خسارت و صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود. پیشگیری از مشکل تخلیه آب ماشین ظرفشویی روش‌هایی دارد. برای آشنایی با این روش‌ها در ادامه با ما همراه باشید.

_ ماشین ظرفشویی را زیاد روشن و خاموش نکنید. این مسئله باعث کاهش طول عمر پمپ تخلیه می‌شود. صبر کنید تا همه ظرف‌های کثیف جمع شوند. ظرف‌ها را درون ماشین بچینید و بعد آن را روشن کنید.

_ فیلتر ماشین ظرفشویی باید به صورت دوره‌ای چک شود. چند وقت یکبار فیلتر را از محل نصب آن خارج کنید. فیلتر را به خوبی تمیز کنید و دوباره نصب کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی:

ماشین ظرفشویی سه فیلتر اصلی دارد. یکی از آنها ریز، دومی درشت و سومی، فیلتر اصلی است. فیلتر ریز از نشستن دوباره ته‌مانده غذا روی ظرف‌های شسته شده جلوگیری می‌کند. فیلتر درشت، اجازه نمی‌دهد تکه‌های درشت غذا مانند هسته خرما، زیتون یا تکه های استخوان عملکرد دستگاه را مختل کند. در مرحله‌ای از شست‌وشو فشار آب زیاد است. فیلتر اصلی دراین مرحله، مانع از ورود موادغذایی به دستگاه می‌شود.

برای خارج کردن و شست‌وشوی فیلتر از دفترچه راهنما کمک بگیرید. ماشین ظرفشویی باید خالی باشد. سبد طبقه پایین را خارج کنید یا تا انتها بیرون بکشید. فیلتر را طبق مراحل گفته‌شده در دفترچه راهنما خارج کنید. فیلتر را درون محلول شوینده که از قبل آماده کرده‌اید، قرار دهید. پس از چند دقیقه فیلتر را از محلول خارج کنید. با آب ولرم فیلتر را به خوبی آب‌کشی کنید. در مرحله بعد، بدنه فیلتر را به کمی سرکه و جوش‌شیرین آغشته کنید. از یک برس یا مسواک نرم استفاده کنید و به آرامی روی بدنه فیلتر بکشید. مجدد فیلتر را آب‌کشی کنید. با یک دستمال نخی فیلتر را کاملا خشک کنید. در آخرین مرحله فیلتر را در جای خود نصب کنید.

علاوه بر فیلترهای گفته‌شده،فیلتر ورودی آب نیز باید تمیز شود. این فیلتر سر راه لوله ورودی آب قرار دارد. با گذر زمان فیلتر ورودی لوله آب رسوب می‌گیرد. رسوب لوله‌ها باعث می‌شود فشار آب کاهش پیدا کند. به همین دلیل نظافت دوره‌ای این فیلتر مهم است. برای تمیز کردن این قسمت، آب ماشین ظرفشویی را ببندید. در مرحله بعد ماشین ظرفشویی را از برق بکشید. لوله ماشین ظرفشویی را از محل قرارگیری خارج کنید. فیلتر ورودی آب به قسمت خروجی آب متصل است. فیلتر را جدا کرده و با آب بشویید. دقت کنید که رسوبات به خوبی شسته‌ شوند. فیلتر را سر جای خود نصب کنید.

_ ماشین ظرفشویی را در دوره‌های منظم سرویس کنید. برای این کار می‌توانید از فرد متخصص در نمایندگی ماشین ظرفشویی یا در مدرن تکنیک کمک بگیرید.

علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی

مواقعی پیش می آید که آب کف ماشین ظرفشویی جمع شده و تخلیه نمی‌شود. خرابی قطعات ماشین ظرفشویی می‌تواند منجر به بروز این مشکل شود. در اکثر موارد این مسئله به علت استفاده نادرست و غیراصولی از ماشین ظرفشویی اتفاق می‌افتد. در ادامه علت‌های اصلی به وجود آمدن این مشکل را بررسی می‌کنیم.

گرفتگی در فیلتر ماشین ظرفشویی

فیلتر یک محفظه پلاستیکی است. این محفظه زیر آخرین سبد ماشین ظرفشویی قرار دارد. فیلتر ته‌مانده و موادغذایی ریز را به خود جذب می‌کند. به مرور زمان موادغذایی بین بافت‌های فیلتر رسوب می‌کند. رسوب‌گذاری مانع عبور آب از فیلتر می‌شود. در نتیجه آب کف ماشین ظرفشویی جمع شده و خارج نمی‌شود.

گرفتگی در پمپ تخلیه

پمپ تخلیه پشت پنل ماشین ظرفشویی قرار دارد.این قطعه یک بازو و یک قطعه الکترومغناطیسی دارد. پمپ به کمک این دو قطعه، کار تخلیه آب را انجام می‌دهد. در بعضی مواقع تکه‌های موادغذایی مسیر پمپ را مسدود می‌کند. در این شرایط امکان خروج آب وجود ندارد. آب کف ماشین ظرفشویی جمع می‌شود. توجه کنید موادغذایی که مسیر پمپ را مسدود کرده به سرعت پاک‌سازی کنید. درغیراین صورت ممکن است پمپ دچار سوختگی شود.

گرفتگی در شلنگ تخلیه

شلنگ تخلیه پشت ماشین ظرفشویی قرار دارد. یک سر این شلنگ به پمپ و سر دیگر آن به لوله فاضلاب شهری متصل است.آب داخل ماشین ظرفشویی از طریق پمپ تخلیه وارد شلنگ می‌شود. گاهی اوقات ته‌مانده غذا و موادغذایی ریز باعث انسداد شلنگ تخلیه می‌شود. یکی دیگر از دلایل گرفتگی مسیر شلنگ خم‌شدن یا پیچ‌خوردگی است. در این شرایط آب به درون پمپ رفته و از آنجا به محفظه ماشین ظرفشویی برمی‌گردد. به دلیل عدم وجود راه خروج، آب کف ماشین ظرفشویی جمع می‌شود.

گرفتگی لوله فاضلاب

لوله فاضلاب، زیر سینک ظرفشویی قرار دارد. در صورتی‌ که فیلتر، پمپ و شلنگ سالم باشند، مشکل ممکن است از لوله فاضلاب باشد. مسیر لوله فاضلاب با ته‌مانده موادغذایی، آشغال و چربی بسته می‌شود. شیرآب ظرفشویی را باز کنید. اگر آب به‌درستی پایین نمی‌رود، لوله فاضلاب دچار گرفتگی شده‌است. در این‌ صورت آب مسیر لوله، شلنگ و پمپ را طی کرده و به محفظه بازمی‌گردد. به همین دلیل کف ماشین ظرفشویی پر از آب است.

راهکارهای برطرف کردن مشکل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی

طبق آنچه گفته‌شد، تخلیه نشدن آب دلایل مختلفی دارد. براساس علت مشکل راه‌حل‌های مختلفی ارائه می‌شود. شدت نقص در قطعه آسیب‌دیده را بررسی کنید. در صورتی که می‌توانید خودتان آن را برطرف کنید. در غیر این صورت از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بخواهید. ماشین ظرفشویی وسیله گران‌قیمتی است. بی‌تجربگی و نداشتن مهارت کافی، باعث آسیب به این وسیله برقی می‌شود. پس در تعمیر و رسیدگی به آن دقت کنید. برای آشنایی با روش‌های حل مشکل تخلیه نشدن آب در ادامه با ما همراه باشید.

ابتدا به کمک یک کاسه و لگن آب کف ماشین ظرفشویی را تخلیه کنید. با یک دستمال کف ماشین ظرفشویی را خشک کنید.

اگر فیلتر ماشین ظرفشویی معیوب بود، به روش زیر عمل کنید:

فیلتر ماشین ظرفشویی را خارج کنید. به همان روشی که قبلا گفته‌شد فیلتر را تمیز کنید. در نهایت فیلتر را مجدد در جای خود نصب کنید. در صورتی که مهارت و تجربه کافی در این زمینه ندارید از یک متخصص کمک بگیرید.

اگر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی معیوب بود به روش زیر عمل کنید:

برای تعمیر پمپ، ابتدا پیچ‌های پوسته پمپ را بازکنید. پمپ را بیرون بیاورید. داخل پمپ یک پروانه وجود دارد. پروانه را چک کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید.پمپ تخلیه را به وسیله برق شهری تست کنید. درصورت روشن نشدن، قطعه معیوب است. برای تعویض آن اقدام کنید. توصیه ما این است که برای تعویض پمپ از یک متخصص کمک بگیرید. پمپ قطعه مهمی در ماشین ظرفشویی است. درصورت آسیب دیدن خسارت زیادی به بار می‌آورد.

اگر شلنگ ماشین ظرفشویی معیوب بود به روش زیر عمل کنید:

آب و برق ماشین ظرفشویی را چک کنید. شلنگ را از پشت دستگاه جدا کنید. داخل دستگاه کمی آب‌جوش بریزید. مطمئن شوید تمام آشغال و موادغذایی از شلنگ خارج شود. شلنگ را دوباره در جای خود نصب کنید. آب و برق ماشین ظرفشویی را وصل کنید. ماشین را روشن کنید. برنامه کوتاه مدتی برای آبکشی روی دستگاه تنظیم کنید. از این طریق اطمینان حاصل کنید مشکل شلنگ برطرف شده. گاهی اوقات مسیر شلنگ به دلیل ته‌مانده‌ها مسدود نشده. خم‌شدگی یا پیچ‌خوردگی باعث انسداد شلنگ شده‌است. خم‌شدگی یا پیچ خوردگی را برطرف کنید. برای جلوگیری از تکرار مجدد مشکل فاصله دیوار با پشت ماشین ظرفشویی را تنظیم کنید. درصورتی که برای بازکردن یا پاک‌سازی شلنگ، مهارت یا تجربه کافی ندارید از یک متخصص کمک بگیرید. اگر شلنگ نیاز به تعویض داشت، حتما از یک متخصص درخواست کنید.

اگر لوله فاضلاب معیوب بود به روش زیر عمل کنید:

برای تعمیر یا تعویض لوله فاضلاب از یک متخصص کمک بگیرید. لوله فاضلاب باید از زیر سینک ظرفشویی باز شود. به‌ صورت کامل پاک‌سازی و جرم‌گیری شود. مجدد در جای خود نصب شود. تست شود تا آب را به خوبی انتقال دهد. گاهی به دلیل کهنه شدن لوله‌ها، سیستم فاضلاب باید تعویض شود. در این شرایط پاک‌سازی و جرم‌گیری بی‌فایده است.

نکات مهم در استفاده از ماشین ظرفشویی برای پیشگیری از مشکل عدم تخلیه آب

ماشین ظرفشویی مدام در حال شست‌وشو است. با این حال خود دستگاه به نظافت و شست‌وشو نیاز دارد. موادغذایی ریز و ته‌مانده‌ها در دیواره‌های ماشین ظرفشویی گیر می‌کنند. با هر بار شست‌وشو این مواد وارد مجرای خروجی آب می‌شود. برای پیشگیری از این مسئله محفظه داخلی ماشین ظرفشویی را پس از هربار استفاده تمیز کنید. برای این کار از نوشابه استفاده کنید. مقداری نوشابه را کف ماشین ظرفشویی بریزید. تنظیمات دستگاه را روی حالت آب داغ و خشک‌کن قرار دهید. دستگاه را روشن کنید. می توانید از کمی سرکه استفاده کنید. در محفظه شوینده کمی سرکه بریزید. این کار به جرم‌گیری و نظافت ماشین ظرفشویی کمک می‌کند.

قبل از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی ذرات درشت را از روی آنها پاک کنید. هنگام قرار دادن ظروف کریستال در ماشین ظرفشویی دقت کنید. برای این ظروف، حرارت را خیلی بالا نبرید و ملایم تنظیم کنید. این ظروف در برابر گرما می‌شکنند. شیشه خرده‌ها می‌تواند به مجرای خروجی آب آسیب برساند.

ماشین ظرفشویی یک وسیله کاربردی در آشپزخانه است. این وسیله را در دوره‌های زمانی منظم سرویس کنید. این کار از بروز مشکلات فنی جلوگیری می‌کند. علاوه‌براین باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود. علت اصلی تخلیه نشدن آب در ماشین ظرفشویی گرفتگی مجرای خروجی آب است. بعد از هر بار استفاده، محفظه داخلی ماشین ظرفشویی را جرم‌گیری کنید. فیلتر آب را در دوره‌های منظم نظافت کنید. شلنگ خروجی آب را در حالت صاف قرار دهید. گرفتگی لوله فاضلاب را چک کنید. اگر قطعه‌ای دچار نقص شد از فرد متخصص کمک بخواهید. در این شرایط تخلیه آب ماشین ظرفشویی دچار مشکل نمی‌شود.

 

 

برای ارسال سریع کارشناس، لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

مقالات مرتبط

مشاهده بیشتر
ارور hrs در یخچال چیست و نحوه رفع آنها

ارور hrs در یخچال چیست و نحوه رفع آنها

یخچال‌های جدید مجهز به نمایشگرهایی هستند که اطلاعات مختلفی از وضعیت یخچال را نمایش می‌دهند. بسیاری از افراد تصور می‌کنند این نمایش...

مطالعه بیشتر 2023-03-14 15:10:03
مقایسه و بررسی تفاوت‌های یخچال جنرال الکتریک و جنرال

مقایسه و بررسی تفاوت‌های یخچال جنرال الکتریک و جنرال

برندهای ایرانی و خارجی زیادی در بازار لوازم خانگی ایران حضور دارند که هرکدام محصولات مختص به خودشان را تولید می‌کنند. در موارد زیادی، ت...

مطالعه بیشتر 2023-03-14 16:42:00
تعمیر یخچال جنرال الکتریک در شمال تهران

تعمیر یخچال جنرال الکتریک در شمال تهران

تعمير یخچال > تعمير یخچال جنرال الکتریک > تعمير یخچال جنرال الکتریک در شمال تهران   شماره تماس پشتیبانی و مشاوره شبانه روزی ...

مطالعه بیشتر 2023-03-08 09:03:55
علت بوق زدن یخچال دوو

علت بوق زدن یخچال دوو

وجود یخچال در هر آشپزخانه ضروری است و بدون آن، نمی‌توان بسیاری از مواد غذایی را بیشتر از یک روز نگهداری کرد. این وسیله پرکاربرد نیاز به م...

مطالعه بیشتر 2023-01-07 19:58:37
۳ برند برتر یخچال های آمریکایی و مقایسه آنها

۳ برند برتر یخچال های آمریکایی و مقایسه آنها

در هنگام خرید یخچال لازم است فاکتورهای مختلفی مد نظر قرار داده شود که مهمترین آنها کیفیت محصول عرضه شده است. یکی از فاکتورهایی که کیفیت مح...

مطالعه بیشتر 2022-12-30 13:28:45
برد الکترونیکی یخچال فریزر؛ عیب یابی و تعمیر

برد الکترونیکی یخچال فریزر؛ عیب یابی و تعمیر

تکنولوژی مدام در حال پیشرفت است. هر روز وسایل الکتریکی جدیدی روانه بازار می‌شود. این پیشرفت تکنولوژی زندگی انسان را آسان‌تر می‌کند....

مطالعه بیشتر 2023-03-10 19:01:47
چرا صفحه نمایش یخچال کار نمی کند؟

چرا صفحه نمایش یخچال کار نمی کند؟

یخچال یکی از وسایل اصلی در آشپزخانه است. این وسیله کاربردی هر سال با انواع متنوع و جدیدی روانه بازار می‌شود. یخچال‌های جدید امکانات مت...

مطالعه بیشتر 2023-03-10 19:14:02
نحوه اتصال سیم ارت یخچال و لباسشویی

نحوه اتصال سیم ارت یخچال و لباسشویی

اتصال نادرست سیم ارت یخچال، لباسشویی و دیگر لوازم خانگی برقی، ممکن است مشکلاتی را برای شما به وجود بیاورند. بسیاری از افراد، نحوه اتصال سی...

مطالعه بیشتر 2022-11-01 22:28:02
چرا بعد از زدن یخچال به برق فیوز می‌پرد؟

چرا بعد از زدن یخچال به برق فیوز می‌پرد؟

یخچال‌ها وظیفه خنک کردن و نگهداری از مواد غذایی را برعهده دارند و این سرما، حاصل کار کمپرسور است. کمپرسور نیز برای کار کردن به اتصال برق ...

مطالعه بیشتر 2022-10-26 16:22:10
علت داغ‌ شدن بدنه و دیواره های یخچال

علت داغ‌ شدن بدنه و دیواره های یخچال

یخچال یکی از اصلی‌ترین وسایل آشپزخانه است. عملکرد درست این وسیله‌ی کاربردی در آشپزخانه مهم است. ممکن است مواقعی پیش بیاید که درباره ع...

مطالعه بیشتر 2023-03-15 12:12:25
راهنمای یخچال سامسونگ

راهنمای یخچال سامسونگ

اگر یخچال خانه‌تان را به تازگی خریداری کرده‌اید، اولین کاری که باید انجام دهید، مطالعه دفترچه راهنمای آن است. این کار باعث می‌شود ب...

مطالعه بیشتر 2022-10-03 15:47:51
راهنمای استفاده از یخچال فریجیدر

راهنمای استفاده از یخچال فریجیدر

  یخچال فریجیدر، یکی از انواع برند یخچال امریکایی با کیفیت در بازار است. آشنایی با نحوه استفاده و ویژگی‌های دیگر این یخچال به استفا...

مطالعه بیشتر 2022-09-18 20:16:53
نشتی آب یخچال را چگونه برطرف کنیم؟

نشتی آب یخچال را چگونه برطرف کنیم؟

یخچال در دسته لوازم خانگی پرمصرف قرار دارد به همین دلیل بسیار زود دچار استهلاک و در نتیجه خرابی می‌شود. یکی از مشکلاتی که در تمامی یخچال&...

مطالعه بیشتر 2022-09-18 17:11:24
ترفندهای مهم افزایش طول عمر یخچال

ترفندهای مهم افزایش طول عمر یخچال

سال‌ها پیش اجداد ما برای نگهداری موادغذایی از سرداب استفاده می‌کردند. سرداب موادغذایی را سالم نگه‌می‌داشت. با گذشت زمان و پیشرفت...

مطالعه بیشتر 2022-09-18 16:50:55
علت جمع شدن آب در کف یخچال

علت جمع شدن آب در کف یخچال

یخچال در دسته لوازم خانگی ضروری و الزامی هر خانه‌ای جای دارد. به همین دلیل بروز کوچکترین مشکلی در عملکرد آن می‌تواند منجر به مختل شدن ...

مطالعه بیشتر 2022-09-13 17:00:45
برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ Samsung

برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ Samsung

ماشین لباس‌شویی‌های مختلف، برنامه و گزینه‌های گوناگونی دارند. هرکدام از این دکمه‌ها یا برنامه‌های شستشو، دارای کاربرد خاصی ه...

مطالعه بیشتر 2022-09-08 15:27:11
بهترین زمان برای تعویض فیلتر یخچال و ساید بای ساید جنرال الکتریک

بهترین زمان برای تعویض فیلتر یخچال و ساید بای ساید جنرال الکتریک

فیلتر یک وسیله مفید برای یخچال‌های امروزی است. یکی از انواع یخچال‌های پرفروش در ایران، یخچال جنرال‌الکتریک است. فیلتر یخچال سایدبا...

مطالعه بیشتر 2022-12-15 01:58:31
علت تیک تیک یخچال جنرال الکتریک

علت تیک تیک یخچال جنرال الکتریک

یخچال‌ها یکی از لوازم برقی آشپزخانه هستند که تنوع مشکلات آنها، بسیار زیاد است؛ از طرف دیگر، بسیاری از مردم برخی از نشانه‌های این مشکل...

مطالعه بیشتر 2022-08-31 17:56:27
علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال ساید جنرال الکتریک

علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال ساید جنرال الکتریک

یخچال و فریزر به عنوان دو مورد از اساسی‌ترین لوازم آشپزخانه به حساب می‌آیند. در واقع نگهداری از مواد غذایی بدون استفاده از یخچال، غیر...

مطالعه بیشتر 2023-03-10 17:39:33
سنسور یخچال و روش تست و تعویض آن

سنسور یخچال و روش تست و تعویض آن

ی این سنسورها با فعالیت خود روی دما و عملکرد یخچال اثر می‌گذارند. برای آشنایی با سنسور یخچال و نحوه انجام تست سلامت روی آن‌ها، این مطل...

مطالعه بیشتر 2022-08-13 23:10:45
علائم و علت خرابی ترموستات یخچال فریزر

علائم و علت خرابی ترموستات یخچال فریزر

ترموستات یکی از قطعات بسیار مهم و کاربردی یخچال است. برای تنظیم درجه و دمای مناسب یخچال باید ترموستات سالم باشد. مواردی نظیر خاموش و روشن ش...

مطالعه بیشتر 2022-12-15 02:02:55
مهم‌ترین خرابی ماشین ظرفشویی سامسونگ

مهم‌ترین خرابی ماشین ظرفشویی سامسونگ

  ماشین ظرفشویی از مدرن‌ترین و کارآمدترین لوازم‌خانگی به شمار می‌رود. برند سامسونگ با تولید برترین و باکیفیت‌ترین لوازم&zwnj...

مطالعه بیشتر 2022-08-03 21:35:15
سیسیتم دیفراست یخچال چیست؟

سیسیتم دیفراست یخچال چیست؟

یکی از بارزترین مشکلاتی که برای یخچال‌ها ایجاد می‌شود، برفک و یخ‌زدن قسمت‌های مختلف یخچال است. برفک زدن در ابتدا یک مشکل ساده به ...

مطالعه بیشتر 2022-08-20 15:43:55
علت خاموش نشدن موتور یخچال چیست؟

علت خاموش نشدن موتور یخچال چیست؟

  در این مقاله قصد داریم علت خاموش نشدن موتور یخچال را بررسی کنیم‌. از آنجایی که این موضوع بسیار شایع است؛ راه‌حل‌هایی برای رف...

مطالعه بیشتر 2022-08-08 02:35:49
خرابی ‌های ماشین لباسشویی سامسونگ

خرابی ‌های ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی یکی از بهترین و پرکاربردترین لوازم خانگی در هر خانه‌ای است که شستشوی لباس‌ها را بسیار راحت‌تر کرده است. خرابی دستگا...

مطالعه بیشتر 2022-06-24 17:47:31
نکاتی که هنگام تعمیر لوازم خانگی باید به آن توجه کنید

نکاتی که هنگام تعمیر لوازم خانگی باید به آن توجه کنید

یکی از دغدغه های اساسی افراد تعمیر لوازم خانگی است. اما آیا می دانید که در هنگام تعمیر لوازم خانگی چه نگرانی هایی وجود دارد؟ برای تعمیر صحی...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 15:07:42
مزایای تعمیر لوازم خانگی در مقابل تعویض آن

مزایای تعمیر لوازم خانگی در مقابل تعویض آن

مزایای تعمیر لوازم خانگی در مقابل تعویض آن به‌منظور تهیه لوازم‌خانگی اکثر مردم به زیبایی، برند و فضای محصول و شکل ظاهری آن توجه کرد...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 15:07:00
راهنمای نصب انواع لوازم خانگی ( انتخاب محل مناسب)

راهنمای نصب انواع لوازم خانگی ( انتخاب محل مناسب)

پس از عبور از دغدغه های مربوط به خرید لوازم خانگی، اولین نکته ای که اهمیت پیدا می کند، نصب و راه اندازی وسیله است. شاید برای شما این سوال پی...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 15:06:12
راهنمای خرید لوازم خانگی از بانه

راهنمای خرید لوازم خانگی از بانه

شاید نام شهر بانه تا به حال به گوش شما هم رسیده باشد. این شهر معروف به مکانی است که می توان لوازم خانگی برند های معروف، با کیفیت خوب را با قی...

مطالعه بیشتر 2022-12-15 02:00:53
استفاده از قطعات اصل در تعمیر لوازم خانگی چقدر اهمیت دارد؟

استفاده از قطعات اصل در تعمیر لوازم خانگی چقدر اهمیت دارد؟

لوازم‌خانگی جدید بسیار پیچیده تر از نسل­های قدیمی لوازم‌خانگی است و نمی­توان برای تعمیر آن­ها با یک پیچ گوشتی ساده لوازم‌خان...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 15:01:17
علت صدای زیاد یخچال چیست؟

علت صدای زیاد یخچال چیست؟

صدای زیاد یخچال از جمله موارد آزار دهنده خانه است که آرامش خاطر را از اهالی خانه سلب می­کند. علل بروز صدای آزاردهنده و زیاد یخچال متنوع ا...

مطالعه بیشتر 2023-03-10 18:16:45
علت یخ زدن لوله پشت یخچال چیست؟

علت یخ زدن لوله پشت یخچال چیست؟

یخچال‌ها یکی از مهم‌ترین لوازم موجود در خانه هستند. درحقیقت یخچال مهم‌ترین بخش آشپزخانه محسوب می‌شود. وسیله ای که به دلیل استف...

مطالعه بیشتر 2022-07-24 21:54:53
علت بوی بد آبسردکن یخچال و رفع آن

علت بوی بد آبسردکن یخچال و رفع آن

بوی بد آب سردکن یخچال، در زمان تشنگی و آشامیدن آب، احساس ناخوشایند و عذاب آوری به همراه دارد. اگر تا به حال در زمان نوشیدن آب از آبسردکن یخچ...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 14:58:51
شارژ گاز یخچال چگونه است؟

شارژ گاز یخچال چگونه است؟

گاز یخچال سیالی است که عملیات خنک سازی یخچال را بر عهده دارد. فرایند خنک سازی یخچال به این صورت است که مبرد یا همان گاز یخچال به‌صورت گاز...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 14:58:02
دلایل داغ شدن موتور یخچال چیست؟

دلایل داغ شدن موتور یخچال چیست؟

یخچال از مهم­ترین لوازم برقی داخل آشپزخانه است که اگر دچار خرابی شود، علاوه بر اینکه مواد غذایی موجود در آن فاسد خواهد شد، هزینه بالایی ...

مطالعه بیشتر 2023-03-15 12:47:08
علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی چیست؟

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی چیست؟

در دوره ای که اکثر لوازم خانگی برقی هستند، تا در وقت کاربران صرفه جویی کرده و انرژی کمتری برای انجام کارهای روزمره از آنها بگیرند، شما در م...

مطالعه بیشتر 2021-11-27 13:28:34
چرا ماشین لباسشویی آبگیری نمی کند؟

چرا ماشین لباسشویی آبگیری نمی کند؟

برای وسایلی که در خانه استفاده ی فراوانی از آن ها می شود، ممکن است مشکلات مختلفی پیش بیاید، لباس شویی ها از این دسته لوازم خانگی هستند که د...

مطالعه بیشتر 2021-11-27 13:29:38
چرا آب از ماشین لباسشویی نشت میکند؟

چرا آب از ماشین لباسشویی نشت میکند؟

اگر به تازگی اقدام به خرید ماشین لباسشویی کرده باشید، حتما می دانید که این وسیله معمولا قیمت بالایی دارد، البته با توجه به برندی که از آن خ...

مطالعه بیشتر 2021-11-27 13:26:26
چرا ماشین لباسشویی دچار لرزش و سر و صدا می شود؟

چرا ماشین لباسشویی دچار لرزش و سر و صدا می شود؟

تعمیر لباسشویی یکی از آن کار هایی است که باید توسط یک کارشناس حرفه ای انجام شود، چرا که در بسیاری از موارد پیدا کردن دلیل عیب این دستگاه آن...

مطالعه بیشتر 2021-11-27 13:27:30
علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی چیست؟

علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی چیست؟

لباسشویی از آن دسته لوازم خانگی است که  در خانه ی همه ی افراد استفاده می شود و تعداد دفعات استفاده از این وسیله نیز معمولا زیاد است. اول ا...

مطالعه بیشتر 2021-11-27 13:30:30
چرا درب ماشین لباسشویی باز نمی شود؟

چرا درب ماشین لباسشویی باز نمی شود؟

معمولا برای تعمیر لوازم خانگی باید از تعمیرکاران حرفه ای کمک گرفت و اهمیت این موضوع در مورد وسایلی مانند لباسشویی که هم قیمت بالایی دارند ...

مطالعه بیشتر 2021-11-27 13:24:05
علت نچرخیدن سینی ماکروفر چیست؟

علت نچرخیدن سینی ماکروفر چیست؟

ماکروفر ها یکی از بهترین و کاربردی ترین دستگاه های لوازم خانگی هستند که روزانه از آنها برای پختن غذا های مختلف استفاده می کنند. مایکروویو ...

مطالعه بیشتر 2021-11-18 23:34:52
علت گرم نشدن غذا در ماکروفر چیست؟

علت گرم نشدن غذا در ماکروفر چیست؟

ماکروفر ها و مایکروویو ها دو نوع دستگاه هستند که بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند. این دستگاه ها از دسته مهم ترین لوازم خانگی امروزه ه...

مطالعه بیشتر 2021-11-18 23:35:18
علت سر و صدای ماکروفر چیست؟

علت سر و صدای ماکروفر چیست؟

لوازم خانگی در دنیای امروز به مهم ترین و کاربردی ترین وسایل تبدیل شده اند. بسیاری از افراد با خرید وسایل الکترونیک مختلف در خانه، کار های م...

مطالعه بیشتر 2021-11-18 23:35:48
علت روشن نشدن لامپ ماکروفر چیست؟

علت روشن نشدن لامپ ماکروفر چیست؟

لوازم خانگی امروزه یکی از مهم ترین دسته وسایل و محصولاتی هستند که برای خانه خریداری می کنیم. این وسایل در انجام دادن بسیاری از کار های مختل...

مطالعه بیشتر 2021-11-18 23:36:13
علت داغ شدن بیش از حد ماکروفر چیست؟

علت داغ شدن بیش از حد ماکروفر چیست؟

امروزه هر کدام از ما در خانه خود با وسایل و لوازم خانگی بسیار زیادی کار داریم که روزانه از آنها استفاده می کنیم. لوازم خانگی امروزه به مهم ت...

مطالعه بیشتر 2021-11-18 23:36:48
علت خاموش نشدن ماکروفر چیست؟

علت خاموش نشدن ماکروفر چیست؟

امروزه لوازم خانگی مهم ترین وسایل خانه ما هستند که به آسان تر کردن زندگی ما کمک می کنند. از دسته مهمترین وسایلی که در دهه های اخیر تولید می ...

مطالعه بیشتر 2021-11-18 23:37:15
علت خاموش شدن ماکروفر در حین کار چیست؟

علت خاموش شدن ماکروفر در حین کار چیست؟

لوازم خانگی امروزه در همه خانه ها، از دسته مهمترین وسایلی هستند که خریداری می شوند. در واقع لوازم خانگی، محصولاتی هستند که کار های بسیار ز...

مطالعه بیشتر 2021-11-18 23:37:51
علت جرقه زدن ماکروفر چیست؟

علت جرقه زدن ماکروفر چیست؟

لوازم خانگی امروزه به مهم ترین وسایل منزل ما تبدیل شده اند. در واقع امروزه دستگاه ها و ماشین های مختلف زیادی طراحی و تولید شده اند تا در خان...

مطالعه بیشتر 2021-11-18 23:38:24
چگونه کندانسور یخچال را تمیز کنیم؟

چگونه کندانسور یخچال را تمیز کنیم؟

کندانسور یخچال وظیفه دارد که گاز در حال گردش را خنک کند. این بخش یخچال که برخی به آن رادیاتور یخچال نیز می‌گویند، در قسمت پشتی یخچال قرار...

مطالعه بیشتر 2023-03-14 19:33:36
علت خاموش بودن یخچال فریزر بلومبرگ

علت خاموش بودن یخچال فریزر بلومبرگ

امروزه وسایل الکترونیک و لوازم خانگی، اهمیت زیادی در منازل دارند و از خرید های مهمی هستند که در هر خانه ای انجام می شوند. لوازم خانگی از مح...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 14:54:54
علت نشت آب از یخچال

علت نشت آب از یخچال

امروزه لوازم خانگی از دسته مهمترین وسایلی هستند که توسط افراد برای خانه خریداری می شوند. لوازم خانگی مختلفی وجود دارند که هر کدام برای انج...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 14:53:42
علت سخت بازشدن درب یخچال

علت سخت بازشدن درب یخچال

یخچال نیز مانند هر وسیله برقی دیگری به‌مرورزمان و در اثر استهلاک و موارد دیگر دچار اشکال خواهد شد ولی به دلیل اینکه مواد غذایی یخچال با ...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 14:52:35
دستگاه تصفیه آب خانگی؛ رویا یا واقعیت؟!

دستگاه تصفیه آب خانگی؛ رویا یا واقعیت؟!

دستگاه تصفیه آب خانگی؛ رویا یا واقعیت؟! در روزگاران گذشته که آب شرب از چشمه و یا رودها تهیه می‌شد هیچکس حتی فکرش را نمی‌کرد که ممکن ...

مطالعه بیشتر 2021-11-13 19:34:58
اساس کار دستگاه تصفیه آب خانگی را بشناسید!

اساس کار دستگاه تصفیه آب خانگی را بشناسید!

دستگاه تصفیه آب خانگی به چندین بخش تقسیم‌بندی و مدل‌ها و گونه‌های مختلفی دارد ولی پرفروش‌ترین و بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ...

مطالعه بیشتر 2021-11-13 18:22:43
علت خاموش بودن ساید بای ساید دوو

علت خاموش بودن ساید بای ساید دوو

همانطور که گفته شد، یکی از مشکلاتی که برای ساید بای ساید ها یا انواع دیگر یخچال ها به وجود می آید این است که یخچال به یکباره خاموش می شود یا ...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 14:50:02
علت خاموش شدن ساید بای ساید بکو

علت خاموش شدن ساید بای ساید بکو

علت خاموش شدن ساید بای ساید بکو همانطور که گفته شد یکی از انواع مشکلات رایجی که ممکن است برای بسیاری از یخچال های ساید بای ساید بکو یا ان...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 14:48:35
علت برفک زدن یخچال چیست؟

علت برفک زدن یخچال چیست؟

احتمالاً برای شما پیش‌آمده است که شاهد یخ‌زدن و برفک زدن یخچال و فریزر خود باشید. این مشکل می‌تواند برای تمام سبزی‌ها، گوشت‌ها...

مطالعه بیشتر 2022-08-27 21:01:03
چه دمایی برای یخچال مناسب است؟

چه دمایی برای یخچال مناسب است؟

یخچال یکی از مهم ترین انواع لوازم خانگی است که مواد غذایی را در آن نگه می داریم. بسیاری از مواد غذایی هستند که نیاز داریم آنها را خنک نگه دا...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 14:44:06
علت روشن نشدن موتور یخچال

علت روشن نشدن موتور یخچال

دلایل و راه‌حل‌های زیادی برای روشن نشدن موتور یخچال و رفع آن وجود دارد. یخچال یک وسیله الکتریکی پیچیده است. برای تشخیص علت روشن نشدن م...

مطالعه بیشتر 2023-03-15 12:04:45
علت کار نکردن یخساز یخچال

علت کار نکردن یخساز یخچال

  علت کار نکردن یخساز یخچال چیست و چگونه آن را برطرف کنیم؟   ما در این مطلب قصد داریم تا به شما اطلاعاتی در خصوص یخچال ها، نحوه ک...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 14:32:38
تعمیر فیلتر یخچال ساید بای ساید برندهای آمریکایی

تعمیر فیلتر یخچال ساید بای ساید برندهای آمریکایی

  آموزش تعویض فیلتر یخچال آمریکایی در این مقاله با آموزش تعویض فیلتر یخچال آمریکایی در خدمت شما عزیزان هستیم. مطالب کاربردی را در ا...

مطالعه بیشتر 2023-03-10 19:42:01
علت بسته نشدن درب یخچال و روش های تعمیر آن چیست؟

علت بسته نشدن درب یخچال و روش های تعمیر آن چیست؟

در این مقاله قصد داریم در مورد یخچال‌ها، خرابی‌ها و روش‌های تعمیر آن‌ها توضیح دهیم و پس از آن شرکتی معتبر را به شما عزیزان معرفی ک...

مطالعه بیشتر 2023-03-15 12:50:45
راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید

راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید

  مشخصات یخچال ساید بای ساید اگر بخواهیم گزینه مناسبی برای خرید یخچال به شما پیشنهاد دهیم, قطعا از سری یخچال­ های محبوب و پر فروش س...

مطالعه بیشتر 2023-03-10 19:44:59
دلایل یخ نزدن فریزر و سرد نکردن یخچال

دلایل یخ نزدن فریزر و سرد نکردن یخچال

مشکل سرد نکردن و یخ نزدن یخچال و فریزر یخچال و فریزر، مهم‌ترین بخش در آشپزخانه محسوب می‌شوند. در طول زمان و به دلایل مختلفی مانند عد...

مطالعه بیشتر 2023-02-08 16:15:54
دلایل کار نکردن آبسرد کن یخچال

دلایل کار نکردن آبسرد کن یخچال

علت کار نکردن آبسرد کن یخچال  زمانی که به بازار و فروشگاه­های لوازم خانگی برویم, اگر از هر فروشنده­ای برای خرید یخچال بپرسیم, پیشن...

مطالعه بیشتر 2023-03-10 19:16:52
نکات کلیدی برای خرید تلویزیون سه بعدی

نکات کلیدی برای خرید تلویزیون سه بعدی

  مهمترین نکات کلیدی برای خرید تلویزیون سه بعدی اگر اهل فیلم دیدن باشید، قطعاً با نظر ما مبنی بر استفاده از تلویزیون‌های سه بعدی ...

مطالعه بیشتر 2021-11-14 00:59:30
افزایش طول عمر ماشین لباسشویی

افزایش طول عمر ماشین لباسشویی

لباسشویی از جمله دستگاه‌های پرکاربرد در منازل است که تقریباً می‌توان گفت که حداقل هر یک روز در میان مورد استفاده قرار می‌گیرد. چنین...

مطالعه بیشتر 2023-03-23 13:13:51
راهنمای خرید بهترین ماشین ظرفشویی

راهنمای خرید بهترین ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی از جمله دستگاه‌های پرکابرد در آشپزخانه است که اگر خانم‌های خانه قصد دارند از آن استفاده کنند، در وهله‌ی اول باید نوع ...

مطالعه بیشتر 2023-03-23 13:15:56
طرز استفاده از بخار شور

طرز استفاده از بخار شور

    بخار شوی‌، وسیله یا دستگاهی است که از بخار برای خشک کردن، تمیز  و ضدعفونی کردن سریع سطوح استفاده می‌کند. بخار کثیفی،...

مطالعه بیشتر 2022-08-08 03:07:54
دانستنیهایی درباره اتو بخار ایستاده

دانستنیهایی درباره اتو بخار ایستاده

  اتو بخار ایستاده از جدیدترین اتو بخارهایی است که در اکثر برندهای معروف طراحی و تولید می‌شود. این اتو بخارها با طراحی کاربردی که ...

مطالعه بیشتر 2022-07-19 20:07:46
آشنایی با غذاساز و کابردهاش

آشنایی با غذاساز و کابردهاش

  کاربردهای دستگاه غذاساز از جمله وسایل برقی آشپزخانه که در میان کدبانوهای منزل بسیار پرطرفدار است، دستگاه غذاساز نام دارد که با ب...

مطالعه بیشتر 2021-11-14 00:59:31
عوارض دستگاه های غیر استاندارد تصفیه هوا

عوارض دستگاه های غیر استاندارد تصفیه هوا

  عوارض دستگاه‌های غیر استاندارد تصفیه هوا امروزه با توجه به افزایش آلاینده‌های محیط زیست باید مراقبت‌های بیشتری را برای سا...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 14:02:25
طرز تهیه انواع کیک و شیرینی با ساندویج ساز

طرز تهیه انواع کیک و شیرینی با ساندویج ساز

  طرز تهیه انواع شیرینی با ساندویچ ساز یکی از لوازم خانگی نسبتاً ضروری که برای تهیه انواع شیرینی یا ساندویچ برای کدبانوهای منزل در ...

مطالعه بیشتر 2021-11-14 00:59:31
روش های تمیز کردن اجاق گاز

روش های تمیز کردن اجاق گاز

  روش های تمیز کردن اجاق گاز مبله تمیز کردن لوازم آشپزی یکی از ضروریاتی است که هر کدبانو باید به آن توجه خاصی داشته باشد. شاید هم فکر ...

مطالعه بیشتر 2021-11-14 00:59:31
راهنمای خرید هود آشپزخانه

راهنمای خرید هود آشپزخانه

  راهنمای جامع خرید هود آشپزخانه از جمله وسایل مهمی که باید در هر آشپزخانه‌ای باشد، هود است که برای انتخاب بهترین آن می‌بایست ب...

مطالعه بیشتر 2021-11-14 00:59:31
جاروبرقی چی بخریم؟ پاکت دار یا بدون پاکت؟

جاروبرقی چی بخریم؟ پاکت دار یا بدون پاکت؟

  جاروبرقی چی بخریم؟ پاکت دار یا بدون پاکت؟ از جمله لوازم خانگی پرمصرف در منزل جاروبرقی است که در انواع مختلف در بازار به فروش می‌...

مطالعه بیشتر 2021-11-14 00:59:31
اجاق گاز صفحه‌ای بخریم یا اجاق گاز مبله؟

اجاق گاز صفحه‌ای بخریم یا اجاق گاز مبله؟

  اجاق گاز صفحه‌ای بخریم یا اجاق گاز مبله؟ این سوالات جزو رایج‌ترین سؤالاتی است که هنگام خرید لوازم آشپزخونه ایجاد می‌شود‌....

مطالعه بیشتر 2022-07-24 21:27:57
راه های تشخیص تلویزیون تقلبی و قاچاق در بازار

راه های تشخیص تلویزیون تقلبی و قاچاق در بازار

به منظور خرید انواع لوازم خانگی اصل در درجه اول باید به فروشگاه‌های مجاز مراجعه کرد تا بتوان با خیال راحت محصولات دلخواه را خریداری نمو...

مطالعه بیشتر 2021-11-14 00:59:31
علت سر و صدا و بوق زیاد یخچال چیست؟!

علت سر و صدا و بوق زیاد یخچال چیست؟!

  از جمله مشکلاتی که ممکن است وسایلی مانند یخچال را درگیر کند، سر و صدای زیاد آنهاست که طبیعتاً رخ دادن چنین مسئله‌ای باید به سرعت ب...

مطالعه بیشتر 2023-03-15 12:00:40
نکات مهم و ضروری قبل از خرید انواع لوازم خانگی

نکات مهم و ضروری قبل از خرید انواع لوازم خانگی

  خرید لوازم خانگی موضوعی است که از حساسیت‌های زیادی برخوردار بوده و هر شخص برای تهیه هر کدام از لوازم دلخواه خانگی باید موارد زیاد...

مطالعه بیشتر 2021-12-08 14:09:00
آیا یخچال ساید نیاز به محافظ برق دارد؟

آیا یخچال ساید نیاز به محافظ برق دارد؟

  در این مقاله قصد داریم تا در مورد محافظ برق یخچال صحبت کنیم. زمانی که صحبت از محافظ و یا محافظت می شود. شاید در بیشتر موارد فکر و تصورم...

مطالعه بیشتر 2023-03-11 14:25:32
برای تماس با تعمیرکار کلیک کنید