راهنمای استفاده از بخار شور

راهنمای استفاده از بخار شور

 

راهنمای نحوه استفاده از بخار شوی

بخار شوی از جمله دستگاه‌های محبوب برای نظافت منازل است که در انواع و اقسام در بازار عرضه می‌شود. مهمترین مزیت این دستگاه نظافت، تمیزکاری سطوح مختلف بدون هیچ نوع ماده‌ی شوینده است. البته ناگفته نماند که در برخی از دستگاه‌های بخار شوی مخزنی به عنوان مواد شوینده نیز وجود دارد که می‌توان از آن بهره برد. حال ما در این مقاله قصد داریم درباره انواع کاربرد بخار شوی صحبت کنیم و همچنین در خصوص نحوه‌ی استفاده از آن راهنمایی‌هایی را به شما خانم‌هایی که احیاناً کار با این وسیله‌ی منزل را به طور کامل نمی‌دانید، ارائه دهیم.

 

راهنمای تمیز کردن فرش و موکت با بخار شوی

بخار شوی قدرت آن را دارد که تمامی کثیفی‌های روی فروش و موکت را در چند لحظه از بین ببرد. برای این منظور کافی است که در ابتدا و قبل از آنکه از دستگاه بخار شوی استفاده کنید، فرش یا موکت مد نظر را تمیز کنید تا هر گونه گرد و غبار از روی آن پاک شود. بعد از آن با استفاده از بخار شوی و بکارگیری از پاشش بخار روی محل‌های مد نظر اقدام به از بین بردن لکه‌ها کنید. دقت کنید فاصله دستگاه بخار شوی تا موکت یا فرش به اندازه‌ای باید باشد که بخار خارج شده بتواند لکه‌ها را در بر بگیرد.

 

راهنمای تمیز کردن مبل با بخار شوی

اگر دچار ابهام شده‌اید که آیا دستگاه بخار شوی می‌تواند مبل را نیز تمیز کند، باید عرض کنیم که جواب مثبت است! مانند موکت یا فرش در ابتدای کار فقط کافی است که کثیفی‌های دست و پا گیر را با استفاده از یک پارچه خیس بردارید و سپس به سراغ استفاده از دستگاه بخار شوی بروید. برای این منظور نازل بخار شوی را به آن متصل کرده و سری آن را بر روی لکه‌ها قرار دهید. دقت کنید که این کار نیاز به مهارت آنچنانی ندارد، با این حال به دلیل آنکه ممکن است سطح مبل دچار آسیب شود، از یک فاصله امن کار لکه‌گیری را دنبال نمایید. ضمناً اگر علاقه به استفاده از مواد شوینده دارید نیز دست‌تان کاملاً باز خواهد بود.

 

راهنمای تمیز کردن کاغذ دیواری با بخار شوی

قبل از اینکه به سراغ شستشوی کاغذ دیواری بروید، کاملاً اطمینان حاصل کنید که کاغذ دیواری مدنظر از نوع قابل شستشو است. سپس می‌توانید با استفاده از دستگاه بخار شوی با کمترین هزینه و صرف زمان اندک مشغول تمیز کردن انواع کاغذ دیواری شوید. در نظر داشته باشید که برای این کار بکارگیری از نازل بخار شوی می‌تواند کارتان را سریع‌تر پیش ببرد. همچنین نحوه استفاده از این دستگاه برای دیوار بسیار آسان بوده و مهارت خاصی را نمی‌طلبد.

 

راهنمای تمیز کردن پارکت با بخار شوی

پارکت‌ها نیز مانند کاغذ دیواری باید از نوع قابل شستشو باشند. لذا اگر اطمینان ندارید، از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید. اما به محض اینکه مشکلی در استفاده از بخار شوی مشاهده نکرده‌اید، می‌توانید کار را شروع کنید. دستگاه‌ها بخار شوی قابلیت مکندگی بسیار بالایی دارند، به همین دلیل به محض اینکه کار پاشش بخار روی پارکت انجام شود بلافاصله بخار جمع خواهد شد و به این صورت پارکت و یا دیگر محصولات قابل شستشو در کسری از ثانیه از هر گونه لکه پاک خواهند شد. لازم به ذکر است که قبل از آغاز به کار حتماً زباله‌های درشت روی پارکت را با دست جمع کنید تا خللی در هنگام لکه‌برداری با دستگاه بخار شوی پیش نیاید.

 

راهنمای تمیز کردن خوشخواب با بخار شوی

خوشخواب‌ها از جمله محصولاتی هستند که باید با دقت بیشتری تمیز شوند. برای این‌گونه محصولات بکارگیری از آب یا بخار آب به هیچ عنوان مناسب نخواهد بود چرا که کار خشک شدن آنها سخت انجام می‌شود و چه بسا ممکن است به رشد قارچ بیانجامد. بنابراین استفاده از دستگاه‌های بخار شوی در این مواقع بهترین راه‌حل خواهد بود. همانطور که می‌دانید مکندگی و سرعت خشک کردن بخار شوی بسیار عالی است که کاملاً مورد مناسبی برای تمیزکاری خوشخواب‌ها محسوب می‌شود. پس برای اینکه بتوانید از بخار شوی برای این منظور استفاده کنید، کافی است که نازل آن را به قسمت‌های کثیف و پر لکه‌ی نزدیک کنید تا در چند ثانیه عمل پاک کنندگی کامل شود.

 

سخن آخر

در آخر باید عنوان کنیم، برای اینکه یک بخار شوی عملکرد فوق العاده‌ای داشته باشد، باید نوع با کیفیت آن را تهیه کرد. برای این منظور نیز می‌توانید برندهای مختلفی از این محصول را بررسی کنید و چنانچه مدل مدنظر با انتظارات شما همخوانی داشت، نسبت به خرید آن اقدام نمایید.
 
 
اگر دستگاهتان با مشکلی مواجه شد، متخصصان مجرب شرکت مدرن تکنیک با تعمیرکاران کارآزموده در خدمت شما هستند.

برای ارسال سریع کارشناس، لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

برای تماس با تعمیرکار کلیک کنید