شماره تماس: 02122500600

تماس با مدرن تکنیک

تماس با شمال تهران

۰۲۱-22500600

تماس با شرق تهران

021-77081090

تماس با غرب تهران

021-88566359

تماس با جنوب تهران

021-55102370

تعمیر یا خریداری یخچال؛ مسئله این است؟ این روزها، بازار لوازم خانگی روند عجیب‌وغریبی را طی می‌کند و قیمت لوازم خانگی بشدت سرسامان آور شده است. به حدی که اکثر خریداران لوازم خانگی آن دسته افرادی هستند که یا دختر دم بخت دارند یا افرادی که با یک تعمیرکار خوب جهت خرابی وسایلشان آشنا نیستند. به‌ویژه وسایل سنگینی مانند یخچال که قیمت‌های به‌شدت گرانی دارند. با وجود این مسائل تعمیر یخچال گزینه بسیار منطقی و هوشمندانه برای نونوار کردن آن است.

افرادی که دختر دم بخت در منزل دارند، گزینه‌ای جز خرید وسایل جدید و نو ندارند، اما به آن دسته افرادی که وسایل منزلشان همچون یخچال خراب شده است؛ توصیه می‌شود که به دنبال یک تعمیرکار یخچال برگردند تا با هزینه بسیار کمتر به سرانجام شیرینی برسند. به‌ویژه‌ این روزها که متأسفانه خبری از جنس‌های اصل و درجه یک خارجی در بازار لوازم خانگی نیست و باید سفت جنس‌های اصل خریداری شده در گذشته را نگه داشت و با یک تعمیر ساده، آن‌ها را مانند روز اول کرد.

مشاوره با کارشناسان تعمیر یخچال

تعمیرات یخچال فریزر

تعمیر یا خریداری یخچال؛ مسئله این است؟ این روزها، بازار لوازم خانگی روند عجیب‌وغریبی را طی می‌کند و قیمت لوازم خانگی بشدت سرسامان آور شده است. به حدی که اکثر خریداران لوازم خانگی آن دسته افرادی هستند که یا دختر دم بخت دارند یا افرادی که با یک تعمیرکار خوب جهت خرابی وسایلشان آشنا نیستند. به‌ویژه وسایل سنگینی مانند یخچال که قیمت‌های به‌شدت گرانی دارند. با وجود این مسائل تعمیر یخچال گزینه بسیار منطقی و هوشمندانه برای نونوار کردن آن است.

افرادی که دختر دم بخت در منزل دارند، گزینه‌ای جز خرید وسایل جدید و نو ندارند، اما به آن دسته افرادی که وسایل منزلشان همچون یخچال خراب شده است؛ توصیه می‌شود که به دنبال یک تعمیرکار یخچال برگردند تا با هزینه بسیار کمتر به سرانجام شیرینی برسند. به‌ویژه‌ این روزها که متأسفانه خبری از جنس‌های اصل و درجه یک خارجی در بازار لوازم خانگی نیست و باید سفت جنس‌های اصل خریداری شده در گذشته را نگه داشت و با یک تعمیر ساده، آن‌ها را مانند روز اول کرد.

مشاوره با تکنسین های نمایندگی جنرال الکتریک

تعمیر یخچال در منزل

یکی از نگرانی‌ها و سوالات پر تکراری که مشتریان بعد از تماس با مدرن تکنیک از کارشناسان جویا می‌شوند، آن است که آیا تعمیر یخچال در منزل امکان‌پذیر است؟ در جواب این سوال باید گفت، بله قطعاً امکان‌پذیر است. این روزها تمامی وسایل تعمیرکاران به جدیدترین و کاربردی‌ترین حالت ممکن تجهیز شده است و تعمیر کار یخچال با وجود چنین وسایلی قادر به حضور در منزل شما نیز است.  بیشترین خدمات مربوط به تعمیرات یخچال به‌گونه‌ای است که در محل صورت می‌گیرند و دیگر احتیاجی به حمل‌ونقل برای تعمیر یخچال نیست. البته در بعضی موارد ممکن است که احتیاج به تعمیر یا سرویس موتور یخچال شود که در چنین موقعیتی تعمیرکار یخچال بایستی آن را باز کرده و به تعمیرگاه یخچال منتقل کند تا عیب و نقص ایجاد شده را رفع کند. تعمیرات یخچال قدیمی احتمالاً کمی دشوارتر از تعمیر و سرویس یخچال‌های جدید و مرسوم امروزی در بازار است. کمیاب بودن قطعه‌های یخچال‌های قدیمی و تبحر ویژه برای سرویس آن‌ها منتهی به دشوارتر شدن تعمیر یخچال و فریزرهای قدیمی می‌شود.

از مزایای مجموعه مدرن تکنیک پوشش دهی مناطق چهارگانه (شمال، جنوب، شرق و غرب) تهران است که در کمترین زمان ممکن، تعمیرکار به محل شما اعزام می‌شود. همچنین تعمیرکاران مدرن تکنیک علاوه بر تعمیر یخچال، تعمیر یخچال فریزر نیز انجام می‌دهند. تعمیر یخچال سایدبای‌ساید، صندوقی، ایستاده و... جز مواردی است که شما می‌توانید برای تعمیر آن با مدرن تکنیک تماس بگیرید.

لیست برخی از برندهایی که توسط مجموعه مدرن تکنیک انجام میشود شامل موارد زیر است:

لیست کامل این برندها را در انتهای صفحه مشاهده نمایید.

خدمات تعمیرات یخچال شامل چه مواردی می‌شود؟

ممکن است یخچال شما به دلایل متعددی خراب شود و نیازمند به تعمیر باشد. در زمان وقوع چنین اتفاقی کافی است شما فورا با مدرن تکنیک تماس گرفته و منتظر اعزام یک تعمیرکار خبره باشید. تعمیرکار بعد از اعزام و بررسی مشکل یخچال شما، اقدام به تعمیر یخچال و حل مشکل آن می‌کند. خدمات تعمیر یخچال در منزل شامل موارد زیر می‌شود:

 • نشتی آب در بخش‌های بیرونی و داخلی
 • درست کار نکردن یخ‌ساز یخچال
 • نشت یا تمام شدن گاز یخچال
 • داغ شدن بیش از حد موتور
 • خرابی فیلتر تصفیه
 • مشکلات مربوط به کمپرسور
 • فاسد شدن لاستیک اطراف درب‌ها
 • برفک زدن یخچال‌های بدون برفک
 • تعمیر برد یخچال
 • درست کردن سیم‌کشی یخچال
 • تعویض قطعات آن
 • بروز صداهای غیرمعمول که باید به تعمیر یخچال بپردازید

به‌عنوان مثال، نشت یا تخلیه گاز، ازجمله مواردی است که با نشانه‌هایی همچون گرم شدن مواد خوراکی، کار کردن بیش از حد موتور، پخش بوی ناخوشایند گاز فریون و بالا رفتن مصرف انرژی خود را نشان می‌دهد. از این رو، تعمیرکار یخچال دو حالت را امتحان می‌کند:

دمای کندانسور

تعمیرکار یخچال با لمس کندانسور، می‌تواند میزان سردی یا گرمی این قطعه را تشخیص دهد. اگر بدنه کندانسور سرد باشد، پس ممکن است علت خرابی یخچال، تخلیه یا نشتی گاز یخچال باشد.

قطع جریان برق

راه‌کار دیگر، کشیدن دوشاخه از پریز برق است. بعد از اینکار، تعمیرکار به صداهای درون یخچال گوش می‌دهد. اگر با قطع برق، صدایی از یخچال شنیده نشد، احتمالاً علت خرابی و تعمیر یخچال، تمام شدن گاز یخچال است. بعد از مطمئن شدن از نشتی گاز، تعمیرکار یخچال باید با گاز "توزن" تمام لوله‌های مویی و کندانسور را به طور کامل شستشو دهد. در مراحل بعدی، با استفاده از گیژه فشار و یک سری تجهیزات تخصصی، عملیات وکیوم کردن و گازگیری را انجام خواهد داد.

اگر یخچال قدیمی باشد، ممکن است لاستیک اطراف درب، فاسد شده باشد. تعمیرکار تعمیر یخچال با بررسی موارد زیر، می‌تواند اطمینان یابد که مشکل یخچال شما، از لاستیک‌هاست:

 • وجود هرگونه درز و پارگی (جزئی یا عمیق)، نشانه فاسد شدن لاستیک است. پس اولین کار، چک کردن این نشانه‌ها است.
 • اگر از اطراف یخچال، هوای سرد خارج شود و کمپرسور دائماً در حال کار کردن باشد، لاستیک یخچال شما فاسد است.
 • راه‌حل دیگر، قرار دادن یک برگه کاغذی لای درب یخچال است. اگر با بسته شدن درب، تعمیرکار توانست برگه را به‌راحتی خارج کند، پس باید لاستیک تعویض شود.

بعد از تست سه مورد بالا، متخصص با استفاده از آچارهای مخصوص، پیچ‌های یخچال را باز کرده و اقدام به تعمیر یخچال می‌کند.

کارشناسی و تعمیر یخچال و فریزر

با درج تقاضای تعمیر یخچال، کارشناسان ماهر بسیاری برای انجام کار شما اعلام حضور می‌کنند. هر تعمیرکار دارای رزومه ویژه‌ای است که مشتریان گوناگونی به آن‌ها امتیاز داده‌اند و از بابت تعمیر حرفه‌ای یخچال خیال شما را راحت می‌کنند.

تمامی کارشناسان متبحر که در این سیستم فعال هستند؛ از فیلترهای متنوعی برای تصدیق شایستگی خود گذر کرده‌اند و شما می‌توانید اطمینان حاصل کنید که افرادی کاملاً مورد اعتمادی به محل مدنظر شما برای انجام خدمات اعزام می‌شوند. این فیلترها به بررسی قابلیت‌ها و تبحر و همچنین مورد اعتماد بودن آن‌ها مربوط است. همچنین مجموعه مدرن تکنیک در انتخاب کارشناسان و متخصصان خود، مراحل خاصی را در نظر می‌گیرد که درنهایت افراد با تجریه و مهارت کافی را استخدام کند.
تمامی خدمات ارائه شده معمولا دارای بیمه هستند. به این صورت که هنگام ارسال نیرو و تا پایان کار تمامی خدمات زیر پوشش بیمه واقع می‌شود. از این جهت دیگر نگرانی از بابت مراحل انجام کار نخواهید داشت.

با وجود تعمیرگاه یخچال مجاز شما می‌توانید در هر شرایط مکانی که قرار دارید تعمیرکار یخچال  را در نزدیکی خود بیابید. به‌ صورت کلی متخصصان ما در مکان مورد نظر شما حضور یافته و هیچ مسئله‌ای در خصوص مسیر برای شما به وجود نمی‌آید.

تعمیرکار یخچال چه برندهایی را تعمیر می‌کند؟

یک تعمیرکار خوب و کارکشته ابایی از تعمیر هیچ نوع یخچالی ندارد و برای آن‌ها فرقی نمی‌کند که یک یخچال ساخت کجا باشد. آن‌ها مشکلات وسایل را به‌خوبی متوجه و تعمیر می‌کنند. البته این نکته را نباید از قلم انداخت که برخی از برندهای خارجی به‌صورت محدود در بازار ما یخچال دارند. به همین دلیل تعمیر یخچال این دسته از برندها تا حدودی تعمیرکار منحصربه‌فرد می‌خواهد. از آنجایی که شرکت مدرن تکنیک سالیان طولانی در بازار تعمیر یخچال فریزر فعالیت دارد؛ توانسته است در این سال‌ها، تعمیرکاران و متخصصان حرفه‌ای و خاصی را در اختیار بگیرید تا هیچی محدودیتی در امر خدمت‌رسانی نداشته باشد. پس خیالتان از بابت تعمیر نوع برند یخچال خود راحت باشد.

برخی از برندهایی که تعمیرکاران مدرن تکنیک حرفه‌ای در تعمیر یخچال آن‌ها هستند شامل نمایندگی جنرال الکتریک، نمایندگی ال جی، وایت هاوس، پروفایل، سامسونگ، فریجیدر، آدمیرال، وستینگهاوس، میله، دوو، اسنوا، آآگ، گرنیه، بوش، هایر، الکترواستیل، هیمالیا، فیلور، امرسان، مجیک،کلور، سام، جی پلاس، یخساران،مونوگرام،مابه، آمانا، مدیا، سایوان، اوشن، زانوسی، آزمایش، مجیک شف، ایندزیت، ایران پویا، پارس، ارج، هاردستون، هیتاچی و... می‌شود.

خدمات نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال فریزر

گرفتن تعمیرکار یخچال از سمت نمایندگی‌های مجاز اقدامی هوشمندانه و درست است. نمایندگی‌های مجاز با در اختیار داشتن تعمیرکاران مجرب و حرفه‌ای، خدمات بسیار خوبی را به مشتریان ارائه می‌دهند. همچنین قیمت مصوبه تعمیر یخچال فریزر، طبق قیمت اعلام شده اتحادیه بوده و دیگر خبری از قیمت‌های عجیب‌ و غریب نیست. تعمیرگاه‌های مجاز موقعیتی را ایجاد می‌کنند تا شما به‌ راحتی بتوانید به‌صورت کاملاً رایگان، تقاضای تعمیر یخچال را همراه با شرح اتفاق افتاده برای یخچال خود را درج کرده و از کارشناسان مجرب، قیمت مصوب را دریافت کنید. پس از طی شدن این مراحل، کارشناسان سفارش را مورد بررسی قرار می‌دهند و با تطبیق هزینه، متخصص مربوط به آن کار به محل موردنظر اعزام می‌کنند.

تعمیر یخچال در تهران

تهران یکی از شهرهایی است که بیشترین میزان درخواست تعمیر یخچال را دارد. از این رو، شرکت مدرن تکنیک به‌صورت فعالانه در مناطق چهارگانه تهران مشغول به فعالیت است که بتواند به‌تمامی مشتریان خود با سرعت هرچه بیشتر خدمت‌رسانی کند. تنها کافی است، با توجه به محل سکونت خود، شماره تلفن نمایندگی منطقه خود را گرفته و درخواست ارسال تعمیرکار یخچال را ثبت کنید.

چه زمانی به تعمیر یخچال در تهران نیاز پیدا می‌کنید؟

اکثریت افراد هر روز با آگهی‌های تبلیغاتی متنوعی روی دیوار یا سایت‌های تبلیغاتی روبه‌رو می‌شوند که در آن تبلیغی در خصوص تعمیرات لوازم خانگی درج شده است. ولی این مسئله بسیار حائز اهمیت است که با توجه به اینکه لوازم برقی خانگی گران هستند، نمی‌توانیم تعمیرات و سرویس آن را به دست هر کسی واگذار کنیم.

برای تعمیر یخچال در تهران نیز به کارشناسان متخصص، متبحر و تعمیرکار یخچال حرفه‌ای نیاز است که با انواع مدل‌های یخچال  آشنا باشد و قطعاً از علم مدرن در حیطه‌های متنوع یخچال آگاهی کامل داشته باشد. کارشناس متبحر نخست سیستم را از تمامی جهات بررسی می‌کند و بعد از عیب‌یابی آن، هزینه‌های مربوط به تعمیر یخچال یا تعویض قطعات را (با به‌کارگیری از لوازم نوین مبادرت) اعلام کرده و بعد به انجام تعمیرات یخچال در تهران می‌پردازد.

انتخاب تعمیرکار برای تعمیر یخچال

یکی از مواردی که برای عیب‌یابی و تعمیر یخچال  و سایر وسایل برقی باید موردتوجه قرار دهید، انتخاب تعمیرکار است. از این رو، به فکر یافتن مجرب‌ترین افراد در این زمینه باشید. اگر تعمیرکار از تجربه کافی برخوردار نباشد، امکان دارد یک نقص جزئی را به یک معضل جدی تبدیل کند و منجر به ایجاد هزینه‌های اضافی شود. به‌عنوان نمونه، یک تشخیص اشتباه در مورد محل خرابی، می‌تواند به بخش‌های دیگر نیز آسیب بزند. از طرفی ممکن است یک قطعه قابل تعمیر باشد، اما تعمیرکار به خاطر تشخیص غلط، قطعه را کاملاً عوض کند و این‌گونه باعث افزایش چند برابری هزینه‌ها شود.
یخچال‌ها چه قدیمی باشند و چه از نوع جدید، کارکردشان یکی است. همان‌طور که در بخش قبلی اشاره کردیم، همه یخچال‌ها دارای کمپرسور هستند که عملکرد اصلی یخچال به آن وابسته است. یک تشخیص اشتباه در مورد این جز، می‌تواند باعث سوختن آن شود. در این صورت، تعمیر یخچال بی‌فایده است و باید به فکر خرید یک یخچال جدید باشید (البته با توجه به تغییرات نرخ دلار، خرید یک یخچال با ابعاد و امکانات معمولی، بالای 30 میلیون تومان می‌شود). پس برای پیشگیری از چنین هزینه‌هایی، بهتر است به مجموعه‌های معتبر تعمیر یخچال مراجعه کنید.

سوالات رایج در زمان خرابی تعمیر یخچال 

در میان لوازم خانگی معمولا یخچال یکی از مهم‌ترین لوازم خانگی برقی است که وجود آن در هر خانه ضروری است. خراب شدن یخچال یکی از نگرانی‌های مهم برای هر خانواده‌ای محسوب می‌شود زیرا در صورتی که تعمیر یخچال زمان‌بر باشد؛ می‌تواند زندگی افراد را مختل کند. اغلب مردم علاقه‌ای ندارند خودشان دست به تعمیر لوازم خانگی بزنند، اما کسب اطلاعات درباره‌ برخی موارد برای قبل و بعد از تعمیر یخچال در منزل می‌تواند خیال شما را کمی راحت کند یا حتی بتوانید با رفع بعضی مشکلات و خطا‌های یخچال در خانه دیگر نیازی به تعمیرکار مجرب و حرفه‌ای نداشته باشید.

خنک نکردن یخچال

از مشکلات شایع دارندگان یخچال فریزر این موضوع است که حس می‌کنند یخچال به‌ اندازه لازم، مواد غذایی را خنک نگه نمی‌دارد یا اصلاً مواد غذایی را سرد نمی‌کند. این موضوع می‌تواند دلایل فنی  یا غیر فنی داشته باشد و حتی ممکن است با رعایت کردن یک سری نکات مشکل سرد نکردن یخچال فریزر شما حل شود و به تعمیر یخچال روی نیاورید. به طور مثال شما نباید یخچال خود را بیش از ظرفیت آن مملو از مواد غذایی کنید یا درب یخچال نباید بیش از حد باز بماند.

تنظیم اشتباه دمای یخچال

یکی از دلایل سرد نکردن یخچال این است که دمای یخچال را به درستی تنظیم نکرده‌اید یا توسط شخصی دستکاری شده است. در فصل زمستان و هوای سرد عموماً درجه‌ یخچال باید روی 3 یا 4 درجه‌ سانتی‌گراد باشد و در هوای گرم و تابستانی، بهتر است دمای یخچال روی 2 یا 3 سانتی‌گراد تنظیم شده باشد. گاهی اوقات ممکن است افراد از دمای نرمال و صحیح یخچال آگاه نباشند و دمای یخچال را روی 6 یا 7 تنظیم کنند. پس حتماً دمای یخچال را بررسی کنید. تنظیم اشتباه دمای یخچال می‌تواند فشار زیادی به موتور یخچال بیاورد و شما مجبور به تعمیر یخچال خواهید شد. پس حتما مقاله دمای مناسب یخچال را در بلاگ مدرن تکنیک مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری درباره‌ی این مورد به دست آوردید. 

 حجم زیاد مواد غذایی

هنگامی‌که مواد غذایی زیادی را داخل یخچال بگذارید، ممکن است به موتور فشار زیادی وارد شود و همین مسئله باعث شود یخچال شما خوب کار نکند. اگر با این توضیحات باز هم به مشکل برخوردید تعمیرکار یخچال متخصص و حرفه‌ای در نمایندگی‌های یخچال مدرن تکنیک حاضر به خدمت‌رسانی هستند. با تماس با این مرکز می‌توانید مشکلات تعمیر یخچال خود را به‌آسانی رفع کنید.

آشنایی با مشکلات رایج که منتهی به تعمیر یخچال می‌شود

یخچال‌ها ممکن است در مدت‌زمان به‌کارگیری دائماً دستخوش مسائلی شوند که ما در ادامه این مبحث به مشکلات عمده که منجر به تعمیرکار یخچال در منزل می‌شود، خواهیم پرداخت.

علت راه افتادن آب از زیر یخچال

افراد زیادی هنگام مشاهده راه افتادن آب از زیر یخچال با تعمیرکار تماس می‌گیرند. نشتی آب یخچال دلایل متفاوت و زیادی دارد که این اتفاق می‌تواند مربوط به خرابی لاستیک درب یخچال، مسدود شدن لوله تخلیه یخچال، مشکل در یخ‌ساز یا آبسردکن یخچال، خرابی شیر ورودی یخچال و... باشد. تعمیرکار یخچال، بعد از بررسی و در صورت شناسایی مشکل، فورا اقدام به تعمیر یخچال شما می‌کند.

دلیل بی‌وقفه کار کردن یخچال

گاهی اوقات موتور یخچال به‌صورت بی‌وقفه فعالیت می‌کند و خاموشی موقتی ندارد. این مشکل را باید در دسته‌بندی مشکلاتی دانست که نیازمند بررسی تعمیرکار است. خاموش نشدن موتور یخچال ممکن است به علت خراب بودن ترموستات، مشکل در برد یخچال، اتمام شارژگاز و... باشد.

پاره شدن لاستیک‌های پیرامون در یخچال

لاستیک‌های دور یخچال یکی از اقلام بسیار مهم در خنک‌سازی داخل یخچال هستند که ممکن است به علت‌های گوناگونی دچار پارگی شوند. این لاستیک‌ها دارای خاصیت آهنربایی هستند که هنگام بسته شدن به درب می‌چسبند. زمانی که احساس کردید این خاصیت آهنربایی از بین رفته است و درون یخچالتان خنکی خوبی ندارد؛ باید به فکر تعمیر یخچال و لاستیک‌های دور آن باشید.

دلیل داغ شدن زیاد موتور یخچال

به‌صورت کلی داغ شدن زیاد از حد هر وسیله برقی نگران‌کننده است و باید نسبت به آن حساس شد. به‌ویژه یخچال که وسیله بسیار مهم و حساسی است. خرابی فن کندانسور، بی‌وقفه کار کردن موتور، قرارگیری یخچال در محیط گرم و بدون تهویه و کثیفی کندانسور می‌تواند از دلایل داغ شدن موتور یخچال باشد.

چرا فریزر یخ نمی‌بندد

اگر با مشکل عدم یخ زدن فریزر مواجه شدید، در اولین قدم دمای آن را چک کنید. در صورتی که مشکل از تنظیم دما نباشد، ممکن است مشکل مربوط به خرابی رله استارت کمپرسور، خرابی برد، خرابی موتور یخچال و... باشد که در این صورت شما نیازمند تعمیر یخچال در منزل هستید.

علت نشتی آبریز

علت نشتی آب، آبریز در یخچال‌های گوناگون متفاوت است که باید هریک از آن‌ها را مورد بررسی قرار داد تا به عیب آن‌ها پی برد، اما عمده مشکلات شناسایی شده مربوط به سوختن شیر برق است.

سوختن لامپ یخچال

تقریباً تمامی مردم ایران‌زمین هر لامپ سوخته‌ای را خودشان و بدون نیاز به تعمیرکار تعویض می‌کنند، اما این قضیه در مورد یخچال تا حدود زیادی فرق می‌کند. البته عده زیادی نمی‌دانند که می‌توانند درخواست تعمیرکار یخچال جهت تعویض لامپ سوخته را به مراکز اعزام تعمیرکار دهند.

علت برق داشتن بدنه یخچال

برخی از وسایل برقی میزان زیادی از خوشان برق منتشر می‌کنند و زمانی که به بدنه آن‌ها دست می‌زنیم، به‌اصطلاح برق ما در خفیف‌ترین حالت ممکن می‌گیرد. به همین دلیل یکی از مواردی که تعمیرکار یخچال اعزام می‌شود، تعمیر همین مورد است.

دلیل صدای ناهنجار یخچال

بی‌شک صدای وسایل برقی یکی از آزاردهنده‌ترین صداهای موجود است. به‌ویژه یخچال که به‌صورت دائم مشغول به فعالیت است و صدای ناهنجار آن شب‌هنگام مزاحمت برای خوابیدن ایجاد می‌کند. از عوامل گوناگون صدای یخچال می‌توان مربوط به خراب شدن موتور فن اواپراتور، فن پره یخچال، شل شدن پایه کمپرسور، تراز نبودن یخچال و... باشد.

چرا یخچال برفک می‌زند؟

برفک زدن یخچال معضلی است که افراد بسیاری با آن در یخچال‌های خود درگیر هستند. تمیز کردن برفک یخچال امر بسیار زمان‌بر و پرزحمتی است که کسی دوست ندارد زیر بار آن برود. از دلایل برفک زدن یخچال می‌توان به پوسیدگی لاستیک درب، محل قرارگیری نامناسب یخچال، خرابی ترموستات و... اشاره کرد.

چرا فن یخچال از کارافتاده است؟

کار نکردن فن یخچال، مشکلی است که افراد بسیاری را از بابت آن نگران می‌کند تا درخواست تعمیر یخچال داشته باشند. اگر فن موجود در یخچال از کارافتاده باشد در این صورت قطعات آن داغ کرده و مسائلی را قطعاً به همراه خواهد داشت. اگر با چنین مشکلی مواجه شدید با تعمیرکار یخچال در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

علت روشن نشدن یخچال

اگر یخچال شما خاموش شده و روشن نمی‌شود؛ بایستی نخست از اتصال کابل برق آن و فیوزها اطمینان حاصل کنید. اگر از این اتصال برق مطمئن شدید، امکان دارد روشن نشدن این وسیله به علت نقص مدار کمپرسور، کلید مهار دمای سرد، برد مهار الکترونیکی و… باشد.

در صورت مشاهده هرکدام از این مسائل ذکر شده، بهتر است برای اینکه یخچال دچار مشکل اساسی‌تر نشود با تعمیرگاه یخچال مجاز تماس برقرار کرده و با آن‌ها مشاوره کنید تا خیلی زود به تعمیر یخچال بپردازند.

چه‌کار کنیم تا یخچال ما به مشکل جدی برنخورد؟

لوازم برقی به‌ویژه یخچال، به علت آنکه به‌صورت یکسره در حال فعالیت است، بیشتر از سایر وسایل برقی امکان خراب شدن دارند و این امری اجتناب‌ناپذیر است. بنابراین، توصیه می‌شود قبل از آنکه کارد به استخوان برسد به دنبال راه‌حلی برای آن باشیم. شما می‌توانید به‌صورت دوره‌ای درخواست چکاپ یخچال خود را داشته باشید و از تعمیرکار یخچال بخواهید سلامت و درستی یخچال شما را مورد بررسی قرار دهد. همچنین نگهداری یخچال، نکاتی دارد که باید نسبت به آن‌ها پیگیر و حساس باشیم.

آیا امکان درخواست تعمیر یخچال در شب است؟

کم بیراه نیست که بگویم یخچال یکی از مهم‌ترین و حیاتی وسایل برقی هر خانه‌ای است. زیرا مواد غذایی بسیار زیادی داخل آن نگهداری می‌شود که در صورت خرابی یخچال تمامی این مواد غذایی فاسد شده و شیرابه آن‌ها به داخل آشپزخانه به راه می‌افتد و بل بشوییه درست می‌شود. به همین خاطر تعمیر یخچال باید در سریع‌ترین زمان اتفاق بی افتند و افراد زیادی به دنبال تعمیر یخچال فریزر شبانه روزی هستند.

سایت مدرن تکنیک تا حدود زیاد سرعت انجام کار را کوتاه کرده است که با وجود پشتیبانی 24 ساعته شما می‌توانید از مشاوره کارشناسان بهره ببرید تا تعمیرکار به منزل شما اعزام شود. شاید کم بیراه نباشد که مدرن تکنیک را تعمیرگاه شبانه روزی تعمیر یخچال خطاب کرد.

آیا تعمیر یخچال قدیمی کار درستی است؟

هزینه تعمیر یخچال بسته به سن، نوع ساخت و مدل یخچال متفاوت است. همچنین بستگی به این دارد که واقعاً چه بخشی از یخچال، نیازمند تعمیر باشد. به‌عنوان مثال، اگر یخچالی خش‌خش کند، آب از آن بچکد، سرما از آن خارج شود یا به طور مکرر، فن آن روشن و خاموش شود، نشان‌دهنده‌ آن است که باید قطعه‌ خاصی در یخچال شما تعمیر یا جایگزین شود. در این‌گونه موارد، تصمیم‌گیری در مورد اینکه چه اقدامی باید انجام شود، بستگی به این دارد که یخچال شما چقدر قدیمی است و هزینه نهایی به‌صورت حدودی چقدر خواهد شد. ممکن است یخچال شما بیشتر 16 سال عمر کرده باشد که در این حالت اکثر قطعات آن فرسوده و مستهلک شده و حتی ممکن است بسیاری از قطعات آن در بازار پیدا نشود. یا در برخی از موارد میزان خرابی یخچال به حدی باشد که کار از تعمیرکار یخچال نیز گذشته باشد. اما به‌صورت کلی شما می‌توانید هنگام خرابی یخچال قدیمی خود، درخواست تعمیر یخچال در منزل داشته باشید تا کارشناسان آن را بررسی کنند و در صورت لزوم یخچال شما را تعمیر کنند. اکثر اوقات، تعمیر یخچال، بهترین و کم‌هزینه‌ترین راه‌حل است. با این حال، چند فاکتور مهم وجود دارد که باید آن را مدنظر قرار دهید:

 • گارانتی، یک عامل تعیین‌کننده برای تعمیر یخچال یا تعویض آن است. برخی از ضمانت‌نامه‌ها به شما این امکان را می‌دهند که در صورت بروز مشکل، یخچال خود را به‌صورت رایگان با یک نمونه آکبند تعویض کنید. پس، قبل از تصمیم‌گیری، گارانتی خود را بررسی کنید.
 • در صورتی که یخچال آسیب زیادی دیده باشد، احتمال دارد هزینه تعمیر یخچال، بیش از نصف قیمت خرید محصول جدید شود. در چنین مواردی، بهتر است به فکر تهیه یک یخچال نو باشید.
 • کمپرسور یکی از اصلی‌ترین اجزای یک یخچال است که در صورت بروز هر ایراد در آن، کارکرد یخچال، دچار مشکل می‌شود. حال اگر یخچال شما بسیار قدیمی است و کمپرسور آن دائماً به تعمیر نیاز دارد، بهترین کار، تهیه یک یخچال جدید است. زیرا در چنین مواردی، تعمیر یخچال فقط هزینه‌های شما را چند برابر می‌کند.

 

شماره تماس کارشناسان تعمیر یخچال

021-62941

 

آیا تعمیر یخچال ارزش دارد؟

بسیاری از افراد هنگام خراب شدن وسایل برقی خود به‌ویژه یخچال یا یخچال فریزر این سوال را می‌پرسند که آیا تعمیر یخچال قدیمی کار درستی است یا باید به سراغ خرید یخچال جدید رفت؟ صادقانه باید گفت که جواب قطعی برای این سوال وجود ندارد. وقتی یخچال دچار مشکلات فنی جدی می‌شوند، اکثر افراد در دو راهی تعمیر یخچال و خرید نوع جدید قرار می‌گیرند. از این رو، بهتر است قبل از هر کاری، این موارد را مدنظر قرار دهید:

 1. اولین گام، بررسی کارت گارانتی یخچال است. اکثر وسایل برقی گران‌قیمت، دارای کارت گارانتی 18 ماهه هستند. اگر مهلت کارت گارانتی تمام نشده، تعمیر یخچال راه‌حل معقولانه‌تری است. زیرا با داشتن این کارت، برخی خدمات تعمیراتی، رایگان است و در برخی موارد نیز دستمزد تعمیر یا تعویض قطعه، با تخفیف محاسبه می‌شود.
 2. احتمال دارد قطعات فابریک یخچال برندهای معتبر (مثل ال جی و سامسونگ) نیز دچار مشکل شوند. در این حالت، همه هزینه‌ها متغیر خواهد بود. زیرا پیدا کردن قطعه مناسب و هزینه نصب آن به روابط و کیفیت کاری تعمیرکار یخچال بستگی دارد.
 3. مورد دیگری که باید مدنظر قرار دهید، برآورد هزینه تعمیرات یخچال یا خرید برند معتبر است. قیمت خرید یک یخچال از برندهای معتبر، بالای 40 میلیون تومان است. اگر یخچال شما از مدل‌های جدید است، مسلماً تعمیرات بخش‌هایی مثل فن، تعویض لاستیک، گازگیری و ... برای شما بسیار به‌صرفه‌تر خواهد بود.

عوامل مؤثر در محاسبه هزینه تعمیر یخچال

یخچال یکی از کاربردی‌ترین و واجب‌ترین وسایل آشپزخانه به‌حساب می‌آید. به‌صورتی که ایجاد نقص در یخچال حتی کوتاه‌مدت صدمه جدی به مواد غذایی وارد می‌کند و یکی از عمده‌ترین دغدغه‌های هر شخصی هنگام خرابی این وسیله هزینه تعمیر یخچال است.

احتمالاً بعضی از افراد هنگام ایجاد نقص در یخچال جهت کم کردن هزینه‌های مربوطه به آن و بدون هیچ‌گونه علم فنی و تخصص لازم و البته ابزارآلات ایمنی، اقدام به تعمیرات یخچال می‌کنند که اغلب به‌صورت ناآگاهانه سبب صدمه‌های بیشتر به‌وسیله برقی می‌شوند که در این صورت بایستی مجدد هزینه‌های زیادی را برای تعمیر یخچال پرداخت کنند.

از سویی تعمیر و سرویس خودسرانه یخچال بدون آگاهی، معلومات و ابزارآلات ایمنی کاری بس دشوار و مخاطره‌آمیز است. به علت حساسیت عملکرد یخچال در موقع ایجاد نقص سیستم و در صورت فقدان دانش فنی نسبت به سیستم وسیله برقی اقدام به سرویس و تعمیر یخچال نکنید، زیرا که سبب صدمه‌های شدیدتر به یخچال می‌شود.

از این رو در صورت دیدن مشکل در کارایی یخچال نخستین و عمده‌ترین قدم ارتباط با یک تعمیرگاه مجاز موثق تعمیر یخچال است. تعمیرگاه یخچال مجاز دارای پرسنل مجرب، تعمیرکار یخچال ماهر و با تجربه هستند که به تعمیر و سرویس وسایل برقی موردنظر در انواع برند و مدل‌های موجود در بازار به‌صورت ۲۴ ساعته آماده خدمت‌رسانی به شما هستند.

برای تعمیرات تخصصی یخچال فریزر اگر شما به دنبال یک مرکز تخصصی با خدمات رسمی برای تعمیر یخچال فریزر خود هستید؛ پیشنهاد ما به شما این است که مطالب این صفحه  را مطالعه کنید و در صورت برطرف نشدن مشکلتان با نزدیک‌ترین مرکز به محل زندگیتان تماس بگیرید تا در کمتر از 2 ساعت از خدمات تخصصی تعمیر یخچال مدرن تکنیک بهره‌مند شوید.

چرا خدمات تعمیر یخچال فریزر شرکت مدرن تکنیک

فرایند کاری در مدرن تکنیک را باید متفاوت ارزیابی کرد. زمانی که یخچال شما نیاز به تعمیر داشته باشد، می‌توانید فورا با مدرن تکنیک تماس بگیرید. خدمات تعمیر یخچال فریزر شبانه روزی در این شرکت انجام می‌شود که خیال شما را از بابت زمان راحت می‌کند. بعد از تماس با شرکت،کارشناسان ما راهنمایی‌های لازم برای برطرف کردن مشکل را به شما ارائه می‌دهند. سپس کارشناسان، هزینه تعمیر را به شما اعلام و زمان حضور را با شما هماهنگ می‌کند. درنهایت تعمیرکاران مجرب برای انجام تعمیرات در اولین فرصت به منزل شما اعزام می‌شوند.

سوالات متداول:

هزینه تعمیرات یخچال چقدر است؟

یکی از پر تکرارترین سوالاتی که مشتریان هنگام درخواست تعمیر یخچال از کارشناسان جویا می‌شوند، هزینه تعمیر یخچال در منزل است. به صورت کلی قیمت تعیین شده تعمیرات یخچال بعد از کارشناسی اولیه، متخصصان است. متخصصان مدرن تکنیک پس از اطلاع از مشکل شما، قیمتی را اعلام می‌کنند و سپس تعمیرکار یخچال به منزل اعزام می‌شود. تعمیرکار نیز مشکل را بررسی کرده و با توجه به قطعاتی که حین کار نیاز است، قیمتی را مطابق با قیمت مصوبه اتحادیه خدمت شما اعلام می‌کند.

به صورت کلی باید گفت قیمت محاسبه شده بستگی به میزان مشکل و قطعاتی دارد که باید برای تعمیر به کار گرفته شود. نکته بسیار مهم قیمت دهی تعمیرکاران سایت مدرن تکنیک، آن است که قیمتی پرتی به مشتری نمی‌دهند و تمامی قیمت‌ها مطابق قیمت‌ها مصوبه شده است تا خیال مشتری از بابت این موضوع راحت باشد.

انواع خدمات تعمیرات یخچال

در مقاله پیش رو، به صورت مفصل درباره تمامی خدماتی که تعمیرکاران برای تعمیر یخچال ارائه می‌دهند، صحبت شد. این خدمات به صورت کلی شامل: تعمیر برد، تعویض لاستیک یخچال، درست کردن نشتی آب یخچال، درست کردن آبسردکن، تعمیر خرابی فیلتر و... می‌شود.

چقدر طول می‌کشد تا تعمیرکار یخچال در محل مشتری حاضر شود؟

تجربه بسیار بدی که اغلب مشتریان تعمیر لوازم خانگی با آن مواجه هستند، بدقولی و طول کشیدن اعزام نیرو به محل درخواستی مشتری است. به ویژه مشتریانی که یخچال آنها خراب شده است و بسیار عجله دارند تا تعمیرکار در محل حاضر شده و به تعمیر بپردازد. از مزایای بسیار خوبی که سایت مدرن تکنیک در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد، آن است که خدمات آن به صورت بسیار گسترده‌ای در اقساط نقاط تهران پراکنده شده است. به همین دلیل تعمیرکار یخچال، در کمترین زمان ممکن در محل مورد نظر مشتری حاضر می‌شود. زمانی که محل زندگی شما غرب تهران باشد، تعمیرکار یخچال مستقر در غرب بدون آنکه در ترافیک بماند یا با منطقه آشنایی نداشته باشد، به محل مورد نظر در کوتاه‌ترین زمان ممکن حاضر می‌شوند.

شما می‌توانید با شماره تلفن‌های شعب نزدیک به محل زندگی خود تماس بگیرید. شما می‌توانید با شماره تماس شرق تهران 021-77081090، شماره تماس غرب تهران 021-88566359، شماره تماس شمال تهران 22000932-021 یا شماره تماس جنوب تهران 021-55102370 تماس بگیرید. همچنین سایت مدرن تکنیک خدمات پشتیبانی آنلاین نیز دارد که شما می‌توانید در هر ساعتی از شبانه روز با مرکز تماس مدرن تکنیک تماس گرفته و از کارشناسان ما در خواست تعمیرکار و ارائه لیست قیمتی بفرمایید.

 

 

برای مشاهده انواع ارور های یخچال و دفترچه راهنمای یخچال خود میتوانید به صفحات این موارد مراجعه کنید.

 

ارتباط با کارشناسان نمایندگی جنرال الکتریک

 

برای ارسال سریع کارشناس، لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

برای تماس با تعمیرکار کلیک کنید