شماره تماس: 02122500600

علت خاموش شدن ماکروفر در حین کار چیست؟

علت خاموش شدن ماکروفر در حین کار چیست؟

لوازم خانگی امروزه در همه خانه ها، از دسته مهمترین وسایلی هستند که خریداری می شوند. در واقع لوازم خانگی، محصولاتی هستند که کار های بسیار زیادی را برای ما آسان تر می کنند. این باعث می شود که از آنها در کار های بسیار زیادی استفاده شود و سالانه مدل های به روز تر و بهتری از آنها تولید شود. طراحان نیز همیشه در تلاش برای تولید یک دستگاه تازه هستند که کار های بیشتری را به صورت اتوماتیک انجام دهند.

یکی از مهم ترین و کاربردی ترین لوازم خانگی که در بسیاری از خانه ها وجود دارد و افراد همیشه از آن استفاده می کنند، ماکروفر است. البته ماکروفر فقط یک دستگاه است و ما به لوازم شبیه به آن یعنی مایکروویو و سولاردم نیز معمولا ماکروفر می گوییم. این دستگاه ها وظایف گرم کردن و پختن بعضی از غذا ها را به عهده دارند و برای این کار مورد استفاده قرار می گیرند.

اما خرابی از مشکلاتی است که برای همه دستگاه های برقی و الکترونیک و لوازم خانگی رخ می دهد. خرابی های مختلف و متنوعی که باعث می شود که لازم باشد دستگاه را تعمیر یا در حال بدتر، تعویض کنیم. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ماکروفر رخ دهد، خاموش شدن در حین کار است. در ادامه این مقاله در وب سایت مدرن تکنیک، تلاش داریم تا شما را با 8 علت خاموش شدن ماکروفر در حین کار آشنا کنیم.

 علت خاموش شدن ماکروفر در حین کار

میکروسوئیچ درب خراب

یکی از قطعاتی که به درب ماکروفر مربوط می شود و اهمیت بسیار زیادی دارد، میکروسوئیچ درب است که در تشخیص باز و بسته بودن درب به برد الکترونیک، کمک می کند. میکروسوییچ گاها ممکن است دچار مشکل شود و در صورتی که درب بسته است، باز بودن آن را به برد نشان دهد. این باعث می شود که برد اصلی دستگاه، دستگاه را خاموش کند تا مشکلی پیش نیاید. اما درب دستگاه بسته است و مشکلی پیش نمی آید. به همین خاطر، خراب بودن میکروسوئیچ ممکن است در خاموش شدن ماکروفر حین کار تاثیر داشته باشد.

خرابی ترانس های ولتاژ ماکروفر

یکی از قطعات مهم ماکروفر و بسیاری از دستگاه های برقی، ترانس های ولتاژ می باشند. کار این قطعات، هماهنگ کردن جریان برق بر طبق نیاز دستگاه است. برای مثال ماکروفر به 2000 ولت برق برای کار کردن نیاز دارد و برق شهری، 220 ولت است. در این زمان، ترانس های ولتاژ به کمک می آیند و برق مورد نیاز دستگاه را تامین می کنند. اما اگر این ترانس ها نیمه خراب باشند، ممکن است که دستگاه در حین نیاز به برق 2000 ولت، مقدار مورد نیاز را دریافت نکند و وسط کار خاموش شود.

اشکال در ترموستات

ترموستات، نامی است که همه ما با آن آشناییم. ترموستات یا دما سنج، دمای چیز های یا هوا جایی را اندازه گیری می کند. دستگاه ماکروفر نیز ترموستات دارد تا بتواند دما محیط خود را داشته باشد و در صورت اتفاقات مختلف، دستگاه را خاموش کند. گاهی وقت ها ممکن است که برای ترموستات دستگاه شما مشکلاتی پیش آمده باشد و دما را بیشتر از حدی که هست، نمایش دهد. در این زمان، اگر دمای نشان داده شده به برد، بیش از حد خاصی باشد، برد الکترونیکی دستگاه، دستور به خاموش شدن دستگاه می دهد.

خرابی پنل ماکروفر

صفحه کلید ماکروفر ها، برای افراد اهمیت زیادی دارد. زیرا همه دستورات مختلف را از طریق این قسمت به دستگاه می دهیم. گاها ممکن است که متوجه این موضوع شوید که این صفحه نمایش، خاموش و روشن می شود. این ممکن است نشانه ای از خرابی آن باشد. اختلال در پنل و صفحه نمایش ماکروفر نیز می تواند باعث خاموش شدن ماکروفر در حین کار شود. برای این مشکل نیز ممکن است مجبور شوید که پنل ماکروفر خود را تعمیر یا تعویض کنید.

خرابی محافظ حرارتی

همانطور که گفته شد، دستگاه ماکروفر یک محافظ حرارتی دارد که در زمان بالا رفتن دمای دستگاه به مقدار زیاد، دستگاه را خاموش می کند. اما گاها این محافظ دچار خرابی می شود و دمای معمولی را زیاد نشان می دهد و این باعث می شود که محافظ، دستگاه را در زمان کار خاموش کند.

مسدود شدن هواکش ماکروفر

هواکش ماکروفر قسمتی در پشت یا کناره های آن است که هوای گرم داخل ماکروفر برای تعدیل دما در دستگاه از آن خارج می شود. اگر این قسمت دچار مشکلی شده باشد و نتواند هوای گرم را به خوبی خارج کند، دمای دستگاه بالا می رود و محافظ حرارتی دستگاه را خاموش می کند تا اتفاقی برای دستگاه نیفتد.

مشکل در فن ماکروفر

فن ماکروفر نیز یکی از قطعاتی است که در خارج کردن هوای گرم و تعدیل دمای دستگاه، تاثیر بسیار زیادی دارد. مثل فن کامپیوتر که اگر کار نکند، سیستم داغ می کند و ممکن است CPU یا دیگر قطعات نیز بسوزند، اگر فن ماکروفر نیز کار نکند، دمای دستگاه متعادل نمی شود و داغ می ماند. در دمای بالا نیز محافظ حرارتی دستگاه را خاموش می کند و این مشکل به وجود می آید.

خرابی برد الکترونیک

برد الکترونیک در دستگاه های برقی، حکم مغز برای انسان را دارد. در واقع این برد است که دستورات مختلف را می دهد. اما اگر برد دستگاه نیز خراب شده باشد، اطلاعات را به طور غلطی برداشت می کند و دستورات اشتباه می دهد. یکی از این دستورات اشتباه نیز ممکن است خاموش کردن دستگاه در حین کار بدون دلیل منطقی باشد.

تعمیر ماکروفر و بهترین تعمیرگاه رسمی ماکروفر در تهران

یکی از موضوعات مهم درباره تعمیر ماکروفر این است که مشکل خاموش شدن دستگاه در حین کار، یک مشکل اساسی و پیچیده است و شما به تنهایی نمی توانید این مشکل را حل و دستگاه را تعمیر کنید. برای تعمیر ماکروفر، شما باید به تعمیرگاه ها مراجعه کنید. اگر در تهران زندگی میکنید و به دنبال تعمیرگاه خوب برای تعمیر ماکروفر نیز می گردید، مدرن تکنیک، بهترین انتخاب شماست.

مدرن تکنیک یکی از بهترین تعمیرگاه های رسمی ایران و تهران است که با تکنسین های آموزش دیده خود، میتواند تعمیر بسیاری از قطعات را به خوبی برای شما انجام دهد. تعمیر ماکروفر یا دستگاه های دیگر توسط مدرن تکنیک نیز با بهترین قطعات اصل و اورجینال صورت می گیرد. تعمیرکاران این شرکت نیز برای تعمیر دستگاه های مختلف در خانه شما آماده اند و تعمیر در محل را نیز انجام می دهند. شما فقط کافیست برای ارتباط با مدرن تکنیک با یکی از شعب شرق، غرب، شمال و جنوب تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط:

علت سر و صدای ماکروفر چیست؟

علت روشن نشدن لامپ ماکروفر چیست؟

برای ارسال سریع کارشناس، لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

برای تماس با تعمیرکار کلیک کنید