شماره تماس: 02122500600

شرکت آراد آروین آتیه

نمایندگی‌های جنرال الکتریک در تهران

تماس با شمال تهران

۰۲۱-22500600

تماس با شرق تهران

021-77081090

تماس با غرب تهران

021-88566359

تماس با جنوب تهران

021-55102370
شماره تماس ها جهت رفع ارور یخچال جنرال الکتریک

علت ارور CC و روش رفع آن

این بدان معنا است که دمای تعیین شده برای فریزر درست نیست، بنابراین کنترل‌ها را بررسی کنید. فریزر در حال گرم‌ شدن است، بنابراین کنترل‌ها را در نقطه مناسب تنظیم کنید. دفترچه راهنمای یخچال خود را بررسی کنید تا بدانید کنترل دمای فریزر در کجا باید تنظیم شود. همچنین واشر درب را بررسی کنید تا مطمئن شوید که پاره نشده یا ضعیف است. اطمینان حاصل کنید که درب فریزر را به‌ درستی ببندید و از باز کردن مکرر آن جلوگیری کنید. اکنون کلید تیک سیستم را فشار دهید تا کد پاک شود. اما اگر واشر ضعیف است واشر را تعویض کنید. 

علت ارور FF و روش رفع آن

کد خطا به این معنی است که درجه حرارت در فریزر بسیار زیاد است و همچنان در حال افزایش است. ممکن است مواد غذایی منجمد در حال ذوب شدن باشند؛ بنابراین درب را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به‌ درستی بسته شده است. همچنین، واشر را بررسی کنید تا ببینید آیا آنطور که باید آب‌بندی می‌شود یا خیر. در صورت لزوم آن را تغییر دهید. از باز کردن بیش از حد درب فریزر خودداری کنید تا دمای داخلی آن کاهش یابد. با فشار دادن کلید بررسی سیستم، کد خطا را حذف کنید.

علت ارور DE و روش رفع آن

این کد نشان می‌دهد که یخچال بیش از 48 ساعت چرخه یخ‌زدایی خود را طی نکرده است. یخچال را از برق بکشید و در صورت وجود سیم‌های شل شده را دوباره وصل کنید. اگر سیم خراب است ، آن را تعویض کنید. سپس ، بخاری یخ‌زدایی را با مولتی متر از نظر پیوستگی و تایمر یخ‌زدایی بررسی کنید تا ببینید آیا گیر کرده است یا نه. هر جزء معیوب را جایگزین کنید.

علت ارور PF و روش رفع آن

این بدان معناست که قطع برق وجود دارد؛ بنابراین یخچال به شما هشدار می‌دهد که منبع تغذیه یخچال قطع شده است. پریز اختصاصی دیواری که یخچال به آن متصل است را بررسی کنید تا ببینید آیا هنوز کار می‌کند یا خیر. سپس سیم برق یخچال را بررسی کنید.

HRS

بیشترین ارور یخچال جنرال الکتریک ارور Hrs می‌باشد. وقتی که ارور Hrs یخچال جنرال الکتریک ظاهر می‌شود یعنی یخچال دیگر کار نمی‌کند و تنها ال‌ای‌دی و لامپ‌های داخلی یخچال جنرال الکتریک می‌توانند روشن شوند. ارور Hrs در یخچال‌های سایدبای‌ساید برند جنرال الکتریک یکی از پرهزینه‌ترین و بدترین نوع ارور در این یخچال‌ها است. ارور Hrs در یخچال جنرال الکتریک به این معنی است که برد اصلی یخچال دچار مشکل شده نیاز به تعمیر یخچال است. در این حالت معمولاً برد می‌سوزد، بنابراین وقتی که برد از بین می‌رود ارور Hrs بر روی نمایشگر یخچال نشان داده می‌شود‌. دلیل اصلی بروز ارور Hrs مشکل در برد الکتریکی یخچال است و نوسانات شدید برقی باعث این مشکلات می‌شود گاهی به علت اینکه برق ضعیف می‌شود باعث ازبین‌رفتن برد یخچال می‌شود. به علت اینکه مشکل برد یخچال باعث ارور Hrs ‌شود تعمیر آن نیاز به تکنسین ماهر تعمیر یخچال جنرال الکتریک است اما در صورتی که این ارور را مشاهده کردید هر چه سریعتر یخچال را از برق بیرون بکشید و با تعمیرگاه برای تعمیر یخچال جنرال الکتریک تماس بگیرید.

پیشنهاد ویژه:‌ تعمیر یخچال جنرال الکتریک

تعویض یا تعمیر برد یخچال جنرال الکتریک

وقتی که ارور یخچال جنرال الکتریک رخ می‌دهد دو حالت وجود دارد: تعمیر برد و یا تعویض برد. در بیشتر موارد با وجود این ارور برد قابل تعمیر می‌باشد و نیاز به تعویض آن نیست. به‌ خاطر همین اغلب سعی در تعمیر برد کنید و اگر امکان تعمیر آن نبود برد را تعویض کنید، چون‌ که تعویض برد بسیار پرهزینه است و پیدا کردن بردی که مناسب با یخچال شما باشد بسیار کار سختی است. برند یخچال جنرال الکتریک برندی از کشور آمریکا است و با وجود تحریم‌ها، قطعات این یخچال در ایران به‌ سختی پیدا می‌شود، به همین خاطر اغلب مشتریان اول به فکر تعمیر و بعد تعویض برد هستند.

 • ازبین‌بردن ارور Hrs چگونه است؟

وقتی که این کد خطا ایجاد می‌شود باعث می‌شود که تمام دکمه‌های یخچال از کار بیفتد و دکمه‌ها بر روی نمایشگر قفل می‌شوند، بنابراین ضروری است که اول سیم یخچال را به مدت نیم ساعت از برق خارج کنید و بعد با گذشته نیم ساعت یخچال را دوباره به برق وصل کنید. در صورتی‌ که کد خطا دوباره ظاهر شد، دیگر راهی جز تعویض و یا تعمیر برد نخواهید داشت.

 • تأثیر نوسانات برق بر روی یخچال

یکی از شایع‌ترین دلایلی که باعث به‌ وجود آمدن ارور Hrs در یخچال جنرال الکتریک می‌شود وجود نوسانات برقی است. به همین خاطر پیشنهاد می‌شود که همیشه از محافظ برق برای یخچال‌های خود استفاده کنید. وقتی که یخچال بدون محافظ و به‌ صورت مستقیم به برق وصل می‌شود، نوسانات برقی بر روی آن تأثیر می‌گذارد و باعث سوختن برد و از بین‌ رفتن آن می‌شود.

 • طول عمر بالای یخچال و برد الکترونیکی

به‌طورکلی همه وسایل برقی که بعد از چند سالی که از عمر آنها می‌گذرد، ممکن است دچار خرابی شده و نیاز به تعمیر پیدا کنند. یخچال‌های جنرال الکتریک دارای طول عمر بالایی هستند و حداقل طول عمر این یخچال‌ها ۱۵ سال است و اگر یخچال شما ۱۵ سال از عمر آن می‌گذرد، بروز مشکلاتی برای برد یخچال امر کاملاً بدیهی و عادی است.

 

علت ارور CI و روش رفع آن

این بدان معنا است که یخ‌ساز می‌تواند به طور نامناسب کار کند. قالب یخ را بررسی کنید که آیا تکه‌های یخ در آن گیر کرده است یا خیر و آنها را پاک کنید. اگر قالب یخ با آب پر نمی‌شود، منبع آب یخ‌ساز را دوباره روشن کنید. اگر آب را خاموش کرده‌اید یخ را خاموش کنید. سپس کلید تیک سیستم را فشار دهید تا کد پاک شود. اما اگر دوباره ظاهر شد، مجموعه یخ‌ساز را عوض کنید.

علت ارور DF و روش رفع آن

مدار یخ‌زدایی در 48 ساعت جریان خوبی دریافت نکرده است. اجزای یخ‌زدایی (بخاری ، تایمر و ترموستات) را بررسی کنید تا ببینید آیا کار می‌کنند یا خیر. اگر هریک از آنها خراب شد، آنها را تعویض کنید تا یخچال در مواقع لازم یخ‌زدایی کند.

علت ارور E2 و روش رفع آن

این کد خطا نشان می‌دهد که صفحه کنترل اصلی دارای خطا است. برای اطمینان از صحت این امر و احتمالاً تعویض برد، باید با یک تکنسین تعمیر یخچال جنرال الکتریک تماس بگیرید.

توضیحات


معنی و مفهوم برخی از ارور های یخچال جنرال الکتریک

با مواجه شدن با این ارورها باید چه کاری انجام دهید و نحوه رفع این ارور ها چیست که در ادامه محتوا به این موضوع بیشتر پرداخته ایم.

 • کد خطای 88 یا 89 

هنگامی که یک کد خطای 88 یا 89 وجود دارد، به این معنی است که صفحه کنترل الکترونیکی ممکن است به دلیل افزایش قدرت سوخته باشد. برای اطمینان، یخچال را از برق بکشید و حدود 5 دقیقه آن را بدون برق بگذارید. دوباره آن را وصل کنید تا ببینید درستکار می‌کند یا خیر. در غیر این صورت، برد خراب است و باید تعویض شود.

 • کد خطای یخچال SA 66 

این کد یک کد خطا نیست بلکه به این معنی است که یخچال در حالت Sabbath است. کافی است کلیدهای قفل و چراغ را فشار دهید و حدود 3 ثانیه نگه دارید تا از حالت خارج شوید. برای برخی از مدل‌ها، باید کلیدهای زنگ هشدار و چراغ را فشار داده و آنها را حدود 3 ثانیه نگه دارید. بسیاری از یخچال‌های نسل جدید با این حالت عرضه می‌شوند و برای تعطیلات، به‌ویژه روزهای مذهبی کار می‌کنند. حالت هنگامی که شما در اطراف نیستید، ویژگی‌های پیشرفته دستگاه را خاموش می‌کند.

 • کد خطای 0000

این کد می‌تواند به این معنا باشد که مادربورد یا برد اصلی کنترل خراب است و باید تعویض شود. بااین‌حال، با مرکز خدمات GE یا یک تکنسین واجد شرایط تماس بگیرید تا آن را بررسی کرده و بررسی کنید که آیا این مشکل است.

 • کد خطای EF 

کد احتمالاً tF است که به معنی Turbo Freeze است. کد به راحتی با EF اشتباه گرفته می‌شود زیرا 't' شبیه 'f' وارونه به نظر می‌رسد و در واقع شبیه 'E' ناقص به نظر می‌رسد. اگر Turbo Freeze است ، پس کد خطا نیست.

 • کد خطای  Lc Er 

اگر این ارور یخچال جنرال الکتریک را مشاهده کردید، به این معنی است که خطایی در ارتباط بین برد کنترل اصلی و تراشه‌های مدار مجتمع وجود دارد. ارتباط بیش از 20 ثانیه قطع شده است، بنابراین دستگاه به شما هشدار می‌دهد. بااین‌حال، تنها راه‌حل این است که برد اصلی را با یک برد جدید جایگزین کنید و به فکر تعمیر یخچال خود باشید ¸.

 • کد خطای  EC 

در واقع هیچ کد خطای EC وجود ندارد. چیزی که می‌تواند شبیه EC باشد tC است که کد خطا نیست زیرا به معنی Turbo Cool است. 't' مانند 'f' وارونه به نظر می‌رسد و این می‌تواند مانند 'E' ناقص به نظر برسد.

 • کد خطای یخچال  tC

tC یک کد خطا نیست. این یک کد است که مخفف Turbo Cool است. این تنظیمات زمانی استفاده می‌شود که نیاز به خنک شدن سریع یخچال باشد. این امر قابلیت خنک‌کننده دستگاه را بسیار بهبود می‌بخشد، به‌ویژه پس از بازشدن طولانی‌مدت و بیش از حد درب یا هنگامی که غذای گرم در آن وجود دارد.

 • خطای فیلتر آب Filter error 

اگر پیغام خطای فیلتر آب را در صفحه‌نمایش خود مشاهده کردید ، بدین معناست که فیلتر آب باید تعویض شود. فیلتر آب دیگری بخرید و فیلتر قدیمی را با آن تعویض کنید. با فشار دادن دکمه یخ و آب روی صفحه کنترل به مدت 3 ثانیه ، نشانگر را مجدداً تنظیم کنید.

نکته مهم در انواع ارور های یخچال جنرال الکتریک

سعی نکنید اگر یخچال بسیار پیچیده است خودتان آن را تعمیر کنید. در نهایت می‌توانید مشکل را پیچیده‌تر کنید اجازه دهید یک تکنسین واجد شرایط عیب را تشخیص داده و آن را برطرف کند برای تعمیر لوازم خانگی میتوانید روی مدرن تکنیک حسای کنید.

ارتباط با کارشناسان تعمیر یخچال جنرال الکتریک

مطالعه بیشتر

برای ارسال سریع کارشناس، لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

برای تماس با تعمیرکار کلیک کنید