شماره تماس: 02122500600

علت خاموش بودن ساید بای ساید دوو

علت خاموش بودن ساید بای ساید دوو

همانطور که گفته شد، یکی از مشکلاتی که برای ساید بای ساید ها یا انواع دیگر یخچال ها به وجود می آید این است که یخچال به یکباره خاموش می شود یا کلا با وجود به برق بودن خاموش می ماند. این مشکل به خاطر 7 علت مختلف رخ می دهد که قصد داریم در ادامه این 7 دلیل را به شما معرفی کنیم.

اشکال در اتصالات سیم و پریز

یکی از محتمل ترین اتفاقاتی که ممکن است برای یخچال شما پیش آمده باشد که باعث خاموش بودن آن باشد، بروز هر گونه اشکالی در اتصالات سیم و پریز دستگاه است. بررسی این اتصالات اولین کاری است که شما برای رفع مشکل باید انجام دهید.

سوختگی محافظ برق ساید بای ساید

معمولا افراد برای استفاده از یخچال ها و Side by Side ها از محافظ های برق استفاده می کنند تا در صورت قطع و وصل شدن برق، وسیله حساسی مانند یخچال نسوزد. اگر این محافظ دچار مشکل شده باشد، یخچال شما نیز خاموش می ماند.

آسیب در برد دستگاه

برد دستگاه تقریبا همان نقش مغز برای بدن انسان را دارد. در واقع برد یخچال شما، همان قطعه مهمی است که همه تصمیم گیری های مهم را انجام می دهد. اگر برد ساید بای ساید خراب شده باشد، یخچال خاموش می ماند و دیگر روشن نمی شود.

ترموستات معیوب

ترموستات نیز یکی از مهم ترین قطعات یخچال است. این قطعه دما را ثبت می کند و به برد می دهد و برد بر اساس دمای دستگاه، کمپرسور را تنظیم می کند. اگر ترموستات یخچال شما معیوب شده باشد، دمای اشتباه را به برد می دهد و ممن است برد در صورتی که نیاز است اصلا کمپرسور را روشن نکند. به همین خاطر ساید بای ساید خاموش می ماند. با علائم خرابی ترموستات یخچال اشنا شوید.

خراب شدن کمپرسور

خود کمپرسور یخچال شما نیز ممکن است که خراب شده باشد و به همین خاطر یخچال شما خاموش بماند. پس به جز خراب شدن برد و ترموستات، خرابی خود موتور و کمپرسور نیز می تواند علت خاموش بودن ساید بای ساید دوو باشد.

خرابی دیفراست

دیفراست یخچال، قطعه ای است که وظیفه یخ زدایی و آب کردن برفک های یخچال را دارد. اگر  این قطعه خراب شده باشد، عملیات یخ زدایی به خوبی انجام نمی شود و برفک های یخچال آب نمی شوند. این باعث می شود که دمای یخچال پایین بیاید و کار کمپرسور کم شود. گاها کار نکردن طولانی مدت دیفراست یخچال نیز ممکن است باعث خاموش شدن یخچال شود. با علت برفک زدن یخچال آشنا شوید.

داغ کردن موتور یا Overload کمپرسور

یکی دیگر از خرابی هایی که ممکن است برای کمپرسور یا موتور یخچال و ساید بای ساید شما پیش بیاید این است که فشار بسیار زیادی به آن بیاید در حین کار داغ یا اصطلاحا Overload کند. این مشکل نیز می تواند در خاموش بودن ساید بای ساید دوو تاثیرگذار باشد.

تعمیر ساید بای ساید دوو در مدرن تکنیک

اگر در تهران زندگی می کنید و برای ساید بای ساید شما مشکلی پیش آمده، می توانید تعمیر یخچال خود را به مدرن تکنیک بسپارید. مدرن تکنیک یکی از بهترین و معتبر ترین تعمیرگاه های رسمی و نمایندگی های دوو در ایران است که می توانید تعمیر ساید بای ساید دوو را به بهترین شکل برای شما انجام دهد. شما برای برقراری ارتباط با مدرن تکنیک فقط کافیست که با یکی از شعب این شرکت در شمال، جنوب، شرق یا غرب تهران تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط

علت خاموش شدن ساید بای ساید بکو

 

برای ارسال سریع کارشناس، لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

برای تماس با تعمیرکار کلیک کنید