علت برفک زدن یخچال چیست؟

علت برفک زدن یخچال چیست؟

برفک زدن یخچال ها

همه ما با برفک یخچال آشناییم. برفک زدن یخچال های مختلف دو علت بزرگ دارند که باعث این اتفاق می شوند. یکی از دلایل بسیار مهم درباره برفک زدن یخچال مکان آن است. مکان یخچال در آشپزخانه باید به طوری انتخاب شود که میزان رطوبت در آن بخش کمتر باشد. بالا بودن مقدار رطوبت در کنار یخچال می تواند باعث برفک زدن زیاد دستگاه شما شود و این می تواند به یخچال شما آسیب وارد کند.

دومین علت برفک در در یخچال که مهم ترین علت برفک زدن یخچال نیز شناخته می شود، خرابی گسکت یا همان لاستیک درب یخچال است. وقتی این قطعه پلاستیکی خراب می شود و نمی تواند کار خود را به خوبی انجام دهد، رطوبت داخل یخچال بالا رفته و یخچال برفک می زند. این در واقع مهم ترین علت برفک زدن یخچال است. پس اگر یخچالتان برفک می زند و می دانید که رطوبت مکان آن بالا نیست، حتما باید گسکت ها را بررسی کنید.

شاید برای شما مفید باشد: دستگاه تصفیه آب

برفک در یخچال های قدیمی

یک نکته بسیار مهم که باید به آن دقت داشته باشید، این است که علت های برفک زدن یخچال ها که در بالا گفته شد، مربوط به یخچال های بروز و جدید است. در یخچال های قدیمی که امروزه فقط در خانه مادربزرگ ها و پدربزرگ ها پیدا می شود، قضیه تفاوت دارد. در واقع در یخچال های قدیمی، برفک زدن چیزی کاملا عادی است. یخچال های قدیمی پس از گذشت مدتی به سرعت برفک میزنند.

در این یخچال فریزر های قدیمی صفحه ای خنک کننده به نام تریزون در فریزر نصب میشد که پس از مدتی کار کردن شروع به برفک زدن می کرد.

ترموستات خراب

یکی دیگر از حالت هایی که ممکن است برای یخچال شما به وجود آمده باشد که علت برفک زدن یخچال شما باشد این است که ترموستات یخچال تان خراب شده باشد. اگر ترموستات دستگاه خراب باشد، نمی تواند سردی هوای فریزر را به درستی تشخیص دهد و دستگاه به سرد کردن فریزر ادامه می دهد و این باعث برفک زدن در یخچال می شود.

رفع مشکل برفک زدن

برفک زدن همانطور که گفته شد، برفک زدن یکی از رایج ترین و در عین حال ساده ترین مشکلاتی است که ممکن است برای یخچال به وجود بیاید. شما می توانید مشکل برفک ها را به راحتی برطرف کنید. شما فقط کافیست که در زمانی که یخچال شما برفک می زند، آن را تمیز کنید.

البته باید دقت داشته باشید که اگر این برفک ها خیلی سریع میزنند و هر چه شما یخچال را تمیز می کنید، دوباره در مدت کوتاهی به شکل قبل برمیگردد، باید آنها را تعمیر کنید. ولی اگر مدتی است که از یخچال استفاده می کنید و یخچالتان برفک زده است، فقط کافیست آن را تمیز کنید. البته نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که هیچ وقت با چیز های تیز برفک ها را از بین نبرید. چون ممکن است به قسمت های مختلف یخچال، آسیب وارد کنید.

راهکار برفک نزدن یخچال و فریزر

اگر می بینید که یخچال و فریزر تان هی برفک می زنند، می توانید به کمک روشی ساده جلوی این اتفاق را بگیرید. یکی از مهم ترین علت های برفک زدن یخچال، باز ماندن در به طور کم یا زیاد است. اگر می خواهید مانع از برفک زدن یخچال خود شوید، می توانید چیدمان مواد غذایی در یخچال و فریزر خود را تغییر دهید و از بسته شدن درب یخچال اطمینان حاصل فرمایید.

بهترین تعمیرگاه رسمی یخچال در تهران

اگر در شهر تهران زندگی می کنید و برای یخچال های شما مشکلی پیش آمده و مدام برفک می زنند، می توانید تعمیر یخچال خود را به مدرن تکنیک بسپارید. مدرن تکنیک ب بیش از 20 سال سابقه یکی از مهم ترین و بهترین تعمیرگاه های رسمی و نمایندگی های برند های خارجی در ایران است که تعمیر لوازم خانگی را به بهترین شکل برای شما انجام می دهد. شما فقط کافیست برای برقراری ارتباط و درخواست برای تعمیر لوازم در خانه تان، با شعب مختلف مدرن تکنیک در شرق، غرب، شمال و جنوب تهران تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط 

علت خاموش بودن یخچال فریزر بلومبرگ

 

برای ارسال سریع کارشناس، لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

تماس با تعمیرکار