شماره تماس: 02122500600

ارورها و خطاهای یخچال امرسان

نمایندگی‌های امرسان در تهران

تماس با شمال تهران

۰۲۱-22500600

تماس با شرق تهران

021-77081090

تماس با غرب تهران

021-88566359

تماس با جنوب تهران

021-55102370
شماره تماس ها جهت رفع ارورها و خطاهای یخچال امرسان

توضیحات


خطاها و ارورهای یخچال امرسان

یخچال‌های امروزی این قابلیت را دارند که در صورت ایجاد مشکل در عملکردشان، با ارسال یک کد ارور یا خطا و نمایش آن روی صفحه نمایشگر یخچال، شما را از وجود مشکل مطلع کنند. این قابلیت به شما کمک می‌کند تا قبل از اینکه خرابی یک قطعه یا بخش، فشار زیادی به سایر بخش‌ها وارد کند و باعث خرابی بیشتر شود، از آن اطلاع پیدا کرده و بلافاصله برای تعمیر یا تعویض آن قطعه اقدام کنید. در این مطلب قصد داریم ارور یا خطاهای یخچال امرسان را یک به یک عنوان کرده، معنی و مفهوم هر یک را بررسی و در نهایت راه‌حل‌های لازم برای رفع مشکل را به طور کامل توضیح خواهیم داد. پس اگر روی نمایشگر یخچال امرسان خود، خطایی دریافت می‌کنید که معنای آن را نمی‌دانید، یا اطلاعاتی درباره نحوه رفع مشکل ندارید، این مقاله را مطالعه کنید.

ارورها یا خطاهای یخچال امرسان

امرسان یکی از برندهای معتبر داخلی در حوزه تولید لوازم خانگی از جمله یخچال است. این برند همواره تلاش کرده تا محصولات خود را با کیفیتی در سطح استاندارهای جهانی تولید و به بازار عرضه کند. قابلیت عیب‌یابی و نمایش کدهای خطا از مهم‌ترین قابلیت‌های یخچال‌های امرسان محسوب می‌شوند. البته توجه داشته باشید که برخی از خطاهای یخچال امرسان ناشی از عیب‌های بسیار ساده بوده و خود شما می‌توانید به راحتی آن را رفع کنید، اما برخی از خطاها بسیار تخصصی بوده و برای رفع مشکل حتما باید از تعمیرکاران متخصص کمک بگیرید. چون در صورت اشتباه ممکن است متحمل پرداخت هزینه‌های زیادی شوید.

پس اگر برای رفع مشکلات جدی یخچال امرسان خود نیاز به کمک داشتید با مدرن تکنیک نمایندگی تعمیر لوازم خانگی ویرپول، ال جی، سامسونگ، دوو، وستینگهاوس و... تماس بگیرید.

خطای C0 در یخچال امرسان

خطای C0 در یخچال امرسان نشان‌دهنده وجود مشکل در کمپرسور و یا فن دستگاه است. البته ممکن است برد یخچال هم دچار مشکل شده باشد.

رفع خطای C0 در یخچال امرسان

یکی از رایج‌ترین خطاهای یخچال امرسان، خطای C0 است. برای رفع خطای C0 اول به سراغ اتصالات کمپرسور و فن بروید و در صورت قطعی، سیم آن را تعویض کنید. اکر مشکل از اتصالات نبود، سعی کنید قطعه معیوب را پیدا کنید. برای مثال ممکن است خود کمپرسور یا فن خراب شده باشند. بعد از پیدا‌کردن قطعه معیوب سریعا آن را تعویض کنید. به خاطر داشته باشید اگر هیچ‌کدام از موارد گفته شده مشکلی نداشتند، ممکن است مشکل از برد الکترونیکی یخچال بوده که کاری تخصصی است و بهتر است از یک تعمیرکار حرفه‌ای کمک بگیرید.

خطای DA در یخچال امرسان

خطای DA در یخچال امرسان نشان می‌دهد که دمپر یا اتصالات آن و یا هیتر دمپر دچار مشکل شده است. دمپر یه قطعه حساس است که تعمیر آن نیاز به دانش تخصصی دارد بنابراین قبل از دست‌زدن به آن بهتر است با یک تعمیرکار حرفه‌ای مشورت کنید.

رفع خطای DA در یخچال امرسان

برای رفع این یخچال لازم است ابتدا قطعه دمپر و هیتر را بررسی کنید تا مطمئن شوید که اتصالات آن‌ها مشکلی نداشته باشند. برای بررسی عملکرد هیتر باید مقدار مقاومت آن را بررسی کنید. اگر هیتر معیوب بود، آن را عوض کنید. چنانچه هیچ‌کدام از موارد ذکر شده مشکلی نداشتند به احتمال زیادی مشکل از برد الکترونیکی یخچال است که همانطور که قبلا هم گفتیم برای بررسی برد الکترونیکی از یک متخصص کمک بگیرید.

خطای RD در یخچال امرسان

یکی از خطاهای یخچال امرسان که ممکن است به دفعات با آن مواجه شوید، خطای RD است. زمانی که این خطا روی صفحه نمایشگر یخچال شما ظاهر شد به این معنی است که سوئیچ مگنت یا دمپر به درستی کار نمی‌کند. این خطا هم جزو خطاهایی است که تعمیر آن نیاز به دانش تخصصی دارد.

رفع خطای RD در یخچال امرسان

برای رفع خطای RD به ترتیب زیر عمل کنید.

ابتدا عملکرد سوئیچ را بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ مشکلی ندارد. سپس دمپر را چک کنید. اگر هر یک از این قطعات مشکل داشته باشند باید آن را تعویض کنید، اما اگر هیچ‌کدام از این دو قطعه ایرادی نداشته باشند مشکل از برد الکترونیکی یخچال است.

خطای DS یا D5 در یخچال امرسان

بسته به مدل یخچال امرسان، ممکن است خطا به شکل DS یا D5 نمایش داده شود که در واقع هر دو به یک معنی هستند. هرگاه این ارور را روی صفحه نمایشگر یخچال امرسان خود دیدید به این معنی است که سنسور دیفراست یخچال شما مشکل پیدا کرده است.

رفع خطای DS یا D5 در یخچال امرسان

ابتدا اتصالات و سیم‌های ارتباطی سنسور دیفراست یخچال را بررسی کنید. مقدار مقاومت سنسور را هم با اهم‌متر بسنجید، اگر متوجه شدید که سنسور معیوب است آن را تعویض کنید. چنانچه سنسور دیفراست مشکلی نداشت، باید عملکرد برد الکترونیکی دستگاه بررسی شود.

خطای HE در یخچال فریزر امرسان

خطای HE معمولا به دلیل اختلال در عملکرد هیتر، المنت گرمایشی، افت ولتاژ و گاهی ضعف عملکرد هیتر ایجاد می‌شود.

رفع خطای HE در یخچال فریزر امرسان

برای رفع این خطا اول به سراغ بررسی سیم‌کشی‌ها و اتصالات هیتر بروید تا اگر مشکلی داشت آن را رفع کنید. اما اگر اتصالات مشکلی نداشتند باید از سالم بودن قطعه هیتر یا المنت مطمئن شوید. اگر قطعه معیوب بود آن را تعویض کنید. اما اگر هیچ کدام از موارد بالا باعث نمایش خطای HE نبودند به احتمال زیاد برد یخچال شما دچار مشکل شده است.

خطای CD در یخچال امرسان

خطای CD یکی از خطاهای یخچال امرسان است که ممکن است در مدل‌های مختلف معانی متفاوتی داشته باشد. به طوری که در برخی مدل‌ها نشانگر اختلال در کمپرسور و فن دستگاه و اتصالات آن‌ها است و در برخی مدل‌های دیگر نشانه اختلال در عملکرد دمپر است. البته افت ولتاژ، ضعف در عملکرد کمپرسور و خرابی برد هم از دلایلی دیگری هستند که منجر به نمایش خطای CD در یخچال امرسان می‌شوند.

رفع خطای CD در یخچال امرسان

در صورت مشاهده خطای CD ، ابتدا اتصالات قطعاتی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم را بررسی کنید. اگر مشکل از اتصالات نبود، سراغ بررسی عملکرد خود قطعات بروید. اگر هر یک از قطعات کمپرسور، فن و یا دمپر مشکل داشتند، آن را تعویض کنید.

خطای FA در یخچال امرسان

نمایش خطای FA بر روی نمایشگر یخچال امرسان به این معنی است که فن دستگاه دچار مشکل شده است.

رفع خطای FA در یخچال امرسان

برای رفع خطای FA در یخچال‌های امرسان، ابتدا اتصالات فن دستگاه را به دقت بررسی کنید. سپس خود فن را چک کنید تا مطمئن شوید شکستگی نداشته باشد با احتمالا شی خارجی داخل فن نباشد. اگر به هر دلیلی فن قابل تعمیر نبود، باید آن را تعویض کنید. چنانچه فن و اتصالات آن مشکلی نداشته باشند. به احتمال زیاد برد الکترونیکی یخچال ایراد پیدا و امکان ارسال فرمان به سایر قطعات را ندارد.

خطای Al در یخچال امرسان

خطای Al که مخفف کلمه Alarm است، نوعی هشدار درباره عملکرد نادرست یخچال به شما می‌دهد که نشان‌دهنده خنک‌نکردن یخچال است. حل این خطا با سایر خطاهای یخچال امرسان کمی متفاوت بوده و  برای رفع آن نیاز به تعمیرکار با تجربه دارید.

خطای FC در یخچال امرسان

زمانی که سنسور دستگاه بسوزد با دچار اختلال در عملکرد شود، شما ارور FC را روی نمایشگر یخچال خواهید دید. بعد از دیدن این ارور می‌توانید مراحل زیر را برای رفع آن دنبال کنید.

رفع خطای FC در یخچال امرسان

قبل از هرچیز، اتصالات سنسور را بررسی کنید چون ممکن است خود سنسور ایرادی نداشته و مشکل اصلی از اتصالات دستگاه ناشی شده باشد. اگر اتصالات و سیم کشی مشکلی نداشت، مقاومت سنسور را با اهم‌متر اندازه‌گیری کنید.  در صورت خرابی سنسور آن را تعویض کنید. اما اگر سنسور مشکلی نداشت، باید ایراد رادر برد الکترونیکی دستگاه جستجو کنید که کاری تخصصی بوده و نیاز به تعمیرکار دارید.

خطای LA در یخچال امرسان

LA مخفف کلمه Lamp بوده و این ارور به ما گوشزد می‌کند که لامپ دستگاه و یا اجزا و اتصالات آن مشکل پیدا کرده‌اند.

رفع خطای LA در یخچال امرسان

برای رفع این خطا کافی است ابتدا اتصالات لامپ و اجزای آن را بررسی کنید. سپس از سلامت خود لامپ مطمئن شوید. اگر لامپ نیاز به تعویض داشت، پیشنهاد می‌کنیم حتما از نمایندگی معتبر جهت تعویض آن استفاده کنید تا قطعه اصل و دقیقا مشابه لامپ اصلی خود یخچال فریزر امرسان را روی دستگاه شما نصب کنند.

خطاهای H1 و  H2 در یخچال‌های امرسان

خرابی و یا نقص عملکرد هیتر دیفراست در قسمت یخ‌زدایی، باعث می‌شود ارورهای H1 و H2 از طریق برد الکترونیکی یخچال به نمایشگر ارسال شوند. 

رفع خطاهای H1 و  H2 در یخچال‌های امرسان

برای بررسی دلیل نمایش خطاهای H1 و H2 باید ابتدا اتصالات هیتر دیفراست و خود هیتر دیفراست را بررسی کرده و از سلامت آن مطمئن شوید.

خطای D در یخجال‌های ساید بای ساید امرسان

یخچال‌های ساید بای ساید امرسان در صورت ایجاد مشکل در سنسور دیفراست، ارور D را روی صفحه نمایشگر نمایش می‌دهند.

رفع خطای D در یخجال‌های ساید بای ساید امرسان

برای رفع این خطا از سری خطاهای یخچال امرسان، قبل از هر کاری به سراغ بررسی عملکرد سنسور مربوط به یخ زدایی یا دیفراست بروید. اگر سنسور مشکل داشت آن را عوض کنید، اما اگر مشکل از سنسور نبود، برد سیستم دچار مشکل شده است.

خطای B در یخچال‌های امرسان

چنانچه سنسور یخچال امرسان دچار مشکل شود، خطای B روی صفحه نمایشگر ظاهر می‌شود.

رفع خطای B در یخچال‌های امرسان

برای رفع این مشکل باید عملکرد سنسور را بررسی کنید و در صورتی که خرابی داشته باشد باید آن را تعویض کنید.

خطای F در یخچال‌های امرسان

زمانی که ارور F روی صفحه نمایشگر ظاهر شد، بدانید که سنسور فریزر شما مشکل پیدا کرده است.

رفع خطای F در یخچال‌های امرسان

برای رفع این خطا هم باید سنسور فریزر را بررسی کنید تا اگر مشکلی داشت بتوانید آن را تعویض کنید.

خطای I در یخچال ساید بای ساید امرسان

اگر سنسور یخ‌ساز یخچال فریزر ساید بای ساید امرسان خراب شود، خطای I بروز پیدا می‌کند. البته گاهی ممکن است مشکل از برد الکترونیکی دستگاه باشد.

رفع خطای I در یخچال ساید بای ساید امرسان

برای رفع خطای I ، اول سنسور را به دقت بررسی کنید تا اگر مشکل از سنسور یخ‌ساز است آن را تعویض کنید. اما اگر سنسور سالم بود، با یک تعمیرکار ماهر برای بررسی برد یخچال صحبت کنید.

بعد از برطرف کردن مشکل، همچنان خطاها روی صفحه نمایشگر دیده می‌شود؟

گاهی اوقات به وجود برطرف کردن مشکل، خطای قبلی همچنان روی صفحه دیده می شود. در این گونه موارد نگران نباشید. کافی است یخچال خود را یکبار ریست کنید. حتی گاهی بدون تعمیر و رفع خطا هم با ریست‌کردن، مشکل خودبه‌خود حل شده و نیازی به بررسی قطعه وجود ندارد. چون یخچال یک وسیله الکترونیک است که گاهی پیام‌های اشتباهی ارسال می‌کند. برای رفع خطاهای یخچال امرسان از طریق ریست‌کردن مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. ابتدا برد یخچال را در حالت خاموش قرار دهید تا دستگاه خاموش شود.
  2. سپس دو کلید Power و Suber را همزمان لمس کرده و نگهدارید درست مثل خاموش‌کردن کیس کامپیوتر.
  3. در مرحله آخر، اگر حروف SE را روی نمایشگر دیدید، به این معنی است که ریست‌کردن با موفقیت انجام شده است.

جمع‌بندی

اطلاع از خطاهای یخچال امرسان به شما کمک می‌کند تا در شرایطی که مشکل یخچال جدی نیست بتوانید آن را تعمیر کنید، اما چنانچه مشکل جدی بود مانند آنچه ممکن است برای برد یخچال اتفاق بی‌افتد به هیچ‌عنوان خودتان سعی نکنید آن را تعمیر کنید. چون برد قطعه بسیار حساسی است و در صورتی که بدون داشتن اطلاعات کافی آن را دست‌کاری کنید، هزینه‌های زیادی برای شما به بار خواهد آورد. اگر برای تعمیر یخچال خود به تعمیرکار حرفه‌ای نیاز داشتید می‌توانید روی کمک مدرن تکنیک حساب کنید. برای تماس با مدرن تکنیک؛ نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی جنرال الکتریک، وستینگهاوس، ال جی، ویرپول، سامسونگ، دوو و... با این شماره‌ها تماس بگیرید.

 

مطالعه بیشتر

برای ارسال سریع کارشناس، لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

برای تماس با تعمیرکار کلیک کنید