شماره تماس: 02122500600

ارور یخچال دوو

نمایندگی‌های دوو در تهران

تماس با شمال تهران

۰۲۱-22500600

تماس با شرق تهران

021-77081090

تماس با غرب تهران

021-88566359

تماس با جنوب تهران

021-55102370
شماره تماس ها جهت رفع ارور یخچال دوو

توضیحات


 

 

ارور و کد خطاهای یخچال دوو

وجود انواع ارور و خطا در یخچال های نام آشنای دوو ساخت کشور کره که با پشتیبانی از مراکز فروش در سطح جهان با استقبال گسترده ایی در روبه رو شده اند، تعجب آور نیست. ایران از جمله کشورهای پر مصرف این برند محسوب می شود.از دلایل محکم خریداران بی شمار این محصول می توان به تکنولوژِی بالای استفاده شده در محصولات این برند اشاره کرد با به کارگیری این امر مثبت، جهت رفع نیاز مصرف کنندگان ، ظاهر شدن ارور در صفحه نمایش انواع یخچال های این برند ازجمله یخچال فریزر و ساید بای ساید کاملاٌ طبیعی است. در صورت آشنایی با راه های شناخت انواع ارورها و نحوه ی رفع آن ها می توان بدون هیچ سؤال یا سردرگمی از این دستگاه ها استفاده ی مفید کرد.

ارور و کد خطاهای مطرح یخچال 

ارور و کد خطا همیشه درتمامی محصولات به عنوان یک اعلان تکان دهنده برای مصرف کننده گان به حساب می آید. وقتی با این اعلان مفید رو به رو شدید، بدون هیچ نگرانی، ابتدا با بررسی دقیق از مفهوم آن مطلع شوید و درنهایت با رفع عیب می توانید آن را برطرف کنید.  شرح کامل، آشنایی با دلایل به وجود آورنده و همچنین نحوه ی عیب یابی این ارورها  در انواع یخچال دوو در این مقاله، هیچ سؤالی را برای شما بی پاسخ نمی گذارد.

ارور و کد خطای C1

این کد خطا در اثر کارکرد 3 ساعته ی کمپرسور با دمای 5 درجه یا بالاتر سنسورD دراین مدت زمان رخ می دهد، با خاموش کردن کمپرسور، دمای سنسور به حالت عادی بازگشته و ارور رفع می شود.

ارور و کد خطای d2

دیفراست اجباری برای A/S باعث بروز این خطا می شود، برای رفع آن باید دمای سنسورD را به بالای 10 درجه برسانید به این صورت که قفل مربوطه را بازکنید و کلید تنظیم یخچال را همزمان با نگه داشتن کلید تنظیم فریزر، 5 بارفشار دهید.

ارور و کد خطای EF

ارور مربوط به قطع شدن سنسور   FLOWیا اتصال کوتاه آن است، جهت برطرف شدن این خطا باید قطعه ی مورد نظر تعویض شود.

ارور و کد خطای ET

نشان دهنده ی خطای سنسور توازن SW است، جهت  رفع  ارور مورد نظراین قطعه را بررسی و در صورت نیاز تعویض نماید.

 ارور و کد خطای EA

هنگام 3 بارانداختن یخ به صورت پشت سر هم این خطا به شما هشدار می دهد که این کار درست نیست، بنابراین سنسور SW یخساز را متوقف می کند، با تکرار نکردن این عمل خطای EA ظاهر نمی شود.

ارور و کد خطای EU

هشدار خرابی  سنسور SW در اثر پربودن یخ را می دهد، جهت رفع این ارور این قسمت را بررسی کنید و اقدامات لازم را انجام دهید.

ارور و کد خطای Eg

این ارور اعلام کننده ی خطا در سنسور یخساز است به این صورت که دمای آن 5 دقیقه بعد از تأمین آب بالا می رود در این مواقع این قطعه باید تعویض شود.

ارور و کد خطای FT

مشخص کننده ی خطا در سنسور SW است ودر این شرایط باید این قطعه را بررسی و یا تعویض نماید.

ارو و کد خطای S/W

خطا در دیسپنسر SW را نشان می دهد، برای رفع آن باید ابتدا عملکرد دیسپنسر و خردکن را قطع و آنها را بررسی کنید.

ارور و کد خطای CE

این خطا مربوط به RX بوده و بیانگر این موضوع است که هیچ داده ای در مدت زمان 30 ثانیه از آن عبور نکرده است، RX را بررسی و ارور را رفع نماید.

ارور و کد خطای d3

 نشان دهنده ی روشن شدن اجباری سیستم یخ زدایی دستگاه است و با بررسی این مرکز کد خطا رفع می شود.

ارور و کد خطای F1

این ارور هشدارباز بودن سنسور F را به شما می دهد و برای رفع آن این سنسور را بررسی کنید.

ارور و کد خطای F2

این ارور هشدارکوتاه بودن سنسور F را به شما می دهد و برای رفع آن این سنسور را بررسی کنید.

ارور و کد خطای F3

این ارور حاکی از نقص در سیستم یخ زدایی یخچال بوده و جهت رفع آن باید این مرکز را بررسی و خطا را رفع برطرف کنید.

ارور و کد خطای F4

خطایی که نقص در سنسور S/W را بیان می کند وبرای رفع آن باید این قطعه را بررسی ودرصورت نیاز تعویض نماید.

ارور و کد خطای F5

یک ارور بسیار مهم وحساس مربوط به اختلال در کمپرسور یخچال می باشد که باید سریعاً مورد بررسی قرار بگیرد.

ارور و کد خطای F1

ظهور این کد خطا بانگر قطع برق یا اتصال کوتاه سنسور فریزراست برای رفع  ارور باید سنسورمورد نظر بررسی ودر صورت نیاز تعویض شود.

ارور و کد خطای r1

ارور مربوط به قطعی برق یا اتصال کوتاه در سنسور یخچال است که جهت برطرف شدن این خطا باید سنسور و اتصالات آن را بررسی و درصورت لزوم این قطعه را تعویض کنید.

ارور و کد خطای rt

با دیدن این خطا باید بدانید که در سنسورRT قطعی جریان برق یا اتصال کوتاه رخ داده است برای این منظور، سنسور مورد نظر را مورد بررسی قراردهید و درصورت نیاز آن را تعویض نماید.  

ارور و کد خطای d1

این کد خطا بیانگر قطعی برق یا اتصال کوتاه در سنسور D است، بنابراین این قطعه را بررسی و خطای ایجاد شده را رفع کنید.

 ارو و کد خطای dr 

  ارور مربوط به خطا در میکروسوییچ  یخچال است، جهت رفع این خطا ابتدا یک بار درب یخچال را باز وبسته کنید، در صورت برطرف نشدن کدخطا باید این قطعه را عوض کنید.

ارور و کد خطای Df

  ارور مربوط به خطا در میکروسوییچ  فریزر است، جهت رفع این خطا ابتدا یک بار درب فریزر را باز وبسته کنید، در صورت برطرف نشدن کد خطا باید این قطعه را عوض کنید.

ارور و کد خطای dH

خطا مربوط به میکروسوییچ در Home bar می باشد، برای رفع این ارور باید یک بار درب home bar را باز و بسته کنید و در صورت برقراربودن ارور باید میکروسوییچ در home bar را عوض نماید.

ارور و کد خطای F3

این ارور به شما اعلام می کند که  در بازگشت جریان از دیفراست یک اختلال ایجاد شده است، بنابراین برای رفع این خطا درصورتی که درب یخچال بیشتر از یک دقیقه بازنمانده باشد، می توانید سنسور دیفراست را بررسی کنید، درغیر این صورت قطعات ترمودیسک، ترموفیوز، المنت و برد الکترونیکی را تعویض کنید.

ارور و کد خطای E9 

این خطا اعلام می کند که کمپرسوربه مدت 3 ساعت کار کرده و دمای سنسور D در این مدت، 5 درجه یا بیشتر بالا رفته است، برای رفع این ارور می توانید کمپرسور را خاموش کرده تا دمای این قطعه به حالت عادی برگشته و کد خطا برطرف شود.

برای درگیرنشدن با این اعلان های به ظاهر آزار دهنده اما پر از فایده ی  این برند می توانید به وسیله مطالعه دفترچه راهنمای یخچال فریزر دوو هیچ وقت با آن ها برخوردی نداشته باشید، همچنین دچارمشکلات این محصولات نشوید.

 
مطالعه بیشتر

برای ارسال سریع کارشناس، لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

برای تماس با تعمیرکار کلیک کنید