انواع ارورها و راهکار برطرف کردن آن در یخچال مابه

امتیاز : ۴.۹
ارور یخچال مابه

یخچال های مابه

شرکت مابه (Mabe) یکی از شرکت های فعال در زمینه تولید لوازم خانگی برقی است که در سال ۱۹۴۶ میلادی در شهر مکزیکوسیتی، تاسیس و راه اندازی شد. این کمپانی در ابتدای فعالیت خود اقدام به طراحی و ساخت دکوراسیون آشپزخانه می کرد؛ اما پس از گذشت مدت زمان کوتاهی، به تولید و یاخت انواع لوازم خانگی برقی روی آورد. این شرکت با بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا و با استفاده از کادر مجرب و متخصص، توانسته محصولات بسیار باکیفیتی، طراحی و تولید کند و محصولات خور را به بیش از ۷۰ کشور جهان نیز صادر کند. یکی از محصولات تولیدی این شرکت یخچال و فریزر در سایزها و مدل های مختلف است که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. این محصول دارای مانیتور و صفحه نمایش است که دمای یخچال و نشانگر خطا (eror) را نشان می دهد. ما در این مقاله سعی داریم به بررسی ارور یخچال مابه بپردازیم.
 

علت ارور یخچال مابه mabe

یخچال و فریزرهای تولید شده در شرکت مابه، یکی از انواع یخچال و فریزرهای پیشرفته و مدرن در جهان است و دارای صفحه نمایشگر دما، تنظیمات و نشانگر خطا است. وقتی عملکرد هر کدام از قسمت های یخچال و به طور کلی عملکرد یخچال و فریزر دچال مشکل و نقص فنی شود، حسگرهای یخچال، نقص فنی یا اختلال عملکرد را شناسایی می کنند و آن ها را به صفحه نمایش یخچال، مخابره می کنند و نشانگرهای خطا، به طور اختصار و با حروف لاتین، بر روی صفحه نمایش ظاهر می شوند، که هر کدام از این نشانگرها، نشانه بروز نقص فنی و اختلال در عملکرد قسمت خاصی از یخچال و فریزر می باشد که عبارتند از:
 

  ارور HRS

این کد خطا یا ارور یخچال مابه، مربوط به برد پاور یخچال می شود که یک قطعه ی الکترونیکی حساس و کاربردی است. اولین نشانه و علامت بروز مشکل و نقص فنی در برد پاور یخچال، نمایش علامت اختصاری HRS بر روی صفحه نمایشگر یخچال و فریزر است. به محض این که علامت HRS بر روی صفحه نمایش یخچال و فریزر، ظاهر شد، باید فورل یخچال را از برق بکشید تا جریان برق ورودی به آن قطع شود و سپس با نماینگی های مجاز و یا تعمیرکاران مجرب و حرفه ای تماس بگیرید تا برای رفع مشکل به وجود آمده، اقدامات لازم را انجام دهند.
 

  ارور ERCO 

این کد خطا یا ارور یخچال مابه مربوط به ارتباط بین برد الکترونیکی صفحه نمایش یخچال و فریزر با برد اصلی آن است و زمانی بر روی صفحه نمایش، ظاهر می شود که در این ارتباط بین برد الکترونیکی صفحه نمایش موجود روی درب یخچال و برد الکترونیکی اصلی یخچال، مشکلی یا نقص فنی به وجود آمده است.
 

   ارور FF

این ارور مربوط به قسمت فن و یا همان خنک کننده یخچال و فریزر است و زمانی این ارور بخچال مابه نمایان می شود که در کارکرد، فن یخچال و فریزر اختلال مشکل یا نقص فنی به وجود آمده باشد.
پس چنانچه این ارور را مشاهده کردید و همچنین صدای زیادی از فن یخچال و فریزر شنیدید، به معنی این است که فن فریزر دچار مشکل و یا نقص فنی شده است.
 

  ارور F0 یا F1 

این کدهای خطا، مربوط به برد الکترونیکی یخچال و فریزر می باشد و زمانی که این‌ خطاها بر روی صفحه نمایش، مشاهده می کنید که برد الکترونیکی یخچال و فریزر دچار اختلال یا نقص فنی شده باشد.
 

  ارور F3 و F4

این کدهای خطا و ارور، به قسمت سنسور یخچال و فریزر مربوط می شود و زمانی بر روی صفحه نمایشگر، نمایان می شود که سنسور یخچال و فریزر، دچار مشکل یا نقص فنی شده است.
 

  ارور F5 و F6 و F7 

این کدهای خطا یا ارور، زمانی بر روی صفحه نمایشگر ظاهر می شوند که برد الکتریکی و یا سیم کشی یخچال، دچار قطعی، خرابی و یا نقص فنی شده است.
 
درهنگام نمایش خطا یا ارور یخچال مابه (mabe) چه اقداماتی باید انجام داد؟
در مطالب بالا به انواع ارورها و خطاهایی که ممکن است بر روی صفحه نمایشگر یخچال و فریزر مابه نمایان شود و همچنین دلایل نمایش هر یک از این خطاها و ارورها  اشاره کردیم. اکنون می خواهیم راهکارهای رفع این خطاها و ارورها را بررسی کنیم که از جمله مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱. حفظ خونسردی و عدم انجام اقدامات غیراصولی و غیرفنی
۲. قطع جریان برق ورودی به یخچال
۳. تماس با نمایندگی خدمات پس از فروش یا تعمیرکاران متخصص و مجرب

فرم ارسال نظر

نظرات کاربران


soren
۱۴۰۰/۰۵/۲۷

یخچال مابه خیلی پیغامهای خطا میداد از کسی هم نمیتونستم بپرسم یا از جایی دانلود کنم اما دوست دارم این شرکت و این سایت پیشنهاد داد

برای ارسال سریع کارشناس، لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

۰۲۱۲۲۰۰۰۹۳۲