شماره تماس: 02122500600

ارور یخچال مابه

نمایندگی‌های مابه در تهران

تماس با شمال تهران

۰۲۱-22500600

تماس با شرق تهران

021-77081090

تماس با غرب تهران

021-88566359

تماس با جنوب تهران

021-55102370
شماره تماس ها جهت رفع ارور یخچال مابه

توضیحات


ارور HRS یخچال مابه

ارور Hrs یخچال مابه هم در یخچال فریزرهای معمولی و هم در یخچال فریزرهای ساید بای ساید اتفاق می‌افتد این ارور که از شایعترین ارور هایی است که بر روی نمایشگر یخچال ظاهر می‌شود و بسیار آزار دهنده است و وقتی این ارور به وجود می‌آید اختلالاتی در یخچال ایجاد شده و یخچال از کار می افتد یکی از عمده‌ترین دلایل ایجاد ارور Hrs یخچال مابه نوسانات برقی است که بر روی برد یخچال تأثیر می‌گذارد و باعث خرابی آن و در نتیجه از کار افتادگی یخچال می‌شود

علائم ارور Hrs در یخچال مابه

یکی از نشانه‌های ارور Hrs در یخچال مابه اختلال در نشان دادن اعداد و شماره‌های نمایشگر یخچال است و همچنین به وجود آمدن صداهای عجیب و غیر عادی از یخچال یکی دیگر از این علائم که باعث به وجود آمدن این کد خطا می‌شود روشن بودن لامپ داخلی یخچال است در حالی که هیچ عدد و درجه‌ ای بر روی نمایشگر وجود ندارد در این حالت دمای داخلی یخچال شروع به گرم شدن می‌شود

چه زمانی ارور Hrs یخچال مابه به وجود می‌آید؟

وقتی که ارور ظاهر Hrs می‌شود به ما هشدار می‌دهد که برد یخچال دچار خرابی و فرسودگی شده و نیاز به تعمیر یا تعویض است نوسانات برقی و عدم استفاده از محافظ برق بر روی یخچال به این امر کمک می‌کند و باعث می‌شود که عمر مفید هر دستگاه کاهش چشمگیری داشته باشد

آیا ارور Hrs در یخچال مابه قابل درست شدن است؟

بعد از به‌وجودآمدن این کد خطا بر روی یخچال سریعاً آن را از برق خارج کرده و سپس با تکنسین ماهر در امر تعمیر یخچال مابه تماس بگیرید زیرا این کد خطا به طور کامل و به‌صورت دائم از بین نمی‌رود و حتماً باید نسبت به تعمیر آن اقدام کنید بنابراین باید به این نکته توجه داشته باشید که با خاموش‌کردن و یا ریست کردن یخچال این ارور از بین می‌رود البته گاهی ممکن است به طور موقت این ارور دیگر ظاهر نشود

برای پیشگیری از ارور Hrs یخچال مابه و تعمیر یخچال مابه چه اقداماتی لازم است؟

بهترین و آسان‌ترین راه برای جلوگیری از خرابی یخچال و نیاز به تعمیر یخچال مابه استفاده از محافظ برق برای یخچال است که با این کار باعث می‌شود شدت جریان برق شهری کمتر شده و به دستگاه شوک ایجاد نشود با  این کار می‌توان به طول عمر دستگاه  اضافه کرد یکی دیگر از موارد سرویس به موقع دستگاه‌های برقی به ویژه یخچال‌ها است و همچنین اگر هر گونه صدای غیرعادی از یخچال شنیدی حتماً نمایندگی برند یخچال خود تماس گرفته و از متخصصین تعمیر یخچال مابه کمک بگیرید نکته مهم برای افزایش طول عمر و کمتر خراب شدن یخچال این است که یخچال را در جای مناسبی قرار داده تا گردش هوا در پشت یخچال به خوبی انجام شود در صورت انجام این کارها با چالش ارور Hrs در یخچال مابه کمتر مواجه می‌شوید

وقتی یخچال شما کد خطای چراغ هشدار را نشان می‌دهد

یخچال بیش از حد پر شده است

اگر یخچال خود را یکجا پر کنید، مثلاً وقتی از خرید برمی‌گردید، به این معنی است که اقلام زیادی را به طور هم‌زمان در یخچال/فریزر خود قرار می‌دهید که باعث می‌شود زمان بیشتری برای یخ‌زدن/خنک شدن آن طول بکشد. به دما در فضای داخلی افزایش می‌یابد و باعث می‌شود دستگاه وارد حالت هشدار شود یا کد خطا را نشان دهد. توصیه می‌کنیم قبل از خرید از طریق ترموستات دمای یخچال را پایین بیاورید، سپس دو ساعت بعد وقتی غذایتان را داخل آن می‌گذارید آن را به حالت مناسب برگردانید.

مهروموم درب فرسوده است

هنگام بسته‌شدن درب، مهروموم درب آسیب می‌بیند یا محکم در موقعیت مناسب نمی‌نشیند. در این صورت، هوای گرم در اتاقی که یخچال شما در آن قرار دارد به داخل دستگاه نفوذ کرده و دمای یخچال یا فریزر را افزایش می‌دهد که باعث می‌شود چراغ هشدار نشان داده شود یا کد خطا نمایش داده شود. وضعیت مهروموم را بررسی کرده و آن را تمیز کنید. در صورت آسیب‌دیدگی یا نشان‌دادن علائم سایش، آن را تعویض کنید.

عنصر گرمایش ناودان معیوب است (فقط وسایل بدون سرما)

در یخچال‌های مجهز به فناوری بدون یخ، آب تولید شده در طی فرایند یخ‌زدایی به داخل یک ناودان می‌ریزد که در اکثر موارد با یک عنصر گرمایش مجهز می‌شود. این امر حرارت تولید می‌کند تا مطمئن شوید آب در ناودان یخ نمی‌زند. اگر بخاری معیوب باشد ، آب ناودان می‌تواند به یخ تبدیل شود. این می‌تواند باعث شود چراغ هشدار نشان داده شود یا کد خطا نمایش داده شود. می‌توانید عنصر گرمایش را با استفاده از مولتی متر در حالت اهم متر بررسی کنید. به سادگی دو پرآب متر را روی پایانه‌های عنصر (پس از قطع اتصال کانکتورهای الکتریکی) قرار دهید. اگر پیوستگی (مقدار تهی) وجود نداشته باشد ، باید آن را جایگزین کنید.

فیوز حرارتی یا ترموستات یخ‌زدایی (فقط وسایل بدون یخ) مشکلی دارد

یخچال‌ها یا فریزرهای مجهز به فناوری بدون یخ مجهز به فیوزهای حرارتی (با یا بدون ترموستات) هستند که به‌عنوان وسایل حفاظتی حرارتی عمل می‌کنند و هنگامی که درجه حرارت داخل و اطراف حفره‌ای که تبخیر کننده در آن بسیار زیاد می‌شود، فعال می‌شود. اگر ترموستات یخ‌زدایی به‌درستی کار نکند، نشان نمی‌دهد که درجه حرارت در سطح مناسب است و این منجر به نشان‌دادن چراغ هشدار یا نمایش کد خطا می‌شود. شما می‌توانید وضعیت این قطعات را با استفاده از مولتی متر (پس از قطع اولیه اتصالات الکتریکی آنها) بررسی کنید. باید مواردی را که پیوستگی ندارند جایگزین کنید.

سنسورها معیوب هستند

سنسورهای یخچال و فریزر دمای قسمت‌های مختلف دستگاه را تشخیص می‌دهند. آن‌ها همچنین برای خاموش‌کردن عناصر گرمایش در پایان چرخه یخ‌زدایی عمل می‌کنند. در صورت خرابی یا خواندن اشتباه، دستگاه ممکن است ارور یخچال مابه ظاهر شود یا چراغ هشدار روشن شود.

ترموستات خراب شده است

اگر ترموستات معیوب باشد، دیگر نمی‌تواند دمای یخچال شما را تنظیم کند و باعث می‌شود که خیلی سرد یا خیلی گرم شود. این می‌تواند منجر به نمایش ارور یخچال مابه می‌شود شما می‌توانید دمای محفظه‌ها را خودتان با استفاده از دماسنج بررسی کنید. در فریزر نباید بیشتر از -18 درجه سانتیگراد و در یخچال بیشتر از 4 درجه سانتیگراد باشد. اگر علی‌ رغم تلاش شما برای تنظیم صحیح ترموستات، دما ثابت مانده و خارج از محدوده توصیه شده باقی بماند، ممکن است مجبور شوید ترموستات را تعویض کنید.

برد مدار خراب است

برد مدار اکثر عملکردهای دستگاه یخچال شما را کنترل می‌کند. اگر معیوب باشد، ممکن است داده‌ها را اشتباه تفسیر کرده و برای تنظیم دمای داخل یخچال دچار مشکل شود. این باعث می‌شود که چراغ زنگ نشان داده شود یا ارور یخچال مابه نمایش داده شود. اگر قبلاً موارد دیگری را که در بالا توضیح داده شد آزمایش کرده‌اید، ممکن است مجبور شوید برد مدار را تعویض کنید. شما می‌توانید این کار را خودتان انجام دهید یا از خدمات یک مهندس مورد تایید سازنده تماس بگیرید.

کمپرسور خراب است

اگر کمپرسور به دلیل فرسودگی فلپ‌های داخلی یا یافتن روغن‌موتور به مدار خنک‌کننده معیوب باشد، کمپرسور در گردش سیال دچار مشکل می‌شود که می‌تواند منجر به نشان‌دادن چراغ هشدار یا نمایش کد خطا شود. اگر به نظر می‌رسد که کمپرسور منبع مشکل شما باشد، باید از یک متخصص برای تعمیر یخچال مابه خود مشورت بگیرید.

مایع خنک‌کننده نمی‌تواند به‌درستی گردش کند

روغن‌موتور گاهی اوقات می‌تواند وارد مدار خنک‌کننده شود. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، یک انسداد در مدار ایجاد می‌کند و از گردش مناسب سیال جلوگیری می‌کند. اگر سیال نتواند به طور مؤثر گردش کند، این می‌تواند منجر به خروج مقداری گاز مایع خنک‌کننده (به شکل مایع) شود که می‌تواند منجر به افزایش بیش از حد یخ شود. یخچال به دلیل ازدست‌دادن گاز گرم می‌شود که در نهایت باعث می‌شود چراغ هشدار دهنده نشان داده شود یا کد خطا نمایش داده شود. اگر مشکل مربوط به مایع خنک‌کننده دارید، از یک مهندس حرفه‌ای برای تعمیر یخچال خود کمک بگیرید.

انواع ارور یخچال مابه

ارور PO

این کد خطا به معنی قطع برق است. در صورت عدم تغذیه یخچال و افزایش دمای فریزر، نشانگر قطع برق روشن می‌شود. یک‌صدای 3 بار زنگ می‌زند و "تأیید" چشمک می‌زند تا زمانی که "تأیید اندازه‌گیری" را برای تایید قطع برق فشار دهید. پس از تایید، کد خطا 'PO' از صفحه‌نمایش ناپدید می‌شود.

ارور E0

این کد بدین معناست که یخ‌ساز دچار اشکال شده است. برای رفع آن، با مرکز برای تعمیر یخچال مابه یا هر تکنسین واجد شرایط دیگر تماس بگیرید. همچنین مهم است که یخ‌ساز یخچال خود را به طور منظم بررسی کنید تا در بهترین حالت قرار گیرد.

ارور E1

این کد خطا به این معناست که ترمیستور یا سنسور دمای یخچال معیوب است.

ارور E2

با مشاهده این کد خطا، می‌دانید که ترمیستور یا سنسور دمای فریزر معیوب شده است.

ارور E3

کد خطای E3 نشان می‌دهد که سنسور یخ‌زدایی معیوب است. این بر دمای یخچال تاثیر می‌گذارد. لوله تخلیه یخچال را بررسی کنید تا مطمئن شوید هیچ‌چیز مانع مسدود شدن آن نمی‌شود. آن را از خاک و سایر زباله‌ها پاک کنید. در صورت ادامه خطا، با یک تعمیرکار برای تعمیر یخچال مابه تماس بگیرید تا به شما کمک بدهد.

ارور E4

این کد خطا به این معناست که سنسور یخ‌زدایی قسمت یخچال معیوب است.

ارور E5

این کد خطا به این معناست که سنسور یخ‌زدایی قسمت فریزر معیوب شده است.

ارور E6

اگر این کد خطا را مشاهده کردید، صفحه‌نمایش و برد کنترل اصلی مشکل دارند. این امر بر نحوه عملکرد صحیح کنترل‌ها یا صفحه‌نمایش یخچال تأثیر می‌گذارد.

ارور E7 و E8

در صورت مشاهده هر یک از این کدهای خطا، سنسور دمای محیط معیوب است.

ارور E9

وقتی درجه حرارت در قسمت فریزر یخچال خیلی زیاد شود، این کد خطا ظاهر می‌شود. زنگ هشدار به شما هشدار می‌دهد. درب فریزر را بررسی کنید تا مطمئن شوید محکم بسته شده است و واشر درب را بررسی کنید تا ببینید آیا هنوز محکم بسته شده است یا خیر. در صورت عدم تغییر آن را تغییر دهید.

ارور EE

این کد خطا نشان می‌دهد که مدار یخ‌ساز در یخچال معیوب است. برای رفع این مشکل به خدمات یک تکنسین واجد شرایط برای تعمیر یخچال مابه خود نیاز دارید.

 
مطالعه بیشتر

برای ارسال سریع کارشناس، لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

برای تماس با تعمیرکار کلیک کنید