آشنایی با انواع ارورهای یخچال پروفایل

امتیاز : ۴.۹
ارور یخچال پروفایل

ارور و کدخطاهای یخچال پروفایل 

ارور و خطا در تمامی زمینه ها جنبه ی کاربردی مفیدی دارد، برخلاف دیدگاه عامیانه که با شنیدن نام ارور به جنبه ی منفی آن نگاه می کنند این اخطار و ارور ها می توانند در مواقع خطرناک بسیار کمک کننده و راهنما باشند. از جمله موارد کاربرد نمایش ارور را می توانید  در وسایلی مانند انواع یخچال در برند های متفاوت  را مشاهده کنید. یخچال های پروفایل کشور آمریکا و شهر بوستن به دلیل استفاده زیاد از تکنولوژی در سیستم خود شامل: رویکرد مدرن و سبک طراحی جدید، سیستم ارائه ی نوشیدنی های سرد و گرم، قابلیت اتصال به Wifi  و... می تواند نمونه خوبی برای بررسی انواع ارورهای یخچال پروفایل باشد. این شرکت دارای عاملیت های فروش زیادی در سطح جهان و ایران است که قیمت یخچال پروفایل در هر مرکز با توجه به بازار ارز متفاوت است. 
 

بررسی و رفع ارور یخچال

مواجه شدن با انواع ارور، تشخیص و عیب یابی آن یک راهنمای جامع و کامل را می طلبد که تمامی نیاز های مصرف کنندگان را رفع نماید، یک راهنمای کاربردی که بتواند در تمامی مواقع رخدادهای خطا نقطه مرکزی ارور یخچال پروفایل را تشخیص و با سرعت رفع ارور نماید. در مطلب پایین راهنمای جامعی از این ارورها به صورت کاربردی شرح داده شده است که با مطالعه آن ذهن هر مصرف کننده ایی در این زمینه روشن می شود.

ارور و کد خطای  HRS

یکی از ارورهای رایج، حساس و مهم در یخچال می باشد که به صورت مستقیم خرابی در برد الکتریکی دستگاه را هشدار می دهد. با نمایش این ارور یخچال پروفایل را از برق کشیده و توسط خود یا متخصصین این قطعه را بررسی و عیب یابی کنید.

ارور و کد خطای E2

مشکل در برد الکتریکی اصلی یخچال توسط این ارور اعلام می شود، با ظاهر شدن این ارور اقدام به قطع برق یخچال کرده تا خاموش شود و کار بررسی را به متخصصین واگذار کنید چون این قطعه نیاز به بررسی تخصصی دارد و در صورت ناآگاهی از این قطعه، خسارت های جبران ناپذیری به این مرکز وارد می شود.

ارور و کد خطای Tc

برخلاف ماهیت معنایی این خطا در گروه اروها جای نمی گیرد و تنها هشدار می دهد که گزینه ی سرمایشی سریع یعنی Turbo Cool روشن شده است برای رفع این ارور باید در قسمت تنظیمات این آپشن را خاموش کنید.

ارور و کد خطای  CI

هنگامی که مشکلی در در یخساز یا Ice Maker رخ می دهد، این ارور به شما نمایش داده می شود. علت آن می تواند گیر کردن قطعات کوچک یخ در جا یخی باشد که در این صورت باید این قسمت را بررسی و کد خطا را رفع نماید.

ارور و کد خطای DF 

این ارور مشکل و خرابی سیستم دیفراست به این صورت که  شاید عمل دیفراست یا یخ زدایی در 24 ساعت گذشته انجام نگرفته را اعلام می کند بنابراین قطعات هیتر دیفراست، تایمر دیفراست، المنت دیفراست و سنسور دیفراست را بررسی و رفع عیب کنید تا با رفع این ارور دچار گرم شدن فضای داخلی یخچال پروفایل نشوید.

ارور و کد خطای dE

کد خطایی که به صورت مستقیم اعلام می کند، چرخه ی سیستم دیفراست یا یخ زدایی در 24 ساعت گذشته انجام نشده است. جهت رفع این خطا ابتدا کاور یخچال را باز کرده و سوکت های سنسور، المنت و اواپراتور را بررسی کنید و در صورت نیاز این قطعات را تعمیر یا تعویض نماید تا این ارور یخچال پروفایل ناپدید شود.

ارور و کد خطای FF

این کد خطا بیانگر موضوع متناسب نبودن دمای یخچال فریزر با دمای مورد انتظار است که در در اثر باز ماندن درب یخچال یا خرابی واشر درب، بی نظمی در چیدمان مواد غذایی داخل یخچال، رخ دهد در این صورت دمای یخچال به مدت دو ساعت  غیرطبیعی و این ارور نمایش داده می شود. با فشردن کلید System Check می توانید این خطا را برطرف نماید.

ارور و کد خطای CC

 دلیل نمایش این ارور مربوط به دمای فریزر است به این صورت که این دما در مدت زمان ثابت بیشتر از2 ساعت در درجه ی بسیار بالا بوده است. عواملی مانند: باز بودن بیش از حد درب یخچال و فریزر، خرابی واشر(لاستیک دور درب) درب دستگاه در به وجود آمدن این ارور دخالت دارند که با بررسی آنها می توان کد خطا را برطرف کرد.

ارور و کد خطای PF

در صورت وجود مشکل در برق ورودی به موتور یا کمپرسور یخچال ارور PF به صورت چشمک زن سبز بر روی نمایشگر دستگاه ظاهر می شود، ولتاژ برق کمتر یا بیشتر از حد استاندارد باعث بروز این مشکل شده و در نهایت با بررسی این ولتاژ و استفاده از محافظ برق می توانید این خطا را برطرف کنید. در صورت برطرف نشدن ارور بعد از انجام این عمل با متخصصین در این زمینه تماس گرفته و تقاضای کمک کنید.

ارور و کد خطای TF 

این اخطار یک هشدار توجهی در زمینه ی فعال بودن حالت Turbo Freeze در دستگاه می باشد. با فعال بودن این آپشن قسمت فریزر یخچال با شدت و سرعت بیشتری سرما و یخ تولید می کند، جهت رفع این مشکل می توانید این گزینه را غیر فعال کنید.

ارور و کد خطای  88 یا 89

یکی از ارورهای مطرح یخچال و خرابی در نقطه ی پاور یا برق
دستگاه را اعلام می کند. جهت برطرف شدن این ارور یخچال پروفایل را به مدت 5 دقیقه از برق خارج کرده و دوباره به برق متصل کنید و در انتها این مرکز را بررسی و رفع خطا کنید در صورت برطرف نشدن این ارور به هیچ عنوان یخچال را به برق متصل نکنید زیرا باعث سوختن بردالکترونیکی می شود.
نحوه ی استفاده ی نادرست از هر وسیله ایی از جمله یخچال و عدم شناخت دقیق قطعات داخلی و خارجی آن ها منجر به بروز هر نوع خطا و اشتباهی می شود، جهت سهولت در امر رفع هر نوع اخطار در هر زمان و مکان می توانید با مراجعه به دفترچه راهنما یخچال پروفایل از پس این مشکلات یخچال برآمده و درگیری کمتری با این خطا ها داشته باشید.
 

فرم ارسال نظر

برای ارسال سریع کارشناس، لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

۰۲۱۲۲۰۰۰۹۳۲