شماره تماس: 02122500600

ارور یخچال پروفایل

نمایندگی‌های پروفایل در تهران

تماس با شمال تهران

۰۲۱-22500600

تماس با شرق تهران

021-77081090

تماس با غرب تهران

021-88566359

تماس با جنوب تهران

021-55102370
شماره تماس ها جهت رفع ارور یخچال پروفایل

توضیحات


ارور Hrs یخچال پروفایل چگونه است؟

در گذشته معمولاً از روش‌های ساده‌تری برای ساختن یخچال‌ها استفاده می‌کردند که این فرایند شامل موتور کمپرسور بوده که باعث می‌شود در فضای یخچال ایجاد برودت و سرما کند و مواد غذایی را خنک نگه دارد اما امروزه یخچال‌ها به‌صورت هوشمند ساخته شده و با استفاده از یک برد الکترونیکی تمام‌کارهای یخچال را از جمله ایجاد برودت در یخچال توسط این برد کنترل و انجام می‌شود در طولانی‌مدت با نبود نوسانات برقی جابه‌جایی و حتی ضربه خوردن باعث می‌شود که این برد الکترونیکی خراب شود و نیاز به تعمیر و یا حتی تعویض آن به وجود آید یکی از این مشکلات و خرابی‌ها ارور Hrs یخچال پروفایل می‌شود با ظاهر شدن این کد خطا بر روی نمایشگر یخچال به ما هشدار می‌دهد که قسمت برد اصلی که وظیفه فرماندهی یخچال است دچار آسیب شده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد

مشاوره با تکنسین های تعمیر یخچال پروفایل

علت به‌وجودآمدن ارور Hrs یخچال پروفایل

معمولاً در یخچال‌های پروفایل زمانی که مشکلی برای برد یخچال و یا دستگاه فن به وجود می‌آید کد خطا Hrs یخچال پروفایل روی نمایشگر ظاهر می‌شود به‌محض دیدن این ارور بعد از بررسی‌های لازم در جهت رفع این کد خطا حتماً با تعمیرکاران با تجربه در جهت تعمیر یخچال پروفایل تماس بگیرید به‌هیچ‌وجه خودتان سعی در رفع این مشکل نکنید زیرا که این کار حساس و تخصصی است

چگونه از ارور Hrs یخچال پروفایل جلوگیری کنیم

یکی از مهم‌ترین کارهایی که زمان استفاده از یخچال لازم و ضروری است این است که حتماً از محافظ یخچال استفاده کنید تا از نوسانات برقی جلوگیری کرده و طول عمر یخچال خود را افزایش دهید به این نکته توجه کنید که همین نوسانات برقی یکی از عوامل مهم در به‌وجودآوردن ارور Hrs یخچال پروفایل است. یکی دیگر از راه‌های جلوگیری از این ارور در یخچال پروفایل چک کردن صدای موتور یخچال است هر زمان که یخچال شما صدای اضافی از موتور آن شنیدی حتماً با تکنسین مجاز در تعمیر یخچال پروفایل تماس بگیرید و همچنین توجه داشته باشید که اگر یخچال شما دمای داخلی آن بالا رفته و یخچال خنکی اولیه را ندارد یعنی فن یخچال ازکارافتاده و حتماً با متخصصین تعمیر یخچال پروفایل صحبت کرده و اقدام به رفع این اشکال کنید در غیر این صورت اگر یخچال پروفایل به همین صورت به کار کردن خود ادامه دهد باید بعد از ارور Hrs یخچال پروفایل منتظر خرابی و از کارافتادگی کامل یخچال باشید.

چگونه ارور Hrs یخچال پروفایل را تعمیر کنیم

بعدازاین که این کد خطا بر روی نمایشگر یخچال ظاهر شد و یقین پیدا کردید که علت اصلی آن مشکل برد یخچال است با تماس گرفتن با تکنسین مجرب در تعمیر یخچال پروفایل از خرابی‌ها و مشکلات بعدی خودداری کنید و تعویض این قطعه کار آسانی نیست و حتماً باید توسط کسی که توانایی و آموزش آن را در جهت تعمیر یخچال دیده است انجام گیرد

وظیفه اصلی یخچال ها

یخچال‌ها نهایت یک وظیفه اصلی را در خانه شما انجام می‌دهند: خنک‌کردن و ذخیره مواد غذایی در دمای زیر دمای اتاق. اگر یخچال پروفایل شما در حال حاضر این کار را انجام نمی‌دهد، ضروری است که یک راه‌حل سریع پیدا کنید. این راهنمای ساده برای تشخیص و رفع خطاهای مختلف مربوط به دمای دستگاه، منبع کاملی برای یافتن پاسخ‌های موردنیاز است. درحالی‌که پروفایل شهرت زیادی در تولید برخی از بهترین یخچال‌های موجود در بازار دارد که بسیاری از آنها می‌توانند تا 20 سال دوام بیاورند، مشکلات خنک‌کننده یکی از رایج‌ترین مشکلات است. علاوه بر این، این یک مسئله جدی است که می‌تواند بر ماندگاری غذاهای شما تأثیر جدی بگذارد، به همین دلیل به یک راه‌حل فوری نیاز است.

چرا یخچال پروفایل شما محصولات شما را خنک نمی‌کند؟

درحالی‌که عملکرد یخچال و فریزر نسبتاً ساده است، حقیقت امر این است که دستگاه شما برای حفظ دمای مناسب به طور ثابت به چندین قسمت تشکیل‌دهنده متکی است. چندین نشانه گویای این است که یخچال پروفایل شما آن‌طور که باید کار نمی‌کند، مانند:

 •  تراکم بیش از حد
 •  موتور داغ می‌کند
 •  صدای یخچال کاملاً بلند است
 •  غذا خیلی سریع‌تر از آنچه که باید خراب می‌شود.
 •  وقتی غذا را لمس می‌کنیم هم‌دمای اتاق است.

همه مسائل فوق را می‌توان با مشکلات مربوط به تاسیسات سرمایشی مرتبط دانست که در نتیجه می‌تواند به یکی از بسیاری از مسائل نسبت داده شود. در اینجا برخی از مشکلات برجسته‌ای هستند که برای یافتن راه حلی باید آنها را عیب‌یابی کنید.

منبع تغذیه

کمبود برق ساده‌ترین خطا برای تشخیص است، اما به طرز شگفت انگیزی می‌توان آن را نادیده گرفت مگر اینکه تمایل داشته باشید در یخچال پروفایل را دیرباز کنید. ساده‌ترین راه برای تشخیص اینکه یخچال تغذیه می‌کند یا خیر این است که در را باز کنید - اگر چراغ روشن شود، دستگاه برق دریافت می‌کند. اگر برق روشن نشود که با کمبود قابل‌توجه سروصدای عملیاتی نیز مواجه خواهد شد، چندین راه‌حل بالقوه وجود دارد. سعی کنید دستگاه را به پریز دیگری وصل کنید یا از مولتی متر برای بررسی جریان استفاده کنید. روش دیگر، ممکن است لازم باشد فیوز دوشاخه را عوض کرده یا فیش را به‌طورکلی تعویض کنید.

شماره‌گیرهای ترموستات

ترموستات در دستگاه شما احتمالاً بین 35 درجه فارنهایت تا 37 درجه فارنهایت تنظیم شده است. بااین‌حال، ضربه‌زدن به صفحه بدون اینکه متوجه شوید بسیار آسان است. در مدل‌های مدرن یخچال‌ها معمولاً، صفحه شماره‌گیری داخل محفظه یخچال وجود دارد درحالی‌که واحدهای یخچال فریزر از یک صفحه درجه حرارت دوگانه استفاده می‌کنند. برای شماره‌گیری‌های درجه حرارت دوگانه، شماره‌گیری سمت چپ مخصوص فریزر و شماره‌گیری سمت راست مربوط به یخچال است. شماره‌گیری از 1 (گرم‌ترین) تا 9 (سردترین) اجرا می‌شود درحالی‌که با چرخاندن صفحه به 0 خنک‌کننده خاموش می‌شود. پس از نصب 24 ساعت طول می‌کشد تا واحد خنک‌کننده کار کند، بنابراین در روز اول وحشت نکنید.

سنسور دمای معیوب

اگر کامپیوتر یخچال نتواند داده‌های مناسب را دریافت کند، تنظیم ترموستات در سطح دلخواه به نتیجه چندانی نمی‌رسد. ترمیستور که به آن سنسور دما نیز گفته می‌شود، وظیفه تشخیص دما و ارسال اطلاعات لازم به برد کنترل را بر عهده دارد. اگر به نظر نمی‌رسد که دمای هوا حتی پس از تغییر دکمه دما سرد شود، ممکن است نیاز به خریداری یک ترمیستور جدید داشته باشید تا مشکل را برطرف کنید. هنگام نصب این قطعه جدید، قطع یخچال از منبع تغذیه بسیار مهم است.

خطاهای فن

فن کندانسور جزء کلیدی برای مدیریت دمای داخل دستگاه است. قبل از چرخاندن کویل های کندانسور و روی کمپرسور، هوا را از طریق مشبک جلو می‌مکد. یکی از ساده‌ترین مراحل عیب‌یابی، یخ‌زدایی قسمت یخچال دستگاه است. با انجام این کار تیغه‌هایی که قبلاً توسط یخ بی‌حرکت شده بودند آزاد می‌شوند. اگر پشتیبانی از تیغه‌ها به این روش نتواند نتیجه مطلوب را بدست آورد، ممکن است لازم باشد یک موتور فن جدید پیدا کنید یا حتی به فکر تعمیر یخچال پروفایل خود بیفتید. فن در پشت دستگاه شما به سمت کف قرار دارد.

مهر و سطح

مهروموم مغناطیسی درها که در اصطلاح به‌عنوان واشر درب شناخته می‌شود، همچنین می‌تواند با خروج هوای خنک از داخل یخچال، مشکلات عمده‌ای ایجاد کند تا جایی که حتی گاهی نیاز به تعمیر یخچال پروفایل خود پیدا می‌کنید. علاوه بر تاثیر بر دمای داخل یخچال، فن کندانسور را مجبور می‌کند حتی بیشتر کار کند. این هزینه بیشتری خواهد داشت. مهروموم‌ها ممکن است در طول زمان آسیب ببینند، به‌ویژه اگر در را به‌اشتباه باز کنید. در همین حال، باید توجه داشت که یخچال که در اتاق نشسته است می‌تواند اجازه خروج هوای سرد را بدهد. استفاده از سطح برای بررسی موقعیت یخچال کلیدی است. به طور طبیعی، به فضای تهویه نیز نیاز دارد.

خطاهای اضافی

همان‌طور که قبلاً نیز گفته شد، یخچال به طیف وسیعی از اجزاء نیاز دارد تا بتواند به طور فردی و جمعی کار کند. ممکن است کویل را مسدود شده باشند، واحد خنک‌کننده مایع خنک‌کننده خود را تمام کرده یا یخ‌زدگی روی کویل های تبخیر کننده وجود داشته باشد. مسائل مربوط به ظرفیت شروع و رله شروع نیز غیر معمول نیست. مشکلات مربوط به صفحه کنترل اصلی ، از جمله سیگنال‌های وارد شده به آن، می‌تواند باعث ازبین‌رفتن یا کاهش ویژگی‌های خنک‌کننده نیز شود. در برخی موارد، مشکلات مربوط به محفظه فریزر، یخ‌ساز و سایر عناصر می‌تواند متعاقباً منجر به بروز مشکلاتی در تاسیسات خنک‌کننده یخچال شود.

شماره تعمیرگاه پروفایل 

021-22000932

اگر عیب‌یابی شکست بخورد چه باید کرد

حتی قبل از اینکه بخواهید مشکل خود را برطرف کنید، باید توجه داشت که دستگاه‌های مدرن مجهز به کد QR و برچسب سریال (در داخل یخچال به سمت گوشه بالا) هستند که می‌توانند اسکن شوند تا شما را مستقیماً به عیب‌یابی وب‌سایت دستگاه برساند. صفحه مربوط به مدل دقیق بسته به سن محصول شما، ممکن است هنوز تحت ضمانت قرار گیرد. اگر هنوز در تشخیص منبع مشکلات خود مشکل دارید یا برای یافتن قطعات یدکی اصلی یا تکمیل کار تعمیر به کمک نیاز دارید، همین امروز با کارشناسان تعمیر یخچال پروفایل تماس بگیرید. این که آیا بهترین راه‌حل تعمیر یا تعویض مدل است، در این راه متخصصین به شما کمک می‌کنند.

علل و عوارض شایع شکست

 1. کویل کندانسور کثیف است - فرایند خنک‌کننده ناکارآمد
 2. عملکرد کندانسور کند و یا اصلاً کار نمی‌کند - یخچال "خنک نمی‌شود" یا "خنک‌کننده متناوب"
 3. کمپرسور کار نمی‌کند - ممکن است غذای تازه (یخچال) و فریزر کار نکند
 4. اینورتر به‌درستی کار نمی‌کند - باعث کار نکردن کمپرسور می‌شود
 5. فن تبخیرکننده کار نمی‌کند - ممکن است فریزر کار کند. به‌احتمال زیاد یخچال کار نمی‌کند
 6. تبخیرکننده یخ ایجاد می‌شود - فریزر ممکن است کار کند. ممکن است یخچال نباشد؛ سرمایش در نهایت خراب می‌شود
 7. لامپ بخاری یخ‌زدایی کار نمی‌کند - باعث جمع‌شدن یخ اواپراتور می‌شود
 8. خرابی (های) حسگر (های) ترمیستور - داده های نادرست دما را به صفحه کنترل الکترونیکی گزارش می‌دهد. ممکن است یخچال به‌درستی کار نکند. ترمیستورها معمولاً کاملاً خراب نمی‌شوند اما گزارش مقاومت دقیق نخواهد بود
 9. خرابی برد کنترل الکترونیکی - در صورت خرابی جزئی، هر یک از عملکردها باید به‌صورت جداگانه آزمایش شوند. خرابی کامل معمولاً وقتی خاموش می‌شود که چراغ‌های یخچال و فریزر خاموش هستند
 10. خرابی سوئیچ درب - اگر سوئیچ چراغ خراب شود، ممکن است یخچال را فریب دهد و فکر کند که درب باز است. در این حالت، ممکن است یک حالت محافظ خطی ایجاد شود که ممکن است باعث گرم‌شدن محفظه غذای تازه شود (حالت محافظ خطی میراگر را به ناحیه FF می‌بندد)

ارتباط با کارشناسان تعمیر یخچال پروفایل

 

مطالعه بیشتر

برای ارسال سریع کارشناس، لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

برای تماس با تعمیرکار کلیک کنید