علت روشن نشدن موتور یخچال

علت روشن نشدن موتور یخچال
 

علت روشن نشدن موتور یخچال چیست و چگونه می توان آن را تعمیر کرد؟

ما در این مطلب قصد داریم تا در خصوص علت روشن نشدن موتور یخچال، دلایل خرابی و روش های تعمیر آن مطالبی را به شما عرضه کنیم. در نهایت نیز یک شرکت بسیار معتبر را برای انجام کلیه امور تعمیر یخچال به شما دوستان معرفی خواهیم کرد.
یخچال ها از وسایلی هستند که به سادگی می توانید ان ها را در هر خانه ای پیدا کنید. این وسایل الکتریکی که وظیفه خنک کردن و حفاظت از مواد غذایی را به عهده دارند، به طرز عجیبی با زندگی انسان ها عجین شده اند. البته این وسایل بسیار پرکاربرد مانند هر وسیله الکتریکی دیگری، احتمال خرابی دارند.
برای مثال ممکن است موتور ان ها روشن نشود. اگر شما علت روشن نشدن موتور را نمی دانید، باید از یک فرد متخصص و کسی که در این زمینه اطلاعات کافی دارد، کمک بگیرید. می توایند از مراکز مجاز تعمیرات یخچال برای رفع این مشکل استفاده کنید.
برای تعمیر و رفع عیوب لوازم خانگی فریجیدر میتوانید به صفحه نمایندگی فریجیدر مراجعه بفرمایید.
 

علت روشن نشدن موتور

ممکن است یک روز به یخچال خانه تان مراجعه کنید و متوجه شوید که موتور آن فعالیتی ندارد و روشن نمی شود. به یاد داشته باشید که موتور یخچال یکی از حساس ترین نقاط یخچال است و بروز خرابی در آن باید به سرعت برطرف شود. در غیر این صورت خسارات زیادی را به بار خواهد آورد. علت روشن نشدن موتور یخچال می تواند یکی از موارد زیر باشد:
 • در جریان برق ورودی یخچال شما مشکلی ایجاد شده است.
 • کمپرسور یا موتور آن دچار خرابی شده است.
 • برد الکتریکی یخچال شما آسیب دیده است.
 • سیم کشی درون یخچال مشکل پیدا کرده است.
 • ایراد از ترموستات یخچال شماست.
این موارد را می توان به عنوان رایج ترین موارد در روشن نشدن موتور یخچال دانست. بعد از اینکه با علت روشن نشدن موتور یخچال آشنایی پیدا کردید، ابتدا اطمینان حاصل کنید که برق به درون یخچال به درستی وارد می شود:
 • فیوز و کنتور برق را چک کنید.
 • مطمئن شوید که پریز برق شما سالم است.
 • مطمئن شوید که دوشاخه یخچال شما سالم است.
اگر این موارد را رعایت کردید، ولی همچنان موتور یخچال شما ایراد دارد، باید در ابتدا ببینید که آیا موتور شما کار می کند یا خیر. درب یخچال را باز کنید، اگر لامپ درون یخچال روشن شد، اما همچنان موتور ان هیچ عملکردی نداشت، پس موتور یخچال شما ایراد پیدا کرده است و باید تعویض شود. ممکن است مشکل از رله یا استارت موتور، برد الکترونیکی و یا اتصالات یخچال باشد. 
در هر صورت باید بدانید که تعویض این قطعات و برطرف کردن علت روشن نشدن موتور باید توسط افراد خبره و متخصص این کار انجام شود. اگر علم ان را ندارید، از مراکز تعمیرات یخچال مثل تعمیر یخچال بوش کمک بگیرید.
 
 
علت روشن نشدن موتور یخچال
 

خدمات شرکت مدرن تکنیک در برطرف کردن مشکل موتور یخچال

همانطور که پیش از این مشاهده کردید، ممکن است موتور یخچال شما کار نکند و دیگر کارایی نداشته باشد. ما مهمترین دلایل خرابی موتور یخچال را به شما دوستان عزیز معرفی کردیم و راه های برطرف کردن آن را هم به شما نشان دادیم اما متذکر شدیم که تعویض قطعات و تعمیر آن ها باید توسط افراد متخصص انجام شود.
پیشنهاد ما به شما، استفاده از خدمات گسترده شرکت مدرن تکنیک در تعمیر یخچال شمال تهران استفاده است. این شرکت می تواند به راحتی علت روشن نشدن موتور یخچال شما را پیدا کرده و در اسرع وقت نسبت به تعمیر و یا تعویض قطعات آن اقدام کند. شرکت مدرن تکنیک یکی از مراکز معتبر تعمیرات انواع یخچال هاست که سابقه درخشانی در این زمینه دارد. این شرکت با تکیه بر تیم تعمیرات و متخصصین مجرب خود، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.
از مهمترین خدمات شرکت مدرن تکنیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • بررسی ایرادات مختلف یخچال و تعمیر آن ها با نازل ترین قیمت ها
 • اطمینان از اصل بودن تمامی قطعات به کار گرفته شده توسط این شرکت
 • انجام تمامی امور مربوط به تعمیرات انواع یخچال ها در محل
 • استفاده از تکنسین های مجرب و خبره
تعمیر خرابی موتور یخچال فریزر
                

ما در این مطلب تلاش کردیم تا به شما در خصوص علت روشن نشدن موتور اطلاعات مفیدی بدهیم. با هم مشاهده کردیم که چه عواملی می تواند به عنوان مهمترین عامل های روشن نشدن موتور باشند و دیدم که چگونه می توان آن ها را برطرف کرد. فراموش نکنید که خرابی موتور یخچال امری نیست که آن را راحت پشت گوش بیاندازید. حتما در اسرع وقت نسبت به  تعمیر یخچال غرب تهران آن اقدام کنید.

در نهایت به شما دوستان عزیز پیشنهاد می کنیم برای اینکه خیالتان از تعمیر شدن یخچال راحت شود، می توانید از خدمات مدرن تکنیک استفاده کنید. کافی است تا با شماره تلفن های این شرکت تماس گرفته تا در اسرع وقت نیروهای خبره و مجرب این شرکت برای رفع مشکل شما مراجعه کنند. پس با خیال راحت مشکلات خودتان را به شرکت مدرن تکنیک بسپارید.
 
شاید برای شما مفید باشد: دستگاه تصفیه آب

برای ارسال سریع کارشناس، لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

برای تماس با تعمیرکار کلیک کنید