شماره تماس: 02122500600

گگنو

این شرکت ارائه دهنده بهترین سرویس تعمیرات و نصب و راه اندازی لوازم خانگی میباشد که برای ارتقا سیستم سازمانی خود اولین شرکتی میباشد که در جهت کم کردن هزینه های خانواده ها مشاوره تلفنی تعمیر لوازم خانگی را راه اندازی کرده این امکان هزینه های خانواده ها را کم کرده و در وقت صرفه جویی میشود هزینه هایی از جمله ایاب و ذهاب تشخیص عیب و تعمیرات جزئی که خود افراد میتوانند با رعایت نکات ایمنی انجام دهند.

تعمیرگاه مجاز و نمایندگی تعمیرات گگنو

تماس با شمال تهران

۰۲۱-22500600

تماس با شرق تهران

021-77081090

تماس با غرب تهران

021-88566359

تماس با جنوب تهران

021-55102370

تماس با نمایندگی گگنو

شماره تماس پشتیبانی و مشاوره

ارسال کارشناس در سریع‌ترین زمان ممکن به محل کار یا منزل شما

توضیحات


نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر گگنو در تهران

یخچال فریزرهای گگنو از انواع محبوب یخچال‌ها در بازار امروزی هستند. این دستگاه‌ها نیز هر چند وقت یک بار ممکن است با ارورها یا اختلالاتی مواجه شوند که در این صورت کمک گرفتن از نمایندگی لوازم خانگی گگنو، عاقلانه‌ترین کار است. سپردن تعمیرات یخچال گگنو به نمایندگی آن، شما را از تخصص تکنسین‌های کاربلد و استفاده از قطعات یدکی اصل بهره‌مند خواهد کرد.

راهنمای نصب بخچال گگنو

راهنمای نصب یخچال فریزر گگنو

مهم نیست که شما یخچال فریزر گگنو را از کجا خریداری می‌کنید، بلکه نکته پراهمیت توجه به نصب صحیح آن است. در حقیقت اگر نصب این یخچال‌ها با موفقیت سپری نشود، نمی‌توان از دستگاه توقع عملکرد درستی را داشت. از این رو بهتر است در هنگام نصب یعنی از همان ابتدا تمام جزئیات را در نظر بگیرید و طول عمر دستگاه خود را افزایش دهید یا از مشاوره های مدرن تکنیک بخواهید تا این پروسه را برای شما آسان کنند. در ادامه به مراحل نصب یخچال اشاره خواهیم کرد:

 مشخص کردن محل قرار دادن یخچال

قبل از آنکه نسبت به خرید یخچال گگنو اقدام کنید، باید جایی برای آن در آشپزخانه خودتان در نظر بگیرید. این محل باید از استانداردهای مشخصی برخوردار باشد؛ یعنی در پیرامون آن هوا جریان داشته باشد و فاصله استاندارد وسایل دیگر با یخچال فریزر رعایت شده باشد. اگرچه فاصله دقیق یخچال از دیوار به مدل یخچال بستگی دارد؛ اما به طور کلی این فاصله باید در بازه ۱۰ تا ۳۰ سانتی‌متری باشد. همچنین شما نمی‌توانید این دستگاه‌ها را در هر جایی که دلتان خواست قرار دهید؛ زیرا قرار دادن یخچال در نزدیکی وسایل گرمازا همچون اجاق گاز از طول عمر مفید دستگاه می‌کاهد.

 نصب لوله آب به یخچال

مرحله دوم از مراحل نصب یخچال گگنو، اتصال یخچال به شیر آب است. برای این کار باید شیر اصلی منزل را قطع کرده و برای اتصال به یخچال از آب سرد کمک بگیرید که این کار باید توسط نزدیک‌ترین لوله آب شهری انجام شود.

 تراز کردن یخچال

 از دیگر نکات مهمی که حتماً باید در هنگام نصب یخچال فریزر کنگو و انواع ساید بای ساید آن در نظر بگیرید، تراز کردن یخچال است. برای این کار شرکت گگنو پایه‌های تنظیم شده‌ای را در جلوی یخچال قرار داده و شما باید با باز گذاشتن درب یخچال، پایه‌ها را بالا آورده تا دستگاه به سمت عقب شیب خود را بیابد. بی‌توجهی به این مرحله سبب تولید صداهای زیاد و در نتیجه تعمیرات یخچال گگنو خواهد شد.

چند علامت که نشان می‌دهند نیاز به تعمیرات یخچال گگنو وجود دارد

یخچال فریزرهای گگنو مکانیسم‌های متفاوتی برای سرد کردن محیط داخلی خود دارند. با افزایش مدل‌ها و تکمیل نسخه‌های قدیمی‌تر، پیچیدگی‌های زیادی به این دستگاه‌ها اعمال شده است. به بیانی دیگر شما خودتان نمی‌توانید در صورت بروز مشکل، عیب یابی را انجام دهید. به هر حال زمانی که با علائم خاصی در ساید بای ساید گگنو مواجه می‌شوید، باید نسبت به انجام تعمیرات یخچال گگنو اقدام کنید. در خیلی از موارد عیب یابی و برطرف کردن مشکلات این یخچال فریزرها تنها توسط یک تعمیرکار حرفه‌ای قابل انجام است. برای آشنایی با مشکلات رایج در این یخچال فریزرها و راه برطرف کردن آنها با ما همراه شوید

تعمیر یخچال گگنو

 عدم خنک شدن یخچال

یخچال فریزر وظیفه خنک کردن مواد غذایی و در نتیجه حفظ سلامت آنها را بر عهده دارد؛ اما اگر روزی متوجه شدید که یخچال فریزر گگنو خوراکی‌های شما را خنک نمی‌کند، احتمالاً مشکل از موارد زیر است:

 کثیف بودن کویل‌های کندانسور

اگر می‌خواهید این مشکل را برطرف کنید، باید نسبت به تمیز کردن کویل‌های کندانسور اقدام کنید.

اعمال دمای نامناسب به یخچال فریزر

 دمای بهینه فریزر بین -18 تا -15 درجه سانتیگراد و دمای یخچال بین ۱ تا ۵ درجه است. چنانچه این بازه بر هم خورده باشد، باید مجدداً تنظیمات دمایی را به یخچال فریزر گگنو اعمال کنید.

 اختلال در موتور فن اواپراتور

 اگر موتور فن اواپراتور به هر دلیلی خراب شده باشد، سرا به خوبی در یخچال فریزر انتشار نمی‌یابد؛ بنابراین شما مشاهده می‌کنید که یخچال توانایی خود در خنک کردن مواد غذایی را از دست داده است. جهت برطرف کردن این مشکل بعد از آنکه متوجه شدید پره‌های فن مسدود هستند؛ در صورت درست نچرخیدن پره‌ها نیاز به تعویض موتور فن وجود دارد.  به علاوه در صورت شنیدن صدای غیر عادی از این موتور حتماً باید آن را تعویض کنید.

خرابی رله استارت

اگر از رله استارت بوی سوختگی به مشامتان خورد، باید حتماً آن را تعویض کنید.

 خرابی ترموستات

برای آنکه تشخیص دهید ترموستات خراب شده یا نه؟ باید دمای آن را پیوسته زیاد کنید و همزمان حواستان به صدای کلیک ترموستات باشد. اگر متوجه صدای کلیک از آن شدید، ترموستات خراب نیست؛ اما اگر صدایی از آن به گوشتان نخورد بهتر است با استفاده از یک مولتی متر آن را تست کنید و در صورت نیاز با کمک نمایندگی یخچال گگنو قطعه را عوض کنید.

 مشکل در خازن استارت

چنانچه مشکل از خازن استارت باشد، کمپرسور روشن نشده و در این صورت یخچال سرد نمی‌شود. تعیین سلامت کارکرد خازن استارت از طریق مولتی متر قابل انجام است که در صورت خراب بودن، راهی جز تعویض آن وجود ندارد.

 ایراد در ترمیستور

گاهی وقت‌ها علت سرد نشدن یخچال گنگنو، معیوب بودن ترمیستور آن است که باز هم برای تشخیص سلامت یا خراب بودن آن باید از مولتی متر استفاده کنید. در حالت عادی مقاومت ترمیستور وابسته به دمای یخچال فریزر است؛ در نتیجه اگر مقاومت آن تغییر نکرد یا در صورت فقدان تداوم الکتریکی ترمیستور باید به کمک تعمیرکاران آن را تعویض کنید.

 ایراد در برد کنترل دما، برد اصلی و کمپرسور

 برد کنترل دما یا برد اصلی و کمپرسور قطعاتی هستند که اگر علت سرد نکردن یخچال به خاطر موارد گفته شده نبود، باید به اختلال در آنها شک کنید. در صورت خراب بودن این قطعات راهی جز تعویض و در مواردی تعمیر وجود نخواهد داشت.

سرمای بیش از حد

برخلاف مورد اول گاهی وقت‌ها پیش می‌آید که یخچال گگنو سرمای بیش از حدی را تحمل می‌کند. این اتفاق ممکن است در اثر جدا شدن لوله بلوی ترموستات از اواپراتور اتفاق افتاده باشد که باید دوباره اتصال را انجام دهید. ایراد در ترموستات نیز می‌تواند از دلایل سرمای بیش از حد در این نوع یخچال‌ها باشد.

کار نکردن آبسردکن

گاهی وقت‌ها آبسردکن یخچال فریزر گگنو کار نمی‌کند. این اتفاق ناخوشایند ممکن است در اثر انسداد محفظه آبسردکن، خرابی کلید فعال کننده آن، پایین بودن فشار آب یا حتی باز بودن درب یخچال فریزر رخ دهد. برای برطرف کردن این مشکل باید آن را به تعمیرات یخچال گگنو بسپارید. این مشکل همانند مشکل تعمیر یخچال جنرال الکتریک است.

برفک زدن یخچال فریزر

 اگر درب یخچال برای مدت طولانی باز بماند، ممکن است یخچال فریزر شروع به برفک زدن کند. گرچه ایراد در برد کنترل، ترموستات، المنت گرمایشی، سنسور سیستم یخ زدایی و سنسور دما نیز میتوانند به وجود آورنده این ایراد باشند.

تولید صدای بیش از حد

 اگر پره فن اواپراتور یا کندانسور یخچال فریزر گگنو به جایی گیر کرده باشد، صدای نابهنجاری از یخچال تولید می‌شود. گرچه ایراد در موتور فن اپراتور یا کندانسور و موتور درایو یخ ساز نیز میتوانند صدای تولیدی از یخچال را افزایش دهند. به علاوه تراز نبودن یخچال ساید بای ساید گگنو نیز از دلایل مهم صدا دادن این دستگاه‌ها به حساب می‌آید.

 نشت آب از یخچال

چنانچه لوله تخلیه یخچال فریزر گگنو توسط عوامل مختلف به گرفتگی دچار شده باشد یا حتی یخ زده باشد، آب از آن سرریز می‌شود. همچنین فرسودگی لاستیک دور درب، پارگی فیلتر، ترک خوردگی شیلنگ و مخزن آب هم موجب سرریز شدن آب از یخچال فریزر می‌شود.

برق داشتن بدنه یخچال

اگر متوجه شدید که بدنه یخچال فریزر گگنو شما برق دارد، احتمالاً مشکل مربوط به سیم‌های رابط، کمپرسور و ترموستات است.

تعمیر یخچال گگنو در تهران

کد خطا، مکانیسمی جالب برای آگاهی از ایرادات یخچال گگنو

با آنکه یخچال فریزرهای گگنو از کیفیت و طول عمر مناسبی برخوردار هستند؛ اما ممکن است این دستگاه‌ها نیز در گذر زمان دچار ایراداتی شوند؛ اما واقعاً چگونه می‌توان از این ایرادها باخبر شد؟ یکی از راه‌های جالب برای آگاهی از ایرادات یخچال و ساید گگنو نمایش ارورهایی به خصوصی است . در حقیقت خود دستگاه در صورت مواجه شدن با یک سری از مشکلات به طور خود به خود ارور مربوط به آن را در صفحه نمایش نشان می‌دهد. با این مکانیسم، عیب یابی این دستگاه‌ها سریعتر از آنچه که فکرش را بکنید انجام می‌شود. البته دانستن معنای این کدها و راه حل مناسب آنها برای هر کاربری ضروری است. اگر به تازگی با یکی از کد خطاهای یخچال فریزر گگنو روبرو شده‌اید، به راحتی می‌توانید از جدول زیر مفهوم و راه حل مناسب آن را پیدا کنید:

کد خطا

علت و راه‌حل پیشنهادی

E1

اگر ارور E1 بر صفحه نمایش یخچال فریزر گگنو ظاهر شد، نشان دهنده از کار افتادن سنسور محفظه فریزر است. برای آنکه بتوانید مشکل را حل کنید، نیاز به بررسی اتصالات سنسور محفظه فریزر دارید. اگر اتصالات این سنسور شل شده بود با محکم کردن آن مشکل برطرف می‌شود؛ اما اگر با این کار ارور برطرف نشد، لازم است هرچه زودتر دست به دامان تعمیرات یخچال گگنو شوید.

E2

بروز ارور در یخچال فریزر گگنو حاکی از وجود مشکلی در آواپراتور است. تعویض این قسمت از یخچال تنها باید توسط تعمیرکاران با تجربه انجام شود.

E8 یا E33 یا E48

چنانچه با هر یک از ارور های E2

E8 یا E33 یا E48 در یخچال فریزر گگنو مواجه شدید، باید خروجی یخ‌ساز را چک کنید. گاهی وقت ‌ها تکه‌های یخ در این خروجی گیر می‌کنند که راه حل برطرف کردن آن یخ شدن یخ‌های موجود و پاکسازی این خروجی است.

A2

چنانچه دمای یخچال فریزر نامناسب و غیرطبیعی باشد، این ارور روی صفحه نمایش به چشم می‌خورد. برای رفع کد مذکور باید نسبت به تعمیرات یخچال گگنو برای بررسی خنک کننده و نشتی گاز مبرد اقدام کنید.

 

تعمیرات یخچال گگنو راهی برای رهایی از ایرادات

یخچال فریزرها جز آن دسته از وسایلی هستند که بدون سر و صدا و بدون ساعتی استراحت به کار خود یعنی نگهداری از ارزش‌های غذایی خوراکی‌های شما می‌پردازند. حقیقت ناراحت‌کننده آن است که تا زمانی که به سلامت آنها لطمه وارد نشود، نمی‌توانید قدردان زحمتشان در آشپزخانه باشید. یخچال فریزرهای گگنو نیز ممکن است در گذر زمان با مشکلاتی مواجه شوند؛ مشکلاتی از قبیل سرد نشدن محفظه یخچال، نشت آب، تولید صدای بیش از حد، برفک زدن و ...

 شما کاربران تنها می‌توانید در فهمیدن زودهنگام مشکل در این دستگاه‌ها باخبر شوید که البته این اقدام در نجات دادن دستگاه از نابودی تاثیر بسزایی دارد. پس از آنکه به وجود مشکلی در یخچال فریزر خود شک کردید، نوبت به تعمیرات یخچال گگنو می‌رسد. با وجود فناوری‌ها و سیستم‌های منحصر به فردی که در این یخچال‌ها به کار رفته است، تعمیر و بررسی آنها کار هر کسی نیست. این کار تنها باید توسط افراد آموزش دیده و با استفاده از قطعات اصلی انجام شود. نمایندگی تعمیرات یخچال گگنو در بسیاری از مناطق تهران با برخورداری از تکنسین‌های آموزش دیده و کاربلد به تعمیر دستگاه شما می‌پردازد. از آنجایی که این محصولات گارانتی خوبی دارند، همیشه سعی کنید برگه خدمات پس از فروش آن را در دسترس داشته باشید تا از طریق ضمانت‌نامه‌های معتبر بتوانید یخچال فریزر خود را در کمترین زمان ممکن تعمیر کنید.

جمع‌بندی

چنانچه می‌خواهید بروز خطاهای یخچال فریزر گگنو را به حداقل برسانید، بهتر است هر چند وقت یک بار نگاهی به دمای یخچال و فریزر بیندازید و پیوسته فیلتر هوا را تعویض کنید. انجام این کارها طول عمر دستگاه شما را افزایش می‌دهد؛ اما هر کاری کنید نمی‌توانید قطعات دستگاه را به طور صد در صدی از مشکلات مختلف مصون بدارید. پس اگر در عملکرد دستگاه خود اتفاقات غیر طبیعی مشاهده کردید، بهترین کار باید سپردن تعمیرات یخچال گگنو به نمایندگی آن است.

برخی از سوالات متداول

نمایندگی تعمیرات یخچال گگنو با افتخار تمام عیب و ایرادات دستگاه شما را برطرف می‌کند. اگر در این زمینه هنوز هم سوالاتی دارید، بهتر است نگاهی به پرسش و پاسخ‌های زیر بیندازید:

چرا یخچال فریزرهای گگنو با خطاهایی مواجه می‌شوند؟

 سو استفاده، خرابی برخی از قطعات و مدت زمان استفاده از یخچال از عوامل بروز خطاهای مختلف هستند.

چرا کد خطای A2 بر صفحه نمایش یخچال گگنو پدیدار می‌شود؟

زمانی که دمای یخچال فریزر شما از حد نرمال و طبیعی خارج شده باشد، ارور A2 روی صفحه نمایش یخچال گگنو ظاهر می‌شود که برای رفع آن باید خنک کننده و نشتی گاز مببر را چک کنید.

ایده‌آل‌ترین محل نصب یخچال گگنو چه نوع مکانی است؟

 یخچال فریزر گگنو را باید در مکانی نصب کنید که هوا در اطراف آن در گردش باشد. همچنین لازم است فاصله استاندارد این محصول با دستگاه‌های مختلف و دیوار را حفظ کنید. به علاوه گذاشتن یخچال فریزر در معرض تابش مستقیم نور خورشید از عملکرد درست آن جلوگیری خواهد کرد.

 

مطالعه بیشتر

برای ارسال سریع کارشناس، لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

ارسال نظر

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

کامنتی موجود نیست
برای تماس با تعمیرکار کلیک کنید