ارورهای یخچال وستینگهاوس ، ارورSY ، EF به همراه راه حل

امتیاز : ۴.۹
ارور یخچال وستینگهاوس

علت به‌وجودآمدن ارور sy-ef در یخچال وستینگهاوس

وقتی که شما با ارور sy-ef بر روی یخچال وستینگهاوس مواجه شدید این به این معنی است که فن اواپراتور دچار مشکل شده است بنابراین وقتی این ارور بر روی نمایشگر ظاهر می‌شود یعنی اینکه سرما و دمای یخچال از بین رفته و گاهی ممکن است  باعث شود یخچال به صورت یک سره و بدون خاموش شدن کار کند که در این حالت شما حتماً با تکنسین آموزش دیده برای تعمیر یخچال وستینگهاوس تماس بگیرید تابه شما در این باره کمک کنند

برای حل ارور sy-ef در یخچال وستینگهاوس چه اقداماتی لازم است؟

برای برطرف کردن ارور sy-ef حتماً قبل از هر اقدام دیگری به بررسی فن اواپراتور توسط یک فرد متخصص در انجام کارهای تعمیر یخچال وستینگهاوس مبادرت نمایید تکنسین‌ها اول هر کاری اتصالاتی که بین برد و فن یخچال وجود دارد را بررسی می‌کنند در صورتی که این اتصالات به درستی کار کند یعنی مشکل از فن اواپراتور بوده و باید آن را تعویض کرد ولی اگر با این اقدامات ارور syef برطرف نشد به احتمال زیاد مشکل از برد الکترونیکی یخچال است و باید برای تعویض آن اقدام کنید "SY-EF" مخفف "فن اواپراتور" است، اما همیشه اینطور نیست. گاهی اوقات، تنظیم مجدد مشکل را برطرف می‌کند. یخچال را خاموش کرده و به مدت 3-5 دقیقه از برق بکشید. دوباره آن را به برق وصل کنید، چند دقیقه صبر کنید و آن را روشن کنید. دکمه پیش فرض را فشار دهید و ببینید کد حذف شده است یا خیر. آن را به پریزهای دارای دکمه تنظیم مجدد وصل نکنید. اگر به این نوع پریز وصل است، آن را بدون عملکرد ریست به یکی وصل کنید و ببینید آیا سیستم به طور خودکار خود را بازنشانی می‌کند یا خیر.ممکن است سیم کشی ضعیفی بین برد کنترل و فن اواپراتور وجود داشته باشد. ولتاژ 12VDC واقع بین سیم‌های قهوه‌ای و قرمز و ولتاژ متغیر بین سیم‌های قهوه‌ای و زرد را بررسی کنید. اگر مشکلی تشخیص داده نشد، فن اواپراتور یا برد کنترل را تعمیر یا تعویض کنید که این کار باید توسط متخصص تعمیر یخچال وستینگهاوس انجام شود. به طور مثال اگر مشتری گفت که چند روز پیش یخچال شروع به تولید صدای بلند کرد. سپس صدا از بین رفت، اما یخچال بد یخ زد و کد خطا SY-EF ظاهر شد. این کد به این معنی است که داخل فریزر به اندازه کافی سرد نیست. پس از بررسی مشخص شد که پره‌های فن اواپراتور توسط یخ مسدود شده و گردش هوای سرد در داخل انجام نمی‌شود. مشکل این بود که لوله پرکننده یخ ساز یک نقص کوچک داشت و هنگام پر کردن یخ ساز، آب از لوله خارج می‌شد و پایین می‌افتاد و یخ می‌زد. یخ باعث مسدود شدن فن شده و باعث خرابی یخچال شده است. پس از تعویض لوله پر، همه چیز همانطور که باید شروع به کار کرد.

ارور یخچال وستینگهاوس را چگونه حل کنیم؟

ارور یخچال وستینگهاوس که به‌صورت های مختلفی ممکن است رخ دهد به شرح زیر است:

ارور Tr

این کد خطا نشان می‌دهد که سینی مکعب یخ در زمانی که برداشت یخ وجود داشت و سیستم سعی می‌کرد سینی را با آب پر کند، از 0 0 درجه سانتیگراد بالاتر نمی‌رفت. لوله آب را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ‌چیز مانع از عملکرد خوب آن نمی‌شود. همچنین بررسی کنید که شیر آب‌باز باشد و فیلتر آب انسداد نداشته باشد. وقتی همه موارد بالا را بررسی کردید و همه آنها در وضعیت خوبی کار می‌کنند، وقت آن است که برای کمک با یک تکنسین تعمیر یخچال وستینگهاوس واجد شرایط تماس بگیرید.

ارور Sc-Oc

اگر شما از یخ و آب مدل یخچال و فریزر وستینگهاوس و شما این کد خطا را مشاهده کنید و یا شما از ترکیبی از 2 دیدن دوم و 4 هفتم دمای آیکون فلش، پس از آن یک مشکل با یک سنسور وجود دارد. یا اتصال کوتاه دارد یا مدار باز دارد. باید سنسور معیوب یخچال را پیدا کرده و آن را تعویض کنید. اگر به تنهایی نمی‌توانید این کار را انجام دهید، برای کمک با نمایندگی تعمیر یخچال وستینگهاوس تماس بگیرید.

ارور Cr

اگر یخچال شما مدل یخ و آب باشد، این کد خطا نشان‌دهنده یک خطا در ارتباط است. اگر این مورد را مشاهده کردید یا نماد دما در بالای صفحه را چشمک‌زن دیدید، توجه داشته باشید که کنترل پنل دیگر با برد کنترل اصلی ارتباط برقرار نمی‌کند. برای رفع این مشکل می‌توانید یخچال را از برق بکشید و حدود 5 دقیقه آن را از برق جدا کنید. دوباره آن را به برق وصل کنید. این معمولاً کنترل پنل را مجدداً تنظیم می‌کند تا دوباره به طور معمول شروع به کار کند. اما اگر این کار را انجام دادید و خطا دوباره رخ داد، برای راهنمایی با نمایندگی سرویس و تعمیر یخچال وستینگهاوس تماس بگیرید.

ارور EF

این کد خطا نشان می‌دهد که موتور فن مشکل دارد. موتور فن را بررسی کنید تا ببینید هنوز کار می‌کند یا خیر. اگر موتور نیست تعویض کنید.

ارور Ec

در صورت نمایش این کد خطا، PCB اصلی نمی‌تواند ارتباط را دریافت کند. این امکان وجود دارد که شما نیاز به تعویض PCB داشته باشید.

ارور SY-CF

کد خطا به این معنی است که احتمالاً بین برد کنترل اصلی و صفحه‌نمایش یک مشکل در ارتباط وجود دارد.

ارور SY-EF

وقتی این کد خطا را می‌بینید، متوجه می‌شوید که فن اواپراتور از کار افتاده است. موتور فن را بررسی کنید و تداوم آن رابین سیم‌پیچ‌ها تست کنید. در صورت عدم تداوم یا اگر فن دیگر اصلاً کار نمی‌کند، موتور یا کل فن را تعویض کنید.

ارور SY-CE

در صورت نمایش این کد خطا احتمالاً بین نمایشگر و برد کنترل اصلی خطایی در ارتباط وجود دارد.

ارور CE

اگر این کد خطا در پنل نمایش داده شود، پیام فوری ارتباط خود را قطع می‌کند. برای تایید این موضوع، یخچال را در حالت سرویس قرار دهید.

آیا هنگامی که این کد خطا را مشاهده کردید، کانکتور J4 واقع در برد کنترل اصلی را بررسی کنید. همچنین کانکتورهای J4-4، J4-5 و J4-6 را که روی برد کنترل یخ‌ساز قرار دارند، بررسی کنید. علاوه بر این، کانکتور خط 15 پین واقع در برد کنترل اصلی را بررسی کنید. اگر همه این اتصالات خوب هستند اما کد خطا هنوز وجود دارد، برد کنترل اصلی را جایگزین کنید.

ارور t3

سنسور یخ ساز را بررسی کنید تا ببینید آیا این کد خطا روی صفحه نمایش یخچال ظاهر می‌شود، باز است یا کوتاه.

ارور E0

در صورت مشاهده این کد خطا، یخچال هیچ خطایی ندارد.

ارور E1

با مشاهده این کد خطا، سنسور اواپراتور را بررسی کنید تا ببینید آیا آسیب‌دیده است. اگر آسیب دید آن را تعویض کنید.

 

فرم ارسال نظر

برای ارسال سریع کارشناس، لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

تماس بگیرید ۰۲۱-۲۲۰۰۰۹۳۲